Evliliğinizin Bakıma Girmeye İhtiyacı Olduğunu Gösteren 4 Belirti

Hiç şüphesiz, her evlilik (hiç kusursuz görünenler bile) zaman zaman yenilenmeye ihtiyacı vardır. Bunu, herhangi bir arızası olmamasına karşın belirli dönemlerde bakıma soktuğunuz arabanız gibi düşünebilirsiniz. Burada amaç, evlilikte var olan sorunlara ilişkin çözümler üretmek veya ortaya çıkması muhtemel sorunlara karşı tedbir almaktır. Bununla birlikte, evliliğinizin acilen bir yenilenmeye (bakıma girmesine) ihtiyacı olduğunu gösteren 4 belirti bulunmaktadır;

1. Konuşuyor musunuz?

Eşinizle sürekli iletişimde kalmanız çok önemlidir. Ona gününün nasıl geçtiğini sorun; farklı bir hikâyesi var mı, yoksa daha önce duyduğunuz bir konuyu tekrar mı anlatıyor? Esasında konunun ne olduğu çok da önemli değil. Önemli olan eğer eşiniz ya da siz çok fazla konuşmamayı tercih ediyorsanız, ilişkinizde bazı sorunlar başlamış demektir.

2. Yorgun musunuz?

Evliliklerin büyük çoğunluğunda çiftler rutine düşerler. Zaman ilerledikçe onlar eşlerini ilk başta nasıl etkilediklerini gözden kaçırır. Farklı restoranları denemek, dansa gitmek ve mum ışığında romantik dakikalar yaşamak artık unutulmuştur. Eğer kendinizi sürekli yorgun hissediyorsanız ve vaktinizin çoğunu evde pinekleyerek geçiriyorsanız hayatta bir şeyleri kaçırıyorsunuz demektir. Böyle bir durumda ilişkinizi yeniden değerlendirmelisiniz. Ne kadar uzun süredir evli olurlarsa olsunlar çiftlerin buluşmalara devam etmesi, birlikte yeni yerler keşfetmesi ve ilişkilerine heyecan katması gerekmektedir. Bu nedenle evliliğinizde ufak bir yenilenme yapın ve romantik buluşmalara devam edin.

3. Tartışıyor musunuz?

Eğer eşinizle aynı yerdeyken sürekli tartışıyor ve kırıldığınızı hissediyorsanız evliliğinizin yenilenmeye ihtiyacı var demektir. Hissettiğiniz duyguları ve düşüncelerinizi eşinizle paylaşmalı, farklı düşündüğünüz noktalarda ortak bir yol bulmaya çalışmalısınız. Yoksa zaman içinde tartışarak ilişkinin sonunu getirmeniz içten bile değildir.

4. Başkalarına ilgi duyuyor musunuz?

Başka bir kadına ya da erkeğe bakmaya ve onunla birlikte olduğunuzu hayal etmeye başladıysanız, ilişkinizin çok ciddi bir yenilenmeye ihtiyacı var demektir. Neden bu duygu ve düşünceler içinde olduğunuzu düşünmeli ve kendinize çeki düzen vermelisiniz. Özellikle evlilikte çocuğunuz varsa, onu düşünerek hata yapmaktan kendinizi alıkoymalısınız.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir