Nasıl Alfa Erkek Olunur? 13 Adımda Alfa Erkek Olun

Alfa erkek, grup içindeki tüm erkeklerin lideridir. Kadınlar onunla birlikte olmak isterler. Diğer erkekler çoğu zaman onu kıskanır ve onun gibi olmayı arzu ederler. Siz de grubunuzun alfa erkeği olmak ister misiniz? Alfa erkek olmak için aşağıdaki 13 adımı takip edin;

1. Kendinizi tanıyın.

Alfa erkek olarak bir odada kalkıp yürüdüğünüzde, ortamdaki tüm insanların sizi dinleyeceğinden ve size saygı göstereceğinden eminsinizdir. Eğer bu konuda şüpheniz varsa, henüz alfa erkek olmadığınızı kendi kendinize itiraf edebilirsiniz.

2. Kendinize güvenin.

Kendine güven, bir alfa erkekte olması gereken en önemli özelliktir. Eğer kendinize ve yeteneklerinize inanıyor ve bunu dışarıya hissettirebiliyorsanız, yakın zamanda grup içinde liderliğe yükselebilirsiniz. Fakat kendine güveni, büyüklenme ya da kibirlenme ile karıştırmamak gerekir. Çünkü kibirli insan çevresi tarafından pek sevilmez, dışlanır ve kendine güveni olmadığı düşünülür. Bu da alfa erkek tanımının tam tersi durumda olmak demektir.

3. Mizah yeteneğinizi kullanın.

Alfa erkek, mizah yeteneği gelişmiştir ve ortamdaki insanları anlattığı hikâyelerle ve yaptığı esprilerle güldürmeyi bilir. Bu, tüm grubun şaklabanı olun ve onların güldürmeye çalışın anlamına gelmez. Kendine güvenli bir şekilde gülümsemeyi, zaman zaman kendi yaptığınız hataları espri haline getirip kahkaha atmayı ve diğer insanların da buna katılmasını sağlayabilmelisiniz.

4. Vücut dilinizi kullanın.

Ortamda hiçbir şey konuşmasanız bile vücut diliniz dışarıya birçok mesaj verir. Duruşunuz ve el kol hareketleriniz çevrenize çeşitli sinyaller gönderir. Bu sinyallerin güçlü ve kendine güvenen bir insanın sinyalleri gibi olmasını istiyorsanız vücut dilini öğrenmelisiniz. Liderlerin kullandığı ve çevresindekileri etkileyen birçok hareket bulunmaktadır. Bu hareketlere örnekler aşağıdaki gibidir;

  • Dik duruş kendine güvenin en büyük işaretidir. Bunun yanında ellerin parmak uçları birleşik ve avuç içleri birbirinden ayrı şekilde durması kendine güveni arttırmaktadır. Eğer parmak uçlarınız dudaklarınıza değiyorsa bu kendine güvensizliğin işaretidir. Genellikle bir karşılıklı konuşmada dik duran kişi konuşmanın da lideridir.
  • Ellerin birlikte ve ensede duruşu gücün ve kendine güvenin bir belirtisidir. Bu duruş dinlemeye açık olduğunuzu da gösterir.
  • Bunların yanında konuşurken karşıdaki insanın gözlerinin içine bakmak çok güçlü bir etki yaratır. Ayrıca iletişim esnasında başparmak dışarıda kalacak şekilde elleri cebe koymak da kendine güvenin işaretidir.

5. Varlığınızla odayı doldurun.

Omuzlar yukarı çekilmiş ve ürkmüş bir şekilde odanın bir köşesinde durmak alfa erkeğe göre değildir. Bunun yerine güçlü bir duruşla, geniş hareketlerle, rahat bir şekilde çevrenize bakın ve ortamdakilerle iletişime girin.

6. Dinleyin.

Alfa erkek gerçek bir liderdir ve dinlemeye konuşmadan daha fazla zaman harcar. Bu nedenle aktif bir dinleyici olmanız, insanları yargılamadan ve sözünü kesmeden dinlemeniz yerinde olacaktır.

7. Diğerlerini izleyin.

Alfa erkek olmanın en iyi yollarından biri, diğer alfa erkeklerini izlemekten ve neler yaptıklarını, nasıl konuştuklarını ve nasıl davrandıklarını öğrenmeye çalışmaktan geçer. Bu kişiler nasıl duruyor, diğer insanlara nasıl davranıyor, ses tonları, kılık kıyafetleri ve saçları nasıl? Tepeden tırnağa bu insanları inceleyip kendinize bir rol model oluşturabilirsiniz.

8. Spor yapın.

Alfa erkeğin en önemli özelliklerinden biri fiziksel olarak çekici olmasıdır. Bunun için bir spor salonuna üye olup, vücudunuzu şekle sokmanızda yarar vardır. Ayrıca toplum içinde “kendisine iyi bakan erkek, başkalarına da iyi bakar” imajı oluşturacağınızı unutmayın.

9. Dürüst olun.

Bazıları alfa erkeğin yalan söylediğini ve insanları kandırdığını düşünür. Ama şunu unutmayın ki, yalancı ve güvenilmez bir insan asla toplumun lideri olamaz. Bu nedenle dürüst olmayı kendinize ilke edinin ve çevrenizde bu şekilde bilinin.

10. İyi giyinin.

İyi görünmek çevrenizdeki insanların dikkatini çekmenizi sağlar. Basit resimli bir tişört ve eşofman altıyla iyi bir lider olmanız pek mümkün değildir. Tabi bu her zaman grand tuvalet düğüne gider gibi giyineceğiniz anlamına da gelmez. Bunun yerine her zaman ütülü, temiz, iyi bir gömlek ya da yakalı tişört ve pantolon işinizi görür.

11. Flört etmeyi öğrenin.

Alfa erkek olmak için kadınlara nasıl davranacağınızı ve nasıl romantik ilişki kurabileceğinizi bilmeniz önemlidir. Kendine güvenen, iyi görünen ve çekici bir alfa erkeği aynı zamanda kadınların tercih ettiği biridir. Bunun için kadınlar ne ister ve bir kadınla nasıl flört edilir bilmenizde yarar vardır.

12. Yeni beceriler edinin.

Yeni beceriler edinerek, aklınızı ve vücudunuzu daha zinde tutabilirsiniz. Zaten alfa erkek sürekli öğrenmeye ve kendini geliştirmeye açıktır. Bu nedenle ilgi alanlarınızı genişletin ve yeni beceriler elde etmeye özen gösterin.

13. Lider olun.

Liderlik, alfa erkeğin sahip olduğu en önemli özelliklerden biridir. İş yerindeki takımınızın performansını arttırmaya çalışmak ya da bazı konularda uzmanlaşıp danışılan kişi haline gelmek sizi ister istemez bulunduğunuz ortamda lider konumuna yükseltir.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir