“Sevgilimi Çok Seviyordum, Beni Neden Terk Etti?”

Sevgilinizi çok seviyorsunuz ama o sizi terk etti. Kendisini bu kadar seven birini nasıl olup da terk ettiğini anlayamıyorsunuz. Dahası onu geri döndürmek için ne kadar çok sevdiğinizi anlatmaya çalışıyorsunuz. Sanıyorsunuz ki sizin onu ne kadar çok sevdiğinizi anlarsa geri dönecek. Yanılıyorsunuz!

Şunu bilmelisiniz ki, hiç kimse sadece çok sevildiği için biriyle uzun süreli birlikte olmaz. Belki bir süre idare eder çünkü hepimiz şımartılmaktan ve yüceltilmek hoşlanırız. Ama insan kendisini sevenle değil, kendisinin sevdiği ile olur. Eğer her iki taraf da aynı hisler içindeyse zaten bu ilişki sağlamdır. Eğer ilişkiniz en başından beri sizin ona olan sevginizin üzerine inşa edilmiş ise zaten sağlam değildir. Yok her ikiniz de en başında birbirinize aşık idiyseniz işte o zaman ilişkinizi kurtarmak için büyük bir umut vardır.

Eski sevgiliniz ile yeniden birlikte olmanızın yolu ona onu ne kadar çok sevdiğiniz ispat etmek değil, onun sizi yeniden sevmesini sağlamaktır. Bu sandığınız kadar zor olmamakla birlikte çocuk oyuncağı da değildir. İlk yapmanız gereken her şeyden önce ona kendinizi ve aşkınızı ispat etmeye çalışmaktan vazgeçmektir. Bu hem nafile bir çabadır hem de sizi itici yapar, eski sevgiliniz sizden daha da çok uzaklaşır. O nedenle en azından bir süre ona onu ne kadar çok sevdiğinizi söylemeyin çünkü mesele bu değil.

Daha sonra eski sevgilinizin sizi artık neden eskisi gibi sevmediğini ya da sizi neden eskisi kadar çekici/cazip bulmadığını düşünün. Ama kendinize karşı dürüst olmalısınız. Geçen süre zarfında neler değişti? Size ilk aşamada aşık olmasının sebebi neydi?

Genellikle insanlar ilk tanıştıklarında en iyi hal ve tavırlarını takınırlar. Karşılarındaki kişiye çok daha fazla özen gösterirler. Gerek dış görünüşleri gerekse davranışları çok daha ölçülü ve özenlidir. Zaman ilerledikçe ne yazık ki gerek alışkanlıktan gerekse artık istediğini elde etmiş olmanın getirdiği rahatlıktan dolayı eskisi kadar özenli olmamaya başlarlar. Bu normaldir. Siz de acaba bu rehavete kapılmış olabilir misiniz?

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir