Hoşlandığınız Erkeği Kendinize Âşık Etmenin 5 Yolu

Hoşlandığınız erkeği kendinize âşık etmenin 5 yolu aşağıdaki gibidir;

1. Çekici olun.

Çekicilik bir erkeği kendinize aşık etmek için ilk ve en önemli adımlardan biri kendinizin çekici olmasıdır. Çekicilik olmadan bir erkeğin dikkatini çekmek ya da onu kendinize âşık etmek kolay değildir. Tabi bu durum bir erkeğin dikkatini çekmek için dünya güzeli olmanız gerektiği anlamına gelmez. Çekicilik tamamen sizin kim olduğunuz ve nasıl göründüğünüz konusunda kendinize güvenmeniz ile alakalıdır.

Eğer kendinizi beğenmiyorsanız, bir erkeğe de kendinizi beğendirmeniz zordur. Bu nedenle kendinize bakarak işe başlamalısınız. Daha çekici olmak için aşağıdaki önerileri deneyebilirsiniz:

  • Egzersiz yapmak ve sağlıklı beslenmek vücut güzelliğiniz ve kendinizi çok iyi hissetmeniz için önemlidir. Örneğin; haftada en az 3 gün katılacağınız pilates, yoga ya da zumba sınıfları, vücudunuzun şekillenmesine katkıda bulunacaktır. Bunun yanında yağ, şeker ve unlu gıdaları minimuma indirmeniz ve bol su içmeniz, daha fit bir görünüme kavuşmanıza yardım edecektir. Böylelikle kendinizi daha çok beğenebilir ve daha çekici hissedebilirsiniz.
  • Çekici olmak için saç ve yüz bakımını da es geçmemelisiniz. Kırmızı dudaklar, siyah kalemle belirginleştirilmiş gözler ve havalı saçlar bir erkeğin sizi çekici bulmasında etkili noktalardandır.
  • Kıyafetler de kişiliğinizi ve stilinizi yansıtan önemli noktalardandır. İçinde kendinizi rahat hissetmediğiniz hiçbir kıyafeti giymemelisiniz. Bunun yanında vücut şeklinizi bilerek alışveriş yapmalı, varsa vücut kusurlarınızı gizlemelisiniz. Cilt, saç ve göz renginize göre size en yakışan renkleri bulmalısınız. Hatta imkânınız varsa bu konuda bir imaj danışmanına renk analizi yaptırabilir ve ondan alışveriş danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz.

2. Rahat olun.

Bir erkeğin size aşık olmasını istiyorsanız, ciğerci kedisi gibi onun üzerine düşmemelisiniz. Hoşlandığınız erkeği sürekli aramak, ona mesaj göndermek ve her gittiği yerde karşısına çıkmak onun size aşık olmasını sağlamadığı gibi, daha ilişkiye başlamadan sizden bıkmasına neden olur. Bu nedenle stres yapmayın, rahatlayın ve ilginizi aşırı derecede belli etmeyin. Unutmayın ki, bir erkeği etkilemek ve kendinize aşık etmek için çoğu zaman bir bakış bile yeter. Bunun yanında erkekler, kolay elde ettikleri kadınları çok fazla önemsemezler. Bu nedenle üzerine çok fazla düşüp kolay lokma olmayın.

3. “Cool” davranın.

Tanıştığınızı ve daha sık görüşmeye başladığınızı varsayalım. Bu durumda bile hemen onun ağzının içine düşmemeli, aşkınızdan ölseniz de bunu çok fazla belli etmemelisiniz. Bunun yerine cool olmak ve onunla tanışmadan önceki günlük yaşantınıza devam etmek çok daha etkili olacaktır. Tabi ki ona da vakit ayırmalısınız, ama planlarınızın tümünü ona endeksli bir şekilde yapmamalısınız. İlişkinizin haricinde çok meşgul, güçlü ve cool bir kadın olmanız, sıradan kadınlar gibi her konuda bir erkeğe ihtiyaç duymamanız hoşlandığınız erkeğin size daha fazla ilgi duymasını sağlayacaktır.

4. İlişkinin adını koymak için biraz zaman isteyin.

Şunun farkına varmak gerekir; gerçekten bu adamı istiyor musunuz? Yoksa yalnızca bir sevgili mi bulmak istiyorsunuz? Erkekler, gerçekten tüm iyi ya da kötü yönlerini bilerek onlarla birlikte olmak isteyen kadınlardan hoşlanırlar. Fakat birinden yeni ayrılmış ve bu acısını unutmak için ya da sırf bir sevgilisi olsun diye onlara yanaşan kadınları da hemen anlarlar. Eğer karşınızdaki adamı gerçekten isteyip istemediğinizden emin değilseniz, ilişkinizin adını koymak için biraz bekleyebilirsiniz. O, bu duruma saygı gösterecektir.

5. Ona istediği şeyi verin; Takdir ve Saygı

Kadınlar bir ilişkide nasıl ki sevgi ve ilgi beklerse, erkekler de kadınlar tarafından saygı görmek ve yaptıkları şeylerden dolayı takdir edilmek isterler. Tabi bu takdir edilme işlemi sahte ve zorlama ile olursa işe yaramayacaktır. Hoşlandığınız erkeğin sizin için yaptığı şey ister büyük isterse küçük olsun, ona içten yapacağınız bir teşekkür, her şeye bedeldir. Tüm kusurlarına ve hatalarına rağmen onu takdir etmeniz ve yüceltmeniz, onun çok mutlu olmasını sağlar. Bu mutluluğu da size olan bağımlılığını arttırır. Böylelikle fark etmeden size âşık olur.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir