“Kız Arkadaşımı Etkilemek için En İyi Restoranı Nasıl Seçebilirim?”

Kız arkadaşınızla mükemmel bir restoranda mum ışığında akşam yemeği mi yoksa havuz kenarında bir öğle yemeği mi yemek istersiniz? Esasında mükemmel bir randevu geçirmek için ne tür bir restoran belirlemeniz gerektiğini kestiremiyor olabilirsiniz. Buradaki önerilerle randevunuz için en iyi restoranı seçebilirsiniz.

1. Müzik

Daha önce hiç rock müzik eşliğinde bir buluşma gerçekleştirdiniz mi? Bu pek mümkün değil öyle değil mi? Çünkü sevgilinizle rahatça konuşabilmeye ve birbirinize odaklanmaya ihtiyacınız var. Bu nedenle restoran seçerken yumuşak ve romantik müziklerin çalındığı yerleri tercih etmelisiniz. Jazz ve Lounge romantik ortama uygun olacaktır.

2. Servis

Sonunda kız arkadaşınızı alıp bir restoranın kapısından girdiğinizde, sizi sıcak bir gülümseme ile karşılayıp, oturduğunuz yere götürecek biri olacak mı? Varsa iyi, fakat yeterli değil.

Kız arkadaşınızı götürdüğünüz restorandaki servis, kaliteli, hızlı ve sıcak olmalıdır. Peki, bir restoranın hizmet kalitesinin iyi olduğunu nereden anlayabilirsiniz? Garsonlar çağrılmadıkları müddetçe başıboş masanızın yanı başında beklememelidir, fakat ihtiyacınız olduğu anda da yanınızda belirmelidir. Örneğin; sigaranızı dudağınızda en fazla 3-4 saniye tutmalısınız. Eğer bu müddet içinde garson gelip sigaranızı yakmıyorsa, o restoranda hizmetin pek mükemmel olduğu söylenemeyebilir.

3. Işıklandırma

Herkes için ışıklandırma önemlidir. Çünkü iyi ışıklandırma karşılıklı olarak birbirinize daha hoş görünmenize yardımcı olur. Bir diş hekimi için ağızdaki problemli bölgeleri görmek adına bembeyaz ışıklandırma çok makbul olabilir. Fakat romantik bir yemek için aynı ışıklandırma uygun değildir. Zaten romantik filmlere dikkat ederseniz, çiftlerin yemek yediği restoranlar genellikle çok fazla mumla ışıklandırılmış ve gayet sıcak bir ortama sahiptir. Bu nedenle yumuşak ve loş ışıkları olan bir restoran tercih etmelisiniz.

4. Yemek

Suşi herkese uygun mudur? Ya da ıstakoz? Tabi ki değildir. Bu nedenle kız arkadaşınıza sürpriz yaparken, “acaba çopstiği nasıl kullanmalıyım? ya da ben bu böceği (ıstakoz) nasıl yerim?” gibi düşüncelere sevk edecek yemek türlerini tercih etmemelisiniz. Tabi kız arkadaşınızın bu tür yiyeceklerden hoşlandığını biliyorsanız durum başkadır.

Romantik restoranların çoğunda hem göze hem de damağa hitap eden iyi yiyecekler bulunur. Bir İtalyan ya da Akdeniz mutfağı ve birer kadeh şarap, mükemmel seçim olacaktır. Tabi spagetti gibi çoğu insanın tabağın içine eğilerek büyük zorlukla yediği yemeklerden uzak durmanız tavsiye edilir.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir