“Nasıl Bir Kadın Arıyorum?”

Bazen bir kadında hangi özellikler aradığınızı anlamak ve ne istediğini bilmek oldukça zordur. Eğer siz de onlardan biriyseniz, bu özel yazıyı okuduktan sonra nasıl bir sevgili ya da eş aradığınızı anlamanın aslında o kadar da zor olmadığını göreceksiniz.

Yapmanız gereken ilk şey, açık görüşlü olmaktır. Bunun için daha önce aklınızda olan tüm kadın standartlarını bir kenara bırakmalısınız. Arkadaşlarınızın çekici kadınlarla ilgili dediklerini önemsemeyin, iç çamaşırı reklamlarındaki kadınlara aldırmayın. Sizin için nasıl bir insanın uygun olduğunu anlamak için en temel şeylerden başlayın. Bunun için bir kadını değerlendirirken kişilik, ilgi alanları, heyecan, karakter, eğitim, bilgi, görgü, çalışkanlık gibi tüm unsurları göz önüne alarak değerlendirin, yalnızca dış görünüşünü değil. Dış görünüşün yalnızca  bu unsurlardan biri olduğunu ve en son değerlendirilmesi gerektiğini unutmayın.

Peki neden en son dış görünüşü değerlendirmelisiniz? Çünkü, eğer bir kadını ilk olarak dış görünüşü ile değerlendirmeye başlarsanız, diğer tüm unsurları bu değerlendirmenin gölgesi altında taraflı bir şekilde değerlendirirsiniz. Erkekler anatomik olarak görselliğe kadınlardan daha fazla önem verme eğilimindedirler. Bundan sebeple, ilk defada heyecanlarından şeyler, onların elde etmek istediği şeyler haline dönüşür.

Eğer, diğer alanları dış görünüşten önce değerlendirirseniz, bir kadında sizin için hangi özelliklerin diğerlerine göre daha önemli olduğunu fark etme şansınız olur. Böylece dış görünüş eski önemini yitirir ve seçenekleriniz daha fazlalaşır. Belki çok klasik olacak ama dış görünüş güzelliği gelip geçicidir. Kalıcı olan insanın huyunun güzelliğidir.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir