Mükemmel Bir İlişki için 3 Öneri

Kadınların büyük çoğunluğu belirli bir olgunluğa eriştikten sonra televizyonlarda gördükleri ya da masallarda dinledikleri kusursuz peri masalı aşklarının gerçek hayatta pek mümkün olmadığını anlarlar. Tabi keşke her şey güllük gülistanlık olsaydı ve erkek arkadaşınızla ömür boyu hiç kavga etmeseydiniz. Sanırım uyanma vakti geldi, böyle bir şey gerçek hayatta asla olamaz. Bu tür hayaller yerine ilişkiyi daha iyi hale getirecek gerçekçi önerileri deneyebilirsiniz:

1. Ne zaman susacağınızı ve konuşacağınızı bilin.

Meydan okumak ve üste çıkmaya çalışmak her zaman daha kolay ve zevklidir. Fakat çatışmayı hiddetlendirmesi ve ilişkiyi yıpratması açısından da oldukça kötüdür. Ciddi bir konu üzerinde erkek arkadaşınız çok sinirliyse ve münakaşa ediyorsanız, ilişkinizin geleceği için erkek arkadaşınızı sakinleştirmeye ve sorunun çözüleceğine ikna etmeye çalışın.

Eğer alttan almazsanız şiddetli bir kavgadan sonra ayrılabilirsiniz. Ama düşünmeyin ki yalnızca “bu herif tam bir hayvan” , “başkasıyla birlikte olursam çok daha mutlu olurum.” Hayat, insanlar ve yaşananlar hep birbirine benzer. Eğer her kavgada erkek arkadaşınızdan ayrılmaya kalkarsanız, doğru erkeği bulmak için bir ömür harcamanız gerekir.

2. Sevgilinizle sürekli irtibat halinde olmayın.

Çiftler, teknolojinin de yardımıyla neredeyse 24 saat birlikte olabilmektedir. Sürekli konuşmalar ve mesajlar ile afedersiniz, “tuvalete gidiyorum aşkım” diye birbirlerine bilgi veren insanlar bile var. Bu da ilişkinin kısa sürede yıpranmasına neden olan davranış şekillerinden biridir ve kesinlikle uzak durulmalıdır. En azından bir dahaki buluşmaya kadar iletişimi en aza indirmek, bir nebze olsun özlem yaratır ve konuşacak farklı konular bulunabilir.

3. İlişkiyi yumuşatacak iki sözü yeri geldiğinde kullanmayı ihmal etmeyin.

Daha sağlıklı bir ilişkiye sahip olmak için yeri geldiğinde “seni seviyorum” ve “özür dilerim” sözlerini sarf etmeyi ihmal etmemelisiniz. Belki sevgilinizin bir odun olduğunu arada bir de olsa onun böyle sözler söylemesi gerektiğini düşünebilirsiniz. Ama erkekler her zaman bu tür şeyleri akıl edemeyebilir. Bu nedenle öncülüğü siz yaparsanız, o da ileride sizin gibi davranmaya alışacaktır.

8 Yorum

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir