Monotonlaşan Evliliğe Heyecan Katmak için 8 Küçük Öneri

Birkaç küçük öneriyi yerine getirerek monotonlaşan evliliğinize heyecan katabilirsiniz.

  1. İlk adımı eşinizden beklemek yerine, O’na, “sürpriz, yarın akşam sinemaya gidiyoruz” deyin.  O zaman sizinle gelecektir.
  2. İster iş arkadaşlarınızla geziye, ister dil veya dans kursuna gidin, kendinizi geliştirin. Böylelikle eşiniz her yeni günde yeni ve güzel bir özelliğinizin farkına varacaktır.
  3. Konuşma tarzınızı değiştirin. Örneğin; “çok dağınıksın” demek yerine, “odanda kendimi rahat hissetmiyorum” deyin.
  4. Vücudunuzu kesinlikle ihmal etmeyin. Spor yapmak hem vücudunuzu güzelleştirip kendinize olan güveninizi arttırır, hem de cinsel hayatınızı daha aktif ve heyecanlı hale getirir.
  5. Eşinizden istediğiniz şeyi almayı bilin. Sarılmasını istiyorsanız, “bana sarılır mısın?” deyin. Bunu yaparken karşınızdakini sıkmamaya özen gösterin. Daha işveli hareketler deneyin.
  6. Çok yoğun duygusallık beklentisi içine girmeyin. Yaptığınız tartışmalar bile ilişkiyi canlandırmaya yarayabilir.
  7. Çekinmeden, yatak odasında eşinizi heyecanlandıracak ve cinsel yaşamınıza renk katacak fanteziler hayal edin ve uygulayın.
  8. İlişkinize biraz temiz hava getirin. Ayda en az bir kez baş başa kalabileceğiniz bir hafta sonu tatili ayarlayın. Mümkün olduğu kadar doğası güzel ve farklı yerleri tercih edin, örneğin; Uludağ gibi. Bunun sonunda biri birinize nasıl yakınlaştığınıza şaşıracaksınız.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir