Utangaç Kızların Daha Çekici Görünmeleri için 7 Öneri

Erkeklerin utangaç kızlardan hoşlandığı bilinen bir gerçektir. Ancak herşeyin fazlasının zarar olması gibi, gereğinden fazla utangaç ve çekingen tavırlar sergilemek, erkeklerin sizden uzaklaşmasına neden olabilir. Buna göre, şu 7 öneriyi dikkate alırsanız, utangaç kız olarak, erkeklerin gözünde daha çekici görünebilirsiniz;

1. Kendinizi değiştirmeye çalışmayın.

Bir erkekle konuşurken, olmadığınız biri gibi davranmaya çalışmayın. Zaten hoşlandığınız kişi sizi olduğunuz gibi beğenecektir. Aksi halde çevrenize kendinizle ilgili karmaşık mesajlar vermiş olursunuz.

2. Konuşmak zorunda hissetmeyin.

Başkalarının ne düşündüğünü önemseyerek sürekli konuşmak zorunda olduğunuzu hissetmeyin. Kendinizi rahat hissettiğiniz güçlü yönlerinizi ön plana çıkaracak konularda konuşun.

3. Kendinize güvenin.

Utangaç olmak sizin kendinize güveniniz olmadığını göstermez. Aksine bu size Allah tarafından verilmiş bir karakter yapısıdır. Unutmayın ki, utangaçlık herkeste var olan bir yapı olmadığı için çok değerlidir.

4. Hayır demeyi öğrenin.

Eğer bazı şeylerden hoşlanmıyorsanız yalnızca “hayır” deyin. Bunu yaparken de kendinizi kimseye açıklamak zorunda hissetmeyin.

5. Rahatlamaya çalışın ve soğuk olmayın.

Bilinen bir gerçektir ki, erkekler sizi etkilemeye çalışır. Tamam, utangaç kızlar aynı zamanda elde edilmesi zor görünür. Fakat sizi etkilemeye çalışan erkekten hoşlanıyorsanız, onu çok fazla yormamaya gayret edin. Rahatlayın ve sizi etkilemesine izin verin.

6. İfadesiz bir suratla oturmayın.

Yüz mimiklerinizi daha fazla kullanmaya özen gösterin. Çünkü çok fazla konuşmadığınız için erkekler daha sizin mimiklerinize ve vücut dilinize bakacaklardır. Eğer mimiklerini ve vücut dilinizi iyi kullanırsanız, bu durum erkeklerin karşınızda erimelerine neden olacaktır.

7. Yardıma ihtiyacınız olduğunu belirtin.

Tamam, utangaçsınız. Fakat hoşlandığınız bir erkek olduğunda onunla etkileşim kurup, onu etkilemek adına ondan yardım isteyebilmelisiniz. Çünkü erkekler kendilerinden yardım isteyen kadınlara bayılırlar. Böylelikle güçlerini gösterme ve kendilerini bir koruyucu gibi hissetme fırsatı elde ederler.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir