Sevgilinizin Kalbini Kıran 4 Davranış

Bir ilişkide zaman geçtikçe çiftler daha fazla yüzgöz olur ve birbirlerini daha fazla kırmaya başlarlar. Yaşanan problemlerde genellikle hiçbir taraf suçu üstüne almaz. Hangi tarafı dinlerseniz, esasında o taraf haklıdır. Üstelik çoğu zaman ortada belli başla bir problem dahi yoktur. İşte, ilişkileri yıpratan ve çiftlerin biri birilerinin kalbini kırmasına neden olan bu davranışlar şunlardır;

1. Sevgiliyi eleştirmek

İlk başlarda çiftler karşılıklı olarak ayaklarını yerden kesen insanın yaşamına dair her şeyi bilmek ister. Sanki sevgilinin hayatındaki negatif ya da pozitif her şey ona biraz daha bağlanmaya yardımcı olur. Daha sonra ilişkinin ilerleyen safhalarında artık heyecan bitip de, sorunlar başladığında, ilk başlarda sevimli görünen o eksikler bir bir sevgilinin yüzüne vurulmaya başlanır. Karşıdaki kişinin karakteri, ailesi ya da yaşantısı bu eleştirilerden nasibini alır. Esasında bu tür eleştiriler öncelikle karşıdaki kişinin kalbini fena şekilde kırar ve bir müddet sonra ilişkiyi derinden sarsmaya başlar.

2. Sevgiliye Meydan Okumak

İlişkide herhangi bir sorun meydana geldiğinde, iki tarafın da sert olması ve birbirine medyan okuması, sonuçta yıpratıcı davranışlara sebep olur. Şöyle bir düşünün, “Karşımdaki insan benim düşmanım mı?” ya da “Karşımdaki insan benim rakibim mi?” Tabi ki hayır. “O halde neden onunla bu kadar inatlaşıyorum ve kalbini kırmaya çalışıyorum?”. Bu tamamen çiftlerin problem anında egolarına yenilmelerinden kaynaklanan bir durumdur. Ama sakin bir şekilde düşünüldüğünde ve bir taraf çok sinirli olduğunda diğer taraf alttan alıp onu sakinleştirmeye çalıştığında, sorun alevlenmeden olduğu yerde sönecektir.

3. Sevgiliyle İlgilenmemek

İlk başlarda gösterilen ilgi ve sevgi ilerleyen dönemlerde artık gösterilmez olur. Özellikle kadınlar, erkeklerin ilerleyen dönemlerindeki ilgisizliklerinden şikâyet eden taraftır. “Bu adam daha 3 ay önce sesimi duymadan uyumuyordu, fakat şimdi doğru düzgün aramıyor bile.” Tamam, ilk başlardaki heyecanın devam etmesi zor olabilir. Fakat sevgiliyi aramamak, sormamak, kısacası onunla ilgilenmemek, en temel davranışların yerine getirilmemesi anlamına gelir. Bunun yerine bir akşam sevgiliyle dışarıda eğlenceli ve aşk dolu bir şekilde vakit geçirmek ve gün içinde hiç görüşmeye vakit olmasa da halini hatırını sormak için aramak tüm üzüntüleri geride bırakmaya yardım eder.

4. Sevgiliye Zarar Vermek

Artık bırakın iyi davranışları, iş, sevgiliye maddi ya da manevi yönden zarar verme noktasına geldiyse, bu noktada ilişkinin yıpranmaması mümkün değildir. Uzmanlar, her bir kötü davranışı affettirmek ve mutluluğu devam ettirmek için beş pozitif davranış sergilemek gerektiğini belirtmektedir. Hal böyle olunca sevgilinizin kalbini kırmadan önce bir defa daha düşünmeli ve matematik hesabı yapmalısınız. Çünkü sevgilinizi kaybetmek istemiyorsanız, her negatif davranışınızın ardından, beş pozitif davranış sergilemek durumundasınız.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir