Erkekler, Hoşlandıkları Kadını Neden Terk eder?

Seda soruyor:

“Merhaba,

Geçen yıldan beri hoşlandığım ve sürekli uzaktan izlediğim kişinin yakın zamanda benden hoşlandığını fark ettim. Buluşmaya başladığımız ilk hafta beni arka arkaya tam 3 defa görmek istedi ve buluştuk. Daha sonraki hafta da ise benimle buluşmak için hiç vakti olmadığını belirtti. 1 ay sonra hiç aramamaya başladı. Aslında buluşmalarımızda çok iyi vakit geçirdik ve mutluluktan neredeyse havalara uçacaktım. Onun da benden hoşlandığını hissedebiliyordum. Ama neden böyle davrandığını bir türlü çözemedim. Çok üzülüyorum, onu sabırla tam 1 yıl bekledim. Şimdi bu adamın neden böyle davrandığı ile ilgili bir fikrin var mı?”

Seda’ya Önerim:

Merhaba Seda,

Hoşlandığın erkek, tıpkı bir oğlan çocuğu gibi hiçbir açıklama yapmadan seni terk etmiş. Erkeklerin gerçekten hoşlandıkları kadınları terk etmelerinin birden fazla sebebi olabilir. Tabi seni terk etme nedeni kesinlikle “bundandır” diyemiyorum, ama yaptığım açıklamalardan sen bunun nedenini tahmin edebilirsin.

1. Erkekler hoşlandıkları kadını terk eder çünkü bundan sonra gelecek adımdan korkarlar.

Bir erkeğin, her şey çok iyi giderken, açıklama bile yapmadan bir anda ortadan kaybolması, size karşı hislerinin çok kuvvetli olacağını hissetmesinden ve henüz uzun dönemli bir ilişkiye hazır olmamasından kaynaklanıyor olabilir. Tabi duruma bir kadın gözü ile bakınca ne kadar saçma bir hareket olduğunu düşünüyoruz. Fakat erkekler için uzun dönemli bir ilişki demek, neredeyse evlilik sorumluluğu almak gibi zor bir süreç demektir. Eğer karşınızdaki erkek özgürlüğünü kaybedeceğini düşünüyorsa, arkasına bakmadan sizden uzaklaşacaktır.

2. Erkekler ciddi ilişkilerden uzaklaşırlar, çünkü çevrelerindeki fırsatları kaçırmak istemezler.

Ne yazık ki, günümüzde kadınların büyük çoğunluğu da tıpkı bazı erkekler gibi rahat davranmakta ve özgürlüğün tek gecelik ilişkilerden ibaret olduğunu düşünmektedir. Hal böyle olunca erkekler rahat bir şekilde farklı farklı kadınlarla, herhangi bir sorumluluk almadan birlikte olmak ve heyecan yaşamayı, bir kişiyle sadık bir ilişki yaşamaya tercih etmektedir.

3. Erkekler ciddi kızlardan uzaklaşırlar, çünkü onlar diğerleri gibi rahat değildir.

Günümüz Türkiye’sinde artık birçok kadın yukarıda da bahsettiğim gibi “modern” ilişkiler yaşabilmektedir. Diğer bir ifade ile evlenmeden önce farklı erkeklerle “Ten uyumumuz var mı diye bakmak istedim.” diyerek birlikte olabilmektedir. Bunun yanında hala geleneklerine bağlı, kendini evleneceği erkeğe saklayan bir kesim de bulunmaktadır. Eğer siz evlilik öncesi cinsel birlikteliğe açık değilseniz, erkek arkadaşınız bunu duyduğu anda ne yazık ki sizi terk edebilir. Her şeye rağmen kültürünüz ve gelenekleriniz ne ise hiç kimse için onlardan vazgeçmemenizi tavsiye ederim. Çünkü günü geldiğinde mutlaka size bu halinizle değer veren bir erkekle karşılaşırsınız.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir