Kız Arkadaşınıza Doğum Gününde Almamanız Gereken 5 Hediye

Hediyeler, aşk hayatınızı canlandırmak için oldukça önemlidir. Bunun yanında yanlış hediye seçimi, aşk hayatınızı canlandırmak yerine zindana da çevirebilir. Bu nedenle kız arkadaşınıza doğum gününde ya da farklı bir özel günde neler alıp almamanız gerektiğini iyi bilmelisiniz.

Burada kız arkadaşınıza hediye olarak almamanız gerekenleri ve alternatif hediye önerilerini bulabilirsiniz;

1. Kız arkadaşınıza kıyafet ya da ayakkabı almayın.

Kadınlar alışveriş yapmayı bir tür stres atma yöntemi olarak görürler. Bunun yanında alışveriş yaparken, vücut şekilleri, renkler, bedenler ve bacak boyu gibi birçok kriter işin içine girer ve bir kıyafeti almadan önce defalarca giyer-çıkarır ve düşünürler. Kadınların denedikleri halde zor karar verdikleri kılık-kıyafet ve ayakkabı seçimi konusunda, kız arkadaşınızı pek mutlu edebileceğinizi düşünmeyin. Özellikle normal ölçülere sahip olmayan bir kız arkadaşınız varsa (örneğin; armut tipli bir vücut şekli varsa), ona her kıyafet yakışmayacaktır. Eğer aldığınız kıyafet bir şekilde üzerine olmazsa, mutsuz olacak ve aldığınız hediye düşündüğünüz gibi işe yaramayacaktır.

Fakat daha önce onun beğendiği, beden ölçüsünü de bildiğiniz bir ürün varsa sürpriz yapıp hediye almanızda sakınca yoktur. Eğer böyle bir durum yoksa kendi zevkinize uygun bir elbise ya da ayakkabıyı kız arkadaşınıza almamalısınız. Bunun yerine bir hediye çeki almak ve kendi kendine alışveriş yapmasını sağlamak onun daha mutlu olmasını sağlayacaktır.

2. Kız arkadaşınıza iç çamaşırı almayın.

Evet, kız arkadaşınızı siyah dantel iç çamaşırı takımıyla yatakta hayal etmek oldukça güzel olabilir. Fakat öncelikle kendinize iki soru sormalısınız: “Kız arkadaşıma iç çamaşırı alacak kadar onunla yakın mıyım?” ve eğer yakınsanız “Kız arkadaşımın ölçülerini biliyor muyum?” Eğer henüz aranızda herhangi bir yakınlaşma olmadıysa ve siz ona mesaj vermek için böyle bir hediye alıyorsanız, bu hediyenin yüzünüze atılmasına hazırlıklı olmalısınız. Diğer taraftan, bu konuda sorun yaşamayacağınızı düşünseniz bile, onun ölçülerini tam olarak bilmeniz gerekir. Örneğin; bir sutyenin A, B, C şeklinde giden kalıpları ve farklı bedenleri mevcuttur. Bu tür hesapları iyi yapamayabilirsiniz. Diyelim ki iç çamaşırı bedenini de biliyorsunuz, bu defa kız arkadaşınızın bu hediyenin ona değil, size özel olduğunu düşünmesi ve moralinin bozulması olağandır.

Bunun yerine aşağı yukarı bir takım iç çamaşırı fiyatına kız arkadaşınıza marka bir el çantası alabilirsiniz. Yeni çıkan modellerden değil de klasik modellerden alırsanız, fiyatlar daha da düşük olabilir. Üstelik çanta seçtiğiniz yerdeki bayan satış elemanları ve diğer bayan müşterilerden de bu konuda rahatlıkla fikir alabilirsiniz.

3. Kız arkadaşınıza temizlik ya da mutfak eşyası almayın.

Temizlik ya da mutfak eşyaları kız arkadaşınızın hiç hoşuna gitmeyecektir. Bu nedenle kız arkadaşınız size bu tür malzemelerden çok hoşlandığını belirtene kadar ona bu tarz hediyeler almaktan kaçının. Doğum gününde ona özel bir hediye almayı düşünmelisiniz. Örneğin; onun en güzel gününde iyi bir SPA merkezinde masaj ve özel bakımlar içeren rahatlatıcı bir paket hazırlatmanız onun daha çok hoşuna gidecektir.

4. Kız arkadaşınıza ucuz takı almayın.

Hani sepetlerde satılan ucuz takılar vardır, kız arkadaşınız bunları mutlaka bilir. Bu tür takılardan ona almayı düşünmeden önce o marketi terk etmenizi tavsiye ederim. Tamam, hediyenin büyüğü küçüğü olmaz. Ama kız arkadaşınız o basit takıyı sizin hatırınız için taksa bile kısa bir süre sonra ya kopacak ya da kırılacaktır. Kız arkadaşınıza verdiğiniz doğum günü hatırası bu kadar kısa ömürlü mü olmalı? Bunun yerine el işi iğne oyasından yapılmış bir kolye ya da boynuna bağlayabileceği bir fular çok daha değerli olacaktır.

5. Kız arkadaşınıza son dakika hediyeleri almayın.

Sadece pasta ve çiçek almak, kız arkadaşınızın doğum gününü son dakikada hatırladığınız ve onu yeterince önemsemediğiniz anlamına gelir. Tamam, ana hediyenizin yanına ekstra bir şeyler daha koymak istediğinizde işe yarar, ama tek başına pasta ve çiçek almamalısınız. Onu daha önceden düşündüğünüzü gösteren bir hediye, kız arkadaşınızın daha mutlu olmasını sağlayacaktır. Örneğin; baş harfinin yazdığı bir kolye ya da isminin yazdığı el yapımı bir bileklik gibi.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir