Issız Adam Karakterinin 5 Özelliği

Erkek arkadaşınızdan “Issız Adam” karakteri sinyalleri almaya başladığınızda dikkatli olmalısınız. Bu karakterin belirtilerini ne kadar erken fark ederseniz, kendinizi büyük bir aşk acısının içine düşmekten o kadar çabuk kurtarabilirsiniz. Aşağıda ıssız adam karakterinin 5 özelliğini bulabilirsiniz;

1. Büyük Konuşmacı

Duygusal olarak handikapta olan erkeğin ilk belirtisi, büyük bir konuşmacı olması ama konuştuklarının sizin için hiçbir şey ifade etmemesidir. Bu karakterdeki bir erkek kendine âşıktır ve kendini övmeye bayılır. Tabi ki ortada bir başarı varsa bununla ilgili konuşup kutlama yapmakta sakınca yoktur. Fakat bu karakterdeki bir erkeğin ifade tarzı biraz farklıdır. Örneğin; erkek arkadaşınızın “En son yazdığım makale okuyucuların çok beğenisi kazandı. Sanırım en iyi makale ile bu ayın kazananı ben olacağım ve bunu kutlamalıyız.” demesinde bir sakınca yoktur. Fakat erkek arkadaşınız “Yazdığım makalenin üzerine daha iyisini yazabilecek zekâda biri tabiî ki olmayacak ve bu ayın kazananı ben olacağım. Zaten diğerlerinin benim yanımda hiç şansı yok. Bu akşam bir kutlama yapalım.” diye konuşuyorsa, onun tamamen ukalalık kisvesine bürünmüş olduğunu söyleyebiliriz.

Duygusal olarak çevresine bariyer koyan erkekler genellikle kendilerini diğer insanlardan daha üstün görürler, kendilerini övmeyi severler ve egoları çok yüksektir. Kazandığı ve harcadığı para miktarı gibi materyalistlik unsurlardan bahsetmeyi seven bu erkekler, genellikle birtakım sözler verirler ve bu sözleri de yerine getirmezler. Örneğin; hafta sonu pikniğe gitmek için plan yaparsınız, fakat o gün geldiğinde bir bahane bularak sözlerinden cayarlar. Kısacası bu erkekler genellikle konuşmazlar, konuşurlarsa da kendilerini överler ve bu sizin için hiçbir anlam ifade etmez. Bu karakterin erkekleri kendilerinden başka kimseyi sevemezler.

2. Pohpohlanma İsteği

Duygusal olarak hasarlı olan erkekler, ilgi odağı olmaktan hoşlanır. Egoları çok yüksektir ve bu onların alçakgönüllü olmalarını engeller. Bir erkeğin sosyal ortamlarda rahat olması, insanlarla rahat iletişim kurabilmesi ve her girdiği ortama ayak uydurabilmesi güzeldir. Fakat ilgi delisi olmuş bir erkekle, sosyal yönü gelişmiş bir erkeği birbirine karıştırmamak gerekir. Issız adam karakteri, karşılıklı ilişkilerde yoğun bir şekilde ilgi görmek ve sürekli pohpohlanmak ister. İşler onun istediği şekilde gitmezse narsist kişilik yapıları onların aşırı derecede sinirlenmelerine neden olabilir. Eğer birlikte olduğunuz ya da olmak istediğiniz erkek bu tür bir karaktere sahipse, onu hayatta hiçbir şeyin mutlu etmeyeceğini ve zamanla daha aksi ve çekilmez bir yapıya sahip olacağını göz önünde bulundurmalısınız.

Bu karakter yapısına sahip erkeklerin kendi düzenleri, koydukları kurallar ve birtakım standartları mevcuttur. Kazara hayatlarına bir kadın girerse de bu kurallar çerçevesinde yaşamasını isterler. Hatta çoğu zaman “Benimle yaşamak ve bu kurallara uymak zordur. Bu nedenle ikimiz için de en güzeli ayrılmak.” gibi bir konuşma yapmaları olağandır.

3. Şaibeli Geçmiş

Issız adamın genellikle şaibeli bir geçmişi vardır. Zaten geçmişte yaşadıkları tecrübeler, onların bugün tuhaf şekilde davranmalarına neden olmaktadır. Issız adamla birlikte olmaya başladıktan birkaç hafta sonra bu geçmişe dair ipuçları almaya başlarsınız. Özellikle geçmiş ilişkilerinde yaşadıkları olaylar size bu konuda fikir verecektir.

Neden bu kadar mükemmel görünen bu adam, bu yaşa gelmiş ve hala yalnız? Eğer normal bir duygusal yapıya sahip olsa, şimdiye kadar bu adamın evlenip çocuk sahibi bile olması beklenirdi diye düşünebilirsiniz. Onunla biraz zaman geçirip güvenini kazandığınızda size yavaş yavaş açılabilir. Belki bu adam evlidir ve sizinle yasak aşk yaşıyordur ya da narsist kişilik yapısını onun evlenmesine ya da biriyle düzenli bir ilişki kurmasına engeldir. Eğer bu adam bekârsa ve siz ona evlilikten bahsediyorsanız, “Ben sana evlilik sözü vermedim. Sadece arkadaşız. Zaten benimle evlenirsen muhtemelen kadınların bana olan ilgisinden bıkıp ayrılmaya kalkarsın.” gibi ukala bir yanıt almaya hazırlıklı olmalısınız.

4. Belirsiz Davranışlar

Duygusal olarak kendilerini korumaya almış erkeklerin kaçamak davranışları vardır. Onunla düşünceleri, hedefleri, hisleri ve geleceği ile ilgili konuşmaya çalıştığınızda muhtemelen kaçamak cevaplar verecektir. Örneğin; siz “Daha önceki sevgilinden neden ayrıldın?”diye sorduğunuzda, o, “Bir erkek asla eski kız arkadaşı hakkında konuşmamalı.” diye bir cevap verip konuyu kapatabilir. Ya da hedefleri ile ilgili konuşmak istediğinizde “Sen güzel aklını bunlarla yorma.”şeklinde bir yanıt alabilirsiniz. Bu aslında “Sen benim hedeflerimi anlayabilecek kapasitede değilsin.” demenin kibar bir yoludur. Fakat normal bir erkek, ilişkide bir müddet vakit geçirdiğinizde size açılmaya, duygularından ve hedeflerinden bahsetmeye başlar.

5. Cinselliğe Odaklanma

Uzun süreli bir ilişki düşünüyorsanız bunun içinde cinselliğin de olmasında sakınca görmüyor olabilirsiniz. Fakat bir erkekle birlikte olmaktaki amacınız cinselliği yaşamak değildir. Fakat ıssız adam, bir arkadaşı ile de cinsellik yaşayabilir ve kadınları bir nevi eğlence aracı görür. Diğer bir ifade ile bu adam size “Seninle cinsel birliktelik yaşamam sana bir söz veriyorum anlamına gelmez.” şeklinde konuşabilir. Eğer bu şekilde bir davranışla karşılaşırsanız bu adamdan uzak durmalı ve cinselliği yalnızca karşılıklı duygusal yakınlık kurabildiğiniz insanlarla yaşayabildiğinizi belirtmelisiniz. Reddedilmek onu çok şaşırtacak ve hatta sinirlendirecektir. Şunu unutmayın ki, siz bir yatak arkadaşı değil, uzun yıllar birlikte olabileceğiniz bir hayat arkadaşı arıyorsunuz. Bu nedenle duygu durumu bozuk olan o adamın ne düşündüğünden ziyade sizin ne düşündüğünüz önemlidir.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir