Eski Sevgiliyi Unutmak için 3 Altın Kural

Ayrıldığınız sevgilinizi unutmak için eski ve karmaşık yöntemleri bir kenara bırakın. Çünkü bu yazıdaki  eski sevgiliyi unutma yöntemleri teknolojiyi barındırıyor!

Ayrılık; öfke, üzüntü ve ıstırap duygularının karışımından oluşan acı verici bir durumdur. Bu acıdan kurtulmak da maalesef kolay değildir. Hele ki günümüzde ayrılık acının üstesinden  gelmek biraz daha zor hale gelmiştir. Uzmanlar, teknolojinin ayrılık acısı çeken kişiler üzerinde daha kötü bir etki yarattığını ve eski sevgiliyi unutma zamanını uzattığını belirtmektedir. Çünkü Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım siteleri, eski sevgili hakkında çok fazla hatırlatıcı ve eski anıları canlandırıcı içerik barındırmaktadır. Bunun yanında sosyal medya siteleri üzerinden mesaj yazmak ve eski sevgiliyle iletişime girmek çok kolay olduğu için kişilerin duygu durumları iyice karmaşık hale gelmektedir. Bu karmaşık duygu durumuna son vermek ve ayrılık acısını daha kısa sürede dindirmek için şu 3 altın kuraldan şaşmayın;

Kural 1: Sosyal medya hesaplarından onu engelleyin.

Ayrılığın hemen arkasından siz acı çekerken, eski erkek arkadaşınızın bir kızla çekilmiş fotoğraflarını görmek hiç hoşunuza gitmez, öyle değil mi? Hatta böyle bir manzarayla karşılaşırsanız, öfke nöbetlerine bile girebilir ve daha sonra pişman olacağınız davranışlarda bulunabilirsiniz. Bu nedenle; Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya hesaplarınızdan eski sevgilinizi engelleyin. İlişkiyi bitiren taraf ister siz olun, isterse erkek arkadaşınız olsun, onu arkadaşlarınız arasından çıkarıp engellediğinizde, bu duruma gerçekten bozulacaktır. Üstelik bu durum onun sizi merak etmesine de neden olacaktır. Kendinizi daha iyi hissetmeye, yani daha sağlıklı kararlar vermeye başladığınızda ise engelleri kaldırabilirsiniz.

Kural 2: Sosyal medyadaki paylaşımlarınıza dikkat edin.

Ayrılık acısı çekiyorsunuz ve sosyal medyadaki paylaşımlarınız da muhtemelen eski erkek arkadaşınızı iğneleyici ve ona gizli mesajlar gönderen ya da sırf üzüntü içinde olduğunuzu ifade eden türden öyle değil mi? Ayrıldıktan sonra bu tür paylaşımlarda bulunmak, acıklı şarkılar paylaşmak ya da iğneleyici sözlerle gizli mesajlar göndermek, acınızı hiç dindirmediği gibi, eski erkek arkadaşınızın sizden daha fazla soğumasına neden olur. Bu dönemde içiniz kan ağlasa da çevrenize bu konuda bir şey belli etmemelisiniz. Evde yakın arkadaşlarınıza ağlayıp içinizi dökebilirsiniz ama sosyal medyaya bu duygularınızı yansıtmamalısınız.

Ayrılık acısı çektiğinizi göstermek yerine aşırıya da kaçmadan günlük yaşantınızın tıpkı ayrılıktan önceki gibi devam ettiğini gösteren, arkadaşlarınızla gezerken ve eğlenirken çekilmiş fotoğraflarınızı koymak sizi çok daha fazla rahatlatacak ve ortak arkadaşlarınızdan haberinizi alan eski sevgilinizi de bir o kadar sinirlendirecektir.

Kural 3: Eski erkek arkadaşınıza mesaj göndermeyin.

Muhtemelen ayrıldıktan sonra yatağın üzerine uzanmış ve bir elinizde telefon, onun aramasını ya da mesaj göndermesini beklersiniz, ama ne arama vardır ne de mesaj. Sonra bir an için kendinizi tutamayıp ona WhatsApp’dan mesaj gönderebilirsiniz. Hem de daha sonra pişman olacağınız türden bir mesaj olur bu genellikle. Üstelik eski erkek arkadaşınızın kendi kendine veya arkadaşlarına “Gördün mü bak, bensiz hiç yapamaz 🙂” ya da “Bıktım bu kızdan, yine ne saçma şeyler yazmış.” diye söylenmesine neden olursunuz.

Bu tür bir duruma mahal vermemek için kesinlikle ona mesaj göndermeyin ya da onu aramayın. Kendinizi tutmak zor olsa da, sebep her ne olursa olsun, onunla olan iletişiminizi kesmeyi bilin. İnanın bu şekilde onu daha kolay unutabileceksiniz ve üstüne üstlük onun sizi merak etmesini sağlayacaksınız. Ama dayanamayıp ona bir mesaj gönderirseniz ya da onu ararsanız, zihninizi tekrar onunla meşgul etmiş olursunuz ve duygu karmaşanız hiç bitmez.

BONUS: Eğer eski sevgilinizi unutamıyor ve size geri dönmesini istiyorsanız…

Eğer herşeye rağmen, eski sevgilinizi unutamıyor ve size geri dönmesini istiyorsanız, eski erkek arkadaşını geri kazanmak isteyenler için hazırlamış olduğumuz Eski Erkek Arkadaşı Geri Kazanma Formülü adlı e-kitabı alıp bir an önce çalışmalara başlamalısınız. Eski Erkek Arkadaşı Geri Kazanma Formülü’ndeki teknikleri uygulayan kadınlar, 90% başarı oranı ile eski sevgililerini yeniden elde etmişlerdir. Üstelik bu defa, onları kendilerine aşık ederek. Eski Erkek Arkadaşı Geri Kazanma Formülü’ne ulaşmak için buraya tıklayın.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir