Yalan Söyleyen Erkeklerin Sergilediği 6 Tutum ve Davranış

Erkek arkadaşınızın size yalan söylediğinden şüpheleniyor, fakat emin olamıyor musunuz? İşte bu yazı tam size göre.

Erkek arkadaşınız tarafından kandırılmak, gerçekten çok üzüntü verici bir durumdur. Bazı durumlarda hissettiğiniz bu üzüntü kavga etmenize ya da ayrılmanıza neden olabilir. Sonuçta hiçbir kadın kandırılmak istemez, fakat bazı erkekler yalan söyleme konusunda oldukça rahat davranabiliyor.

Erkek arkadaşınızın size yalan söylemesini gerektirecek birçok neden olabilir. Belki sizi aldatıyordur, belki de sizin onaylamadığınız kişilerle vakit geçirmek için size yalan söylüyordur. Tabi sebep her ne olursa olsun, yalanlar ilişkilerin temellerini derinden sarsar. Bu nedenle karşınızdaki erkeğe güvenip güvenemeyeceğinizi anlamak, ilişkinizin geleceği açısından oldukça önemlidir.

Bir erkeğin yalan söylediğini anlamanın en kolay yolu, onun tutum ve davranışlarını incelemektir. İşte yalan söyleyen bir erkeğin sergilediği 6 tutum ve davranış:

1. Gözlerinizin içine bakamaz.

Bazı zamanlarda insanlar sözleriyle birtakım şeyleri gizleseler de, beden dilleri onları ele verir. Eğer erkek arkadaşınız size yalan söylüyorsa, gözlerinizin içine bakıp konuşmak yerine başını başka yere çevirerek konuşmaya çalışır. Bu nedenle ona soru sorduğunuzda gözlerini sizden kaçırıp kaçırmadığına dikkat edin.

2. Yerinde duramaz.

Yalan söylemek insanları rahatsız eder ve bu onların beden diline yansır. Bu nedenle gergin, suçlu ve yerinde duramayan bir hal alırlar. Bu nedenle erkek arkadaşınızla konuşurken, onun normalde yapmadığı fakat gerginlikten kendine hâkim olamadığı davranışları olup olmadığını inceleyin. Örneğin; çok fazla bacağını sallıyor olabilir.

3. Söyledikleri birbirini tutmaz.

Çok fazla yalan söyleyen insanlar genellikle bir müddet sonra ilk söylediklerini unutup, onun yerine yeni yalanlar söylemeye başlayabilir. Bu durumda söyledikleri birbirini tutmaz. Bu nedenle erkek arkadaşınızın söylediklerine iyi kulak verin. Örneğin; önce alışverişe çıktığını, daha sonra arkadaşlarla maç izlemeye gittiğini söylüyorsa, burada derin bir yalan kokusu alabilirsiniz.

4. Her zamankinden farklı davranır.

Erkek arkadaşınız belki suçluluk duygusundan belki de sizin onun yalanını anlayacağınızın korkusundan her zamankinden farklı davranabilir. Sürekli çevrenizde size daha fazla ilgi gösteriyor olabilir ya da çok gergin davranışlar sergileyebilir. Bu tür davranışlarını ona hissettirmeden izlemenizde fayda vardır.

5. Aranıza sebebi açıklanamayan bir mesafe koyabilir.

Eğer birdenbire erkek arkadaşınızla aranızda bir mesafe oluştuğunu ve bunun nedenini anlayamadığınızı hissederseniz, bu onun size söylediği yalandan dolayı olabilir. O, yalanını saklayamayacağını düşünerek, bir müddet sizden uzaklaşmak isteyebilir. Yalnız, bu davranışın altında başka nedenler de yatabileceğini aklınızda tutmalısınız.

6. Aşırı savunmacı davranır.

Ona şüphelendiğiniz konu ile ilgili bir soru sorduğunuzda, sizinle kavga etmeye hazır görünüyor ve hemen kendini savunmaya geçiyorsa muhtemelen size yalan söylüyordur. Çünkü genellikle yalan söyleyen kişiler suçlarının farkında olarak, onu bastırmak için kendilerini savunmaya geçer ve hemen tartışmaya başlarlar.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir