“Eski Sevgilim Evleniyor! Ne Yapmalıyım?”

Eski sevgilinizin evleneceğini duyduğunuzda, sanki dünya başınıza yıkılmış gibi hissedersiniz. Yollarınızı ayıralı uzun zaman olsa da bu haberi duyduğunuzda kendinizi kötü hissetmiş olabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir:

1. Bu durumdan rahatsız olmanız normal olduğunu bilin.

Bir zamanlar sevdiğiniz adamın ya da kadının evlendiğini duymak, sarsılmanıza neden olabilir. Şu anda ona eskisi gibi tutkun olmasanız da, geçmişte yaşamış olduğunuz güzel anlar sizin bu şekilde kıskanmanızın ya da rahatsız olmanızın sebebidir. Onu tamamen kaybetmenin vermiş olduğu hisle yalnızca yaşadığınız iyi anlara odaklanmamalı, anlaşamadığınız sizi mutsuz eden şeyleri de düşünmelisiniz. Bunun yanında siz birlikte mutlu olamadıysanız da, eski sevgilinizin bir başkasıyla mutlu olmaya hakkı vardır. Aynı şekilde sizin de…

2. Eski sevgilinizin evliliği ile ilgili yakın arkadaşlarınızla konuşun.

 Teknoloji tüm haberlerin hızla yayılmasını sağlamaktadır. Belki eski sevgilinizin evlilik haberini sosyal medya üzerinden duymuş olabilirsiniz. Bu haberi tek başınıza sindirmeye kalkmamalı, yakın arkadaşlarınızla durumu paylaşmalı ve onlara içinizi dökmelisiniz. Kıskançlığınız, üzüntünüz ve tüm hislerinizi onların yanında dışa vurmalısınız ki, eski sevgilinizi arama ihtiyacı duymayasınız.

3. Negatif yorumlardan kaçının.

Eski sevgilinize telefonla ya da sosyal medya aracılığıyla ulaşıp, müstakbel eşi hakkında olumsuz yorumlarda bulunmamalısınız. Belki eski sevgiliniz pisliğin tekidir ya da nişanlısı çok çirkin bir kadındır. Ama tüm bu fikirleri kendinize saklamalısınız. Bu tür yorumlar ancak eski sevgilinizin “beni hala deli gibi kıskanıyor, evleneceğimi duyunca çıldırmış” gibi yorum yapmasından başka bir işe yaramaz.

4. Sevgilinize bundan bahsetmeyin.

Eğer sevgiliniz varsa, sakın ola ona eski sevgilinizin evlilik durumundan bahsetmeyin. Çünkü böyle bir şeyden bahsetmeniz hala eski sevgilinize âşık olduğunuz hissi uyandırır ve sevgiliniz size olan güvenini yitirir. Bu şekilde eski sevgilinin ardından üzülürken, yenisini de elde kaçırmış olursunuz.

5. Sosyal medyayı bir süre kullanmayın.

Sürekli olarak eski sevgilinizin ya da nişanlınızın Instagram, Facebook ya da Twitter hesaplarını kontrol etmek ve ondan haber almaya çalışmak sizi hem yorar hem de üzülmenize neden olur. Eğer kendinizi sürekli onları izlemekten alıkoyamıyorsanız, bir müddet hesaplarınızı dondurmayı deneyin.

6. Düğünü hayal etmeyi bırakın.

Erkekler değil belki ama kadınlar bir düğünün hayalini kurmakta oldukça ustadır. Peri masalı gibi mutlu bir düğün ve uzun duvaklı bembeyaz gelinlik hakkında düşünürken, “Aslında o gelinliği giyen ben olmalıydım” diye kendi kendini mutsuz etme anları başlar. Bu nedenle eski sevgilinizin düğününü düşünmek yerine kendinizi bu dönemde oyalayacak güzel aktiviteler bulmaya çalışın.

7. Eski sevgiliniz adına mutlu olmaya çalışın.

Eğer birlikte bir yola çıkıp başarılı olamadıysanız, demek ki birlikte olmaması gereken iki kişisiniz. Evlendikten sonra bunu anlasaydınız boşanmak çok daha zor ve sancılı olurdu. Bu nedenle bir hata yapmadığınız için kendiniz ve eski sevgiliniz adına mutlu olmaya çalışın.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir