İlk Buluşmada İyi İzlenim Oluşturmanın 4 Adımı

Planlar yapıldı, buluşma günü yaklaşıyor. Heyecandan midenize kramplar giriyor, elleriniz titriyor ve ağzınız kuruyor. Ama alt tarafı yaklaşık 1–2 saatlik bir görüşme yapacaksınız ve karşınızdaki de sizin gibi bir insan, uzaydan gelmiyor öyle değil mi? O sebeple heyecanlanmanıza gerek yok, sakin olun ve aşağıdaki 6. Adımı takip edin;

1. İlk buluşmada en iyi şekilde görünün.

İlk buluşmada dış görünüşün çok önemi vardır. Tabi bu sadece kıyafet ve saçtan ibaret bir durum değildir. Kişisel bakım ve hijyene dikkat etmek, kıyafetlerinizin temizliğine ve ütüsüne özen göstermek en önemli noktalardandır. Bunun için gideceğiniz yere göre en iyi kıyafetlerinizi hazırlayın, tırnaklarınızı kesin ya da törpüleyin, dişlerinizi fırçalayın, duşa girin ve duştan sonra terlemeyi önleyici koltukaltı deodorantı kullanmayı sakın ihmal etmeyin. Çünkü heyecandan iyice terlemek ve terin kıyafetinize çıktığını hissetmek gün boyu sizi rahatsız eder. Bunun yanında parfüm fıçısına girmiş kadar çok parfüm kullanmaktan da uzak durun.

2. İlk buluşmada özgüven en iyi arkadaşınızdır.

İlk buluşmanın en iyi şekilde geçmesi için kendinize güvenmelisiniz. Kendine güven, karşı cinsin sizi daha seksi bulmasını sağlar. Hem kadınlar hem de erkekler kendine güvenen tipleri daha çekici bulurlar. Tabi bu demek değildir ki, burnu havada ve egoist davranışlar içine girin. Kendine güven, kesinlikle içsel bir durumdur ve öyle hissettiğinizde davranışlarınızla bunu dış dünyaya doğal olarak yansıtabilirsiniz.

3. Konuşmayı siz yönlendirin.

Eğer ilk buluşmada anlattıklarınızla eğlenceli bir konuşma geçirmeyi sağlayabilirseniz avantajlısınız demektir. Bunun için başınıza gelen komik olayları anlatarak ve çok kişisel olmamak kaydıyla bazı sorular sorarak konuşmayı yönlendirebilirsiniz. Kendiniz hakkında da çok fazla konuşmamaya özen gösterin. Konuşmanın karşılıklı akıcı olması en önemli noktadır.

4. Gülümseyin 🙂

Gülümsemek ikinci buluşma şansı elde etmeniz için önemli bir unsurdur. Bu unsur çekiciliğinizi arttırır ve insanların yanınızda durması için bir sebep yaratır. Tabi gülümsemeyi sürekli “pişmiş kelle gibi sırıtmak” ile karıştırmamak gerekir.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir