Kadınlar Neden Özgüvenli Erkeklerden Hoşlanır?

Bir kadınla flört etmek veya onun aklını çelmek için özgüven sahibi olmak mecburidir. Kadınlar çoğu zaman erkeklerin ne kadar özgüvenli olduğu ile ne kadar başarılı olduğunun doğru orantılı olduğunu düşünür. Yani kısaca onlar için, “Bir erkek ne kadar özgüvenli ise o kadar başarılıdır.” Birçok erkek, “Kadınların başarılı erkeklerden hoşlandığı, çünkü başarılı erkeklerin zengin olduğu.” gibi bir düşünceye inanır. Ancak bu doğru bir düşünce değildir. Peki doğru düşünce nedir?, Kadınlar neden başarılı erkeklerden hoşlanır?

Evet, kadınlar gerçekten başarılı erkeklerden hoşlanır ama zengin oldukları için değil, hayattaki tatminlikleri (doymuşlukları, aşmışlıkları) daha fazla olduğu için. Tatmin olmuş (aşmış) bir erkeğin ne olduğu, ne yaptığı ile ilgili bir meraklanma içine girmiş olabilirsiniz. Bunu şöyle açıklayalım; tatmin olmuş (doymuş veya aşmış da diyebilirsiniz) bir erkek, bir kadınla beraber ise gerçekten o kadını sevdiği veya ondan çok hoşlandığı için onunla beraberdir. Cinsellik, bu erkeğin bir kadınla beraber olmasındaki sebepler arasında ilk sıralarda yer almamaktadır. Diğer bir deyişle, tatmin olmuş erkek cinsel duygularını da yeterince tatmin etmiş olduğu için mevcut eşini ya da sevgilisini aldatma çabası içine girmez. Kadınlar da bunu bildiği için tatmin olmuş (doymuş, aşmış), yani başarılı erkeklerden, dolayısıyla özgüvenli erkeklerden hoşlanırlar.

Tabii bu durumun aldatama dışında kalan kısımları da var. Mesela kadınlar, özgüvenli erkeklerin, yatakta daha iyi olduğunu, daha az iş değiştirdiğini, maddi imkanlarının iyi olduğunu, sosyal çevresi tarafından saygı görülen bir insan olduğunu ve onu olumsuz bir duruma sokabilecek her türlü beladan uzak durduğunu da düşünür. Kadınların özgüvenli erkekler ile ilgili zihinlerinde oluşan tüm bu olumlu düşünceler, özgüvenli erkekleri, özgüvensiz erkeklere göre çok daha ön plana çıkarmaktadır.

Özgüven açısından bakıldığında iki tür erkek vardır; özgüvene sahip olanlar, özgüvene sahip olmayanlar. Yüzeysel olarak bakıldığında bu doğru görünse de, aslında her erkek özgüven sahibi olmak ya da mevcut özgüven seviyesini arttırmak için bir potansiyele sahiptir. Bunun için sadece biraz motivasyona ihtiyaç vardır. Mesela; kişinin akıllı, mantıklı, eğlenceli, sabırlı, dürüst, sevecen ve bulabildiği diğer tüm olumlu özellikleri düşünmesi ve davranışlarını olabildiği kadar bu özellikler doğrultusunda gerçekleştirmesi, onu zaman içinde özgüven sahibi biri haline getirecektir.

Merak etmeyin, kadınların hepsi CEO veya beyin cerrahı aramıyor. Onlar sadece, biraz özgüven sahibi, ne istediğini bilen, ilişkiye ve kadına değer veren romantik erkekler arıyor. Hepsi bu kadar…

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir