İlk Defa Gördüğünüz Bir Kızı Etkilemenin 2 Adımı

Arkadaşlarınızla dışarı çıktınız ve gittiğiniz mekânda arkadaş grubuyla oturan çok güzel bir kız gördünüz. İlk defa gördüğünüz bu kızla konuşmak ve onu etkilemek istiyorsunuz. Ancak daha önce hiç tanımadığınız bir kızla konuşmaya çalışmak gerilmenize neden olabilir. Kalbiniz her zamankinden daha hızlı atmaya başlar ve adeta karnınızda kelebekler uçuşur.

Ne var ki, günümüzün flörtöz dünyasında bir erkek olarak, karşı cinsle etkili iletişim kurmayı bilmeniz, hoşlandığınız kızı elde etmek için oldukça önemlidir. Çünkü iletişim, bir ilişki kurulmasında ve o ilişkinin sağlık bir şekilde devam etmesindeki en önemli unsurların başında gelmektir. Üstün bir iletişim becerisine sahip olan erkekler için, hoşlandığı kızı etkilemek son derece kolaydır. O sebepledir ki, zaman zaman çok güzel kızların yanında, hiç de yakışıklı, zengin veya kariyerli olmayan ama etkin iletişim becerisine sahip erkekleri görebilmekteyiz.

Siz de, böylesine önemli bir beceriyi elde etmek için ilk olarak daha önce duyduğunuz tüm karmaşık yöntemleri unutun ve ilk defa gördüğünüz bir kızı etkilemek için burada bahsedilen şu 2 basit adımı takip edin;

1. İlgisini Çekmek

Öncelikle etkilemek istediğiniz kızın, onunla ilgilendiğinizi anlamasını sağlayın. Bu şekilde aranızda bir kimya yaratmaya başlayabilirsiniz. Bunun için şu adımları takip edin;

a. Ona bakış atın.

Şimdi ona bakın ve onunla ilgilendiğinizi anlamasını sağlayın. O da size baktığında bakışlarınızı başka bir yöne çevirin. Bu şekilde sizi fark etmesini ve daha sonra “Acaba bana mı bakıyor?, Benimle mi ilgileniyor?” şeklinde düşüncelere kapılmasını ve meraklanmasını sağlayacaksınız.

b. Göz kontağı kurun.

Ona bakmaya başladığınızdan beri o da size bakmaya başladıysa, göz göze gelmeye çalışın ve hayranlıkla ona bakın. Bunu yaparak karşılıklı bir çekim yaratmış olursunuz. Eğer bakışlarını yakalayamadıysanız muhtemelen sizinle ilgilenmiyor demektir.

c. Büyülenmiş gibi görünün.

Arkadaşlarınızla oturuyorsunuz ve bir yandan da ona bakıyorsunuz. Ama o kız sizi öyle büyülemiş ki, arkadaşlarınıza bir türlü odaklanamıyorsunuz. Adeta sersemlemişsiniz. İşte karşınızdaki kıza aynen bu izlenimi vermelisiniz.

d. Ona gülümseyin.

2 dakikada bir göz kontağı kurmaya başlayın ve ona gülümseyin. Bu gülümseme onunla aranızdaki görünmez bağı biraz daha kuvvetlendirecektir. Yalnız, ağzınızı açarak yapacağınız şapşal bir gülümsemeden kaçının.

2. Konuşmayı Başlatmak

Şimdiye kadar bakışarak arada bir bağ kurdunuz ve şimdi onunla konuşma zamanı geldi. Doğru zamanda konuşmayı başlatmak için aşağıdaki önerileri takip edin;

a. Biraz bekleyin.

Bazı zamanlar tek ihtiyacınız olan, karşınızdaki kızın size onunla konuşma şansı vermesini beklemektir. Eğer o sizinle gerçekten ilgilendiyse ve konuşmak isterse, onunla konuşmanızı sağlayacak bazı fırsatlar yaratabilir. Örneğin; yalnız başına bayanlar tuvaletine doğru gidebilir, telefonuyla ilgilenmek üzere arkadaşlarından uzaklaşabilir ya da yalnızca size gülümseyerek ortamdan ayrılabilir. Beğendiğiniz kızı yalnız yakalayıp konuşmak ise her zaman daha kolaydır.

b. Peşinden gidin.

Beğendiğiniz kızı yalnız yakalamak için peşinden gidin. Kızla karşılaştığınız andan itibaren vücut dilinize dikkat etmeli, heyecanlanmamalı, sakin ve kendine güvenli şekilde hareket etmelisiniz. Unutmayın ki, siz konuşmasanız da hareketleriniz karşı tarafa bir mesaj verir. Öncelikle kızın karşısında durun ve gülümseyin. Normalde daha önce bakışıp göz kontağı kurmamış olsaydınız, karşınızdaki kız sizinle konuşmak istemeyebilirdi. Ama şimdi “Merhaba, adım Ahmet. Gülüşünüz çok dikkatimi çekti. Sizinle tanışmak isterim.” diye söze başlayabilirsiniz.

c. Kalabalık kız grubu içinde de olsa konuşun.

Eğer hoşlandığınız kız, arkadaş grubundan ayrılmadıysa, yine de pes etmemelisiniz. Cesaretiniz varsa kalabalık kız grubu içinde onunla konuşmaya gidebilirsiniz. Ama onun kız arkadaşlarının tepkilerine karşı hazırlıklı olmalısınız. Çünkü grup içindeki diğer kızlar, “Neden beni değil de onu seçti?” diye kıskançlık yapabilirler. Eğer konuşmaya çekinirseniz, masasına bir gül ile birlikte adınızın ve numaranızın yazdığı bir not gönderebilirsiniz. Arkadaşlarının içinde böyle bir jest yapmanız onun hoşuna gidecektir.

d. Onunla bir şeyler için.

Eğer bir şekilde onunla konuşmayı başarırsanız ve sohbeti ilerletirseniz, ona birlikte bir şeyler içmeyi teklif edin. O ne içmek isterse siz de aynısından söyleyin. İçecekleriniz gelene kadar beklemeyin ve birbirinizi tanımaya çalışın. Onu davet eden kişi olarak konuşmayı da siz yönlendirin. Nereli?, Nerede yaşar? ve Ne iş yapar? gibi basit konulardan bahsederek sohbeti koyulaştırabilirsiniz. Bundan sonra hal ve hareketleriniz ve konuşmalarınızla onu etkilemekse size kalmıştır.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir