İlk Buluşmada Neler Konuşmalısınız? [Erkeklere Özel]

İlk buluşmada birbirini henüz tanımayan iki insanın sohbet etmesi konusunda sıkıntı yaşanabilmektedir. Esasında bu noktada erkeklere daha fazla sorumluluk düşmektedir. Tam olarak nelerden bahsetmelisiniz ki, kız arkadaşınızla olan diyalog iyi bir şekilde ilerlesin ve aranızda sıcak bir ilişki gelişsin? İşte en iyi öneriler;

1. Kız arkadaşınıza odaklanın.

İlk buluşmada kız arkadaşınızın yaşantısı, işi, evcil hayvanı ya da sevdiği herhangi bir konu üzerinde konuşmanız ortamı ısıtmak için mükemmel bir yoldur. Bunun için kız arkadaşınızın hobileri, ilgi alanları ve işi hakkında soru sorular sorarak konuya başlayabilirsiniz. Örneğin; “İşin nasıl geçti bugün?”, “İşinden memnun musun?” veya “İşten sonra neler yaparsın?” gibi soruları konuşmanın gidişatına göre sorabilirsiniz. Tabi şunu unutmayın ki, kadınlar kendilerinden bahsetmenin yanında sizi tanımak adına aynı soruları size yöneltecektir. Bu sorulara hazırlıklı olun ve rahat yanıtlar verin.

2. Arkadaşlarınızdan bahsedin.

Konuşulacak konuyu geliştirmek için bir arkadaşınızdan ya da onun söylediği ya da yaptığı komik bir olaydan bahsedebilirsiniz. İyi bir çevrenizin ve yakın arkadaşlarınızın olması kız arkadaşınızın üzerinde olumlu bir izlenim yaratır. Fakat sakın ola ki arkadaşlarınızı gereğinden fazla övüp, kız arkadaşınızın ilgisini ona yöneltmeyin.

3. O’nu güldürün.

Eğer kız arkadaşınızı güldürebiliyorsanız, sizinle birlikte olmaktan son derece memnun demektir. Fakat, “mutlaka espri yapmalıyım ve onu güldürmeliyim” diye kendinizi şartlandırmamalısınız. Her zaman ortam espri yapmak için uygun olmayabilir. Bunun yanında esprinin dozunu kaçırmamalı ve özellikle kız arkadaşınızı hedef alan esprilerden uzak durmalısınız. Örneğin; kız arkadaşınız gözlük takıyorsa, “Aman bir dahaki görüşmeye gelirken gözlüklerini takmayı unutma, yoksa beni bulamazsın” gibi soğuk bir espriden kaçının.

4. Çok iyi vakit geçirdiğinizi belirtin.

İkiniz de birbirinizi tam anlamıyla tanımıyorsunuz. Fakat aranızda bir sıcaklık oluştu ve iyi vakit geçiriyorsanız, bunu mutlaka onunla paylaşın. “Seninle çok iyi vakit geçiriyorum” demeniz, onun çok hoşuna gidecektir.

5. İkinci buluşma için hazırlık konuşması yapın.

Kız arkadaşınıza sizin favori mekânınız olan bir yere (örneğin; bir İtalyan restoranında akşam yemeği ya da doğayla iç içe bir yerde kahvaltı gibi) daha önce gidip gitmediğini sorun ve eğer gitmediyse bir dahakine oraya gitmeyi teklif edin.

6. Hesabı mutlaka siz ödeyin.

Buluştuğunuz mekândan kalkarken, kız arkadaşınız hesabı ödemek için harekete geçecektir. Eğer bu kız sizin için önemliyse ve bir daha buluşmak istiyorsanız “hesap çoktan ödendi” diyerek onun hesabı ödemesini engellemelisiniz.

6 Yorum

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir