İlk Buluşmada Yerine Getirmeniz Gereken Olmazsa Olmaz 4 Öneri

Özel bir ilişkiye başlamak üzereyseniz, muhtemelen ilk buluşmanızın da çok özel olmasını istiyorsunuzdur. Çünkü ilk buluşma, karşı tarafın sizin hakkınızda ilk izlenim edineceği en önemli görüşmedir. Buna göre, olumlu bir ilk izlenimi oluşturup, ikinci buluşma şansınızı arttırmanız için takip etmeniz gereken 4 öneri şunlardır;

1. Kendinizle ilgili hislerinizin mükemmel olduğunu gösterin!

Karşı cinse en çekici gelen özelliklerden biri kesinlikle kendine güvendir. Belki çok heyecanlı ve yeni tanıştığınız insanlarla konuşmakta güçlük çekiyor olabilirsiniz. Öncelikle derin derin nefes alın ve sakin olun. Telaşa kapılacak hiç bir şey yok. Sonuçta karşınızdaki de sizin gibi bir insan ve o da büyük ihtimalle sizinle aynı duyguları (heyecanı) paylaşıyor.

İlk buluşmaya giderken dikkat etmeniz gereken en önemli şey, mümkün olan en iyi şekilde göründüğünüzden emin olmaktır. Kıyafetlerinizin temizliği, ütüsü, sizin temizliğiniz ve kişisel bakımınız (saçlar, dişler ve tırnaklar) tam olmalıdır. Dış görünüşünüz iyi olduğunda karşınızdaki insanların size bakışları değişir ve kendinizi daha önemli hissedersiniz. Bu da kendinize olan güvenin artmasına yardımcı olur. Bunun yanında olumsuz düşünceleri bir kenara bırakıp, sahip olduğunuz olumlu özelliklere odaklanmalısınız. Sağlıklı olmanız bile olumlu düşünmeniz için önemli bir sebeptir.

2. Pozitif enerjinizi yansıtmalısınız.

Onunla ilk buluşmayı gerçekleştirdiğiniz için kendinizi çok mutlu hissettiğinizi ona yansıtmalısınız. Aynı zamanda çok heyecanlı ve eğlenceli zaman geçirdiğinizi de ifade etmelisiniz. Esasında gülümsemek, onunla birlikte olduğunuzdan hoşnut olduğunuzu belirten en önemli göstergedir. Bu nedenle gülümsemeyi ihmal etmemelisiniz.

3. Buluşmada basit ve özel olmayan konular belirleyin.

Her iki tarafın da utangaç ve heyecanlı olduğu durumlarda, bırakın konuşmayı elleri koyacak yer bile bulunmaz. Fakat her iki taraf da birbirini yeni tanıdığı için konuşma konuları gayet basittir. Örneğin; kişi çalışıyorsa, “İşin nasıl geçti?” veya “Yorucu bir gün müydü?” gibi bir soru ile başlayıp, “Boş vakitlerini nasıl değerlendirirsin?” gibi basit konularla devam edebilirsiniz. Bu sorular karşılıklı sorulup cevaplandığında konuşma kendiliğinden akıp gider. Bu nedenle “ben hiç konuşamam ki, çok heyecanlanırım, karşımdakine rezil olurum” gibi olumsuz düşüncelere kapılıp kendinizi sıkmanıza hiç gerek yok.

4. Buluştuğunuz kişiye, ona hayran kaldığınızı belirtmelisiniz.

Hiç kimse yapmacık davranışlardan hoşlanmaz. Fakat her iki tarafın da aklında “Acaba hakkımda ne düşünüyor?, Beni beğendi mi?” gibi sorular dolaşır. Tabi ona onunla birlikte vakit geçirdiğiniz için çok şanslı olduğunuzu ve gerçekten çok hoş bir insan olduğunu belirten iltifat cümleleri etmeniz, ortamın ısınmasına ve romantizmin artmasına yardımcı olacaktır.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir