İlişkinizi Bitirme Zamanın Geldiğini Gösteren 4 Durum

İlişkiniz, ruh ikizini bulduğunuzu düşündüğünüzde mutlu bir şekilde başlar. Fakat bir müddet sonra uyumsuzluklar meydana gelince, ayrılık düşüncesi aklınıza yer eder. Belki bu durumu ilişkiye başladıktan kısa süre sonra bile fark edebilirsiniz. Fakat öncelikle kendi kendinize şöyle bir soru sormalısınız, “Onun bana göre olduğunu düşünmeme ve yanılmama sebep olan şey neydi?” Çünkü birçok insan yalnızca ilk baştaki o heyecanı yaşamak için yeni bir ilişkiye başlamakta ve bu heyecan sona erdiğinde ilişkiyi bitirmek istemektedir. Esasında bu çok sağlıklı bir durum değildir. Eğer bu sebeple ilişkinizi bitirmeyi düşünüyorsanız, karşınızdaki insana da haksızlık etmiş olursunuz. Böyle bir durumda ayrılık yerine, ilişkinize heyecan katmanın yollarını aramalısınız. Fakat ilişki için elinizden geleni yapmanıza rağmen, yine de bazı kurtarılamaz durumlar meydana gelebilir. Buna göre, şu 4 kurtarılamaz durumlardan bir veya bir kaçı içinde iseniz, ilişkinizi bitirmenin zamanı gelmiş demektir;

1. Sevmediğinizi hissettiğinizde:

Sevmek ve sevilmek tüm kötü enerjilerin ilişkiden uzaklaşmasını sağlar. İlişkinizin ilk başlarında yaşadığınız heyecanı ve aşkı bir düşünsenize… Sanki tüm dünyayı ayaklarınızın altına sermişler gibi bir duygu seline kapılırsınız. İşte ilişkinin ilerleyen safhalarında da belki heyecan kalmaz ama hala karşınızdaki insanı çok seversiniz. İşte bu sevgi ilişkinizin bağıdır. Eğer sevgi yoksa, partnerinizden ayrılmak için doğru zamanı bekleyin ve ayrılık isteğinizi ona kararlı bir şekilde ifade edin.

2. Suistimal edildiğinizi ya da umursanmadığınızı hissettiğinizde:

Bir ilişkiye başlama sebebiniz, karşılıklı olarak mutlu olmak ve kendinizi her yönden tatmin etmektir. Bu duyguları yaşayamadığınızda ise ilişkiye devam etmenin bir gerekliliği yoktur. Eğer partnerinizden saygı ve ilgi görmüyorsanız, ayrılmak istediğinizi belirtip ondan uzaklaşabilirsiniz.

3. Dürüst değilse:

Bir ilişkinin şeffaf olması, yani tarafların birbirlerine karşı olan dürüstlüğü ilişkinin devamının bir garantisi gibidir. Eğer sevgilinizin dürüst davranmadığını düşünüyorsanız, ayrılma isteğinizde haklısınız. Çünkü dürüst davranmayan bir insan ilişkisini, diğer bir ifade ile sizi önemsemiyor demektir.

4. Her zaman mutsuz ve depresif hissediyorsanız:

Sevgilinizle bir aradayken sürekli olarak mutsuzsanız ve depresif davranışlar içindeyseniz, bu ilişkinin ne size ne de karşınızdaki insana yararı olmayacaktır. Çünkü sevgili, en küçük fırsatta birlikte olmak isteyeceğin ve yanında olmaktan mutlu olduğun bir insandır. Eğer bu temel duygular ilişkinizde yoksa ayrılık sizin için çözüm olabilir.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir