Yaşadığınız Gerçek bir Aşk mı, Yoksa Alışkanlık mı?

Sevgilinizi gerçekten seviyor musunuz, yoksa o sizin için sadece bir alışkanlık mı? Aşağıdaki 4 alışkanlık belirtisini incelediğinizde onun sizin için bir alışkanlık olup olmadığını anlayabilirsiniz;

1. Alışkanlık Belirtisi: Sizinle ilgilenmediği müddetçe onu sevmiyorsunuz.

Eğer birlikte olduğunuz insanın size olan ilgisinden ve sevgisinden hoşlanıyorsanız, muhtemelen o sizin için bir alışkanlıktır. Örneğin; sevgilinizle daha önceden arkadaş olduğunuzu varsayalım. O size ilgi gösterene kadar ona karşı hiç bir şey hissetmiyorsanız, ilişkiniz tamamen onun ilgi ve sevgisi ile başlıyor ve devam ediyorsa, bir sevgiliniz değil, bir alışkanlığınız var denebilir.

2. Alışkanlık Belirtisi: Uzaktayken ona karşı olan duygularınız köreliyor.

Şimdi kendi kendinize düşündüğünün; uzun süre birlikte olmadığınızda onu neredeyse unutuyor ve yokluğundan çok etkilenmiyor musunuz? Uzun süreden sonraki ilk karşılaşmanızda ona karşı biraz soğukluk hissediyor musunuz? Eğer bu sorulara cevabınız “evet”ise o sizin için sadece bir alışkanlık olabilir.

3. Alışkanlık Belirtisi: Yalnız kalmaktan hoşlanmayan bir aşk bağlısısınız.

Eğer yalnız kaldığınızda kendinizi kötü hissediyorsanız ve yanınızda sürekli olarak bir sevgili olsun istiyorsanız, bir aşk bağımlısı olduğunuz söylenebilir. Bu bağımlılık da sizde sürekli biriyle birlikte olmanız gerektiği hissini yaratabilir.

4. Alışkanlık Belirtisi: Çok sık âşık oluyorsanız.

Bazı insanlar diğerlerine göre çok daha kolay âşık olabilir. Eğer sevgilinize rağmen çok sık başkalarına âşık oluyorsanız, onu tam anlamıyla sevmiyor, yalnız kalmamak ve alışkanlıktan dolayı onunla birlikte olmaya devam ediyorsunuz demektir. Ayrıca bu tür davranışlar sizin bir aşk bağımlısı olduğunuzu da gösterir.

4 Yorum

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir