İlk Buluşmada Müstakbel Kız Arkadaşınızı Etkilemenin 11 Yolu

İlk buluşma, müstakbel kız arkadaşınız üzerinde iyi bir izlenim oluşturmak için tek ve en önemli şanstır. Çünkü her şeyin hızla tüketildiği günümüzde, genellikle insanların hiçbir şey için ikinci defa vakit ayırma ya da şans verme lüksleri olmamaktadır. Bu nedenle, ilk buluşmada elinizden gelenin en iyisini yapıp, karşınızdaki kadın üzerinde en iyi izlenimi bırakmaya özen göstermelisiniz.

İlk buluşmada iyi bir izlenim oluşturmanız ve ikinci bir buluşma şansı elde etmenizin 11 yolu şunlardır;

1. Mülakat soruları hazırlayın.

İş görüşmesine giderken düşünmeden ve akıcı bir şekilde konuşabilmek için en basit soruların cevaplarına kadar nasıl hazırlandığınızı bir düşünün. İşte ilk buluşmanıza da tıpkı bir iş mülakatına gidecekmiş gibi hazırlanmanız önemlidir. Öncelikle evde kendi kendinize birtakım sorular ve bunların cevaplarını hazırlayın. Daha sonra buluşmaya gittiğinizde genellikle ilk soruyu siz sormaya çalışın, örneğin; “Boş vakitlerini nasıl değerlendirirsin?” gibi. Zaten bundan sonra müstakbel kız arkadaşınız aynı soruyu size yöneltecektir. O, size aynı soruyu sormasa bile siz “Çok güzel. Ben de boş vakitlerimde genellikle spor yaparım.” şeklinde konuşmayı devam ettirebilirsiniz. Bu şekilde konuşma hiç kesilmeden devam edebilir.

2. Telefon adabına dikkat edin.

İlk buluşmanızda sürekli telefonla oynamak, gelen mesajları kontrol etmek, sosyal medya hesaplarınızı kontrol etmek ya da telefonunuz çaldığında açıp konuşmak en yapılmaması gereken davranışlardandır. Bu nedenle buluşmanızın olduğu gece telefonunuzun sesini ve titreşimini kapatmayı ihmal etmeyin. Bunun haricinde gerekmediği zaman telefonu elinize almayın. Örneğin; ailenizden bahsettiğinizde müstakbel kız arkadaşınızın onları daha iyi tanıması için cep telefonunuzdaki resimlerden yararlanabilirsiniz. İşiniz bitince ise telefonu yerine koyup unutabilirsiniz.

2. Sıkıcı olmayın.

Sıkıcı olmamalı ve doğru sorular sorarak iletişimi sürdürmeyi bilmelisiniz. Tabi şunu da unutmayın ki, karşınızdaki kişi sizin işe alacağınız bir asistan değil ve bu nedenle onu sorgular şekilde konuşmamalısınız. Konuşma konularınız müstakbel kız arkadaşınızın yaşamına, işine ve onu mutlu eden aktivitelere odaklanmalıdır. Böylelikle onun hayatına dair ayrıntıları eğlenceli bir şekilde öğrenebilirsiniz.

4. Onu güldürün.

Kadınlar kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanırlar. Eğlenceli bir konuya girmek ve onu güldürmek için belki küçüklüğünüzden ya da yakın geçmişinizden bir anınızı anlatabilirsiniz. Bu şekilde karşınızdaki kadının hem yaşamınıza dair bir şeyler öğrenmesini hem de gülmesini sağlayabilirsiniz.

5. Eleştiriden uzak durun.

Belki müstakbel kız arkadaşınızın bahsetmiş olduğu bir konuda (örneğin; politik görüş) ya da zevkler hususunda (örneğin; en lezzetli yemekler) onunla hemfikir olmayabilirsiniz. Fakat daha ilk buluşmadan bu tür basit konularda onu eleştirmeye kalkmayın. Tabi ki insanlar arasında görüş farklılıkları olabilir, fakat bu durum asla tartışmaya dönüşmemelidir. Bunun yerine yumuşak bir şekilde bu konuyu değiştirebilirsiniz.

6. Çok içmeyin.

Eğer alkol alabileceğiniz bir mekâna gittiyseniz, biraz rahatlamak için 1 ya da en fazla 2 kadeh alkol almalı ve işi tadında bırakmalısınız. Eğer fazla içerseniz, ağzınızdan istemeyeceğiniz sözler çıkabilir ya da karşınızdaki kadın sizin bir alkolik olduğunuzu düşünebilir.

7. Kendiniz olun.

Rahatlayın ve normalde ne iseniz o şekilde davranın. Eğer kendinizi farklı bir şekilde tanıtırsanız, karşınızdaki kişiyi kandırmış olursunuz ve bir müddet sonra kendiniz gibi davranmaya başladığınızda tatsızlıklar da yaşanmaya başlar.

8. Kısa cevaplardan kaçının.

Konuşmanın gidişatı açısından asla “Evet” ya da “Hayır” gibi kısa yanıtlar vermeyin. Çünkü bu tür cevaplar muhabbetin ilerlemesini engellemektedir. Belki müstakbel kız arkadaşınız size kısa yanıt vereceğiniz gibi bir soru sormuş olabilir. Ama siz yine de kısa cevap verip konuyu kapatmayın ve devamını getirmeye çalışın.

9. Onun soru sormasına da izin verin.

Erkeklerin büyük çoğunluğu, kadınların dinlemeyi bilen erkekleri sevdiğini düşünerek, tüm soruları kendileri sormakta ve kadınları konuşturmaktadır. Fakat bu tam anlamıyla doğru değildir. Tamam, bazı buluşmalarda bu sistem işe yarayabilir, ama bazı buluşmalarda kadınlar kendilerini baskı altında hissedebilir. Bu nedenle tüm soruları siz sormaktan ziyade onun da soru sormasına müsaade etmelisiniz.

10. Kendinize güvenin.

Heyecandan karnınızda uçuşan kelebekler de olsa, elleriniz de terlese, bu duygularınızı dışarıya belli etmemelisiniz. Heyecanınızla başa çıkmak için öncelikle nefes egzersizi yapmalı ve derin nefes alıp vererek sinirlerinizi yatıştırmalısınız. Daha sonra kendinize güvenli bir şekilde ilk buluşmanızı sürdürmelisiniz.

11. Müstakbel kız arkadaşınızla yakınlaşmadan önce düşünün.

Eğer ilk buluşmanın çok iyi geçtiğini düşünüyorsanız ve müstakbel kız arkadaşınızdan pozitif bir elektrik alıyorsanız, onu öpebilirsiniz. Tabi buluşmanın çok iyi geçtiğini düşünmüyorsanız ya da çok tutucu bir kız ile birlikteyseniz, onu öpmek pek doğru olmayabilir. O anki yakınlığınıza bakarak bu duruma karar vermelisiniz.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir