Evliliğe Heyecan Katmanın 2 Basit Yolu

Evlendikten bir müddet sonra her iki taraf da heyecanını yitirmeye başlar. Bu çok normal bir durumdur ve uzun süreli ilişki yaşayan herkes aynı duyguları paylaşır. Önemli olan ilişkinin ömrünü uzatmak ve daha tutkulu olmasını sağlamak için bazı şeyler yapmaktır. Evliliğinizin “artık heyecanlanmıyorum”, “ilk günkü gibi hissedemiyorum” gibi eften püften düşüncelerle bitmesine izin vermemelisiniz. İşte, evliliğinize heyecan katmanın 2 basit yolu;

1. Buluşmaya devam edin.

Evli çiftlerin büyük çoğunluğu ilk zamanlarda kendilerini heyecanlandıran ve mutlu eden birçok basit şeyi ilerleyen dönemlerde artık uygulamaz hale gelir. Yoğun çalışma temposu, ev işleri ve çocukların bakımı gibi birçok şey onlara hala bir ilişki içinde olduklarını unutturur. Tabi bu durum zamanla evlilikte ciddi problemler ortaya çıkmasına neden olur. Bu nedenle ilişkinizdeki heyecanı canlı tutmak için tıpkı ilk günlerde olduğu gibi hazırlanın ve baş başa olabileceğiniz bir yerlere gidin ve bunu sürekli hale getirin.

2. Yatak odanızdan dışarı çıkın.

İlişkinize heyecan katmanın en güzel yollarından biri seks yaşantınızı canlandırmaktır. Bunun için sürekli aynı yatak odasında aynı şekilde yer almaktan vazgeçin. Normalde alışkın olmadığınız tarzda yerleri deneyin. Örneğin; modern tarzda bir yatak odanız varsa, klasik döşenmiş bir otel odası ya da bir dağ evi kiralayabilir ve hoşça vakit geçirebilirsiniz. Diğer bir ifade ile rutin yaşantınızın, alışkanlıklarınızın ve sürekli gördüğünüz şeylerin dışına çıkın. Eğer bunu yapmazsanız, bir müddet sonra eşinizin farklı bir insanla heyecan verici şeyler yapmaya başladığını ya da sizin eşinizden farklı bir insanı hayal etmeye başladığınızı fark edebilirsiniz. Bu da ilişkinizin bitmesi anlamına gelir.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir