Evliliğe Hazır mısınız? İşte Cevabı

Tanıştınız, aşık oldunuz ve birlikte geçen sürenin sonunda evlenmeyi düşünüyorsunuz. Ancak evliliğe hazır olup olmadığınızdan emin değilsiniz. İşte bunu öğrenmenizi sağlayacak 4 soru.

1. Bazen gülebilmek herşeydir, bir mizah duygusu var mı?

İster erkek, ister kadın, herkes birlikte gülmekten hoşlandığı, mizah duygusuna sahip biriyle evlenmek ister. Bu bir evliliğin sağlıklı gidişatı için çok önemlidir. Aksi halde oldukça sıkıcı bir hayat sizi bekliyor olabilir.

2. Sorumluluklarınız katlanacak, farkında mısınız?

Evlilik, özellikle kadınlar için ciddi bir sorumluluk demektir. Evlilik, ekstra enerji gerektirir. İster çalışıyor olun, ister ev hanımı, eve geldiğinizde bir sürü iş sizi bekliyor olacak. Eşiniz bu sorumluluğu sizinle paylaşsa bile, yine de yükün büyük bir kısmını üzerinizde hissedeceksiniz. Bunlara hazır mısınız?

3. Evlilik acı-tatlı her şeyi paylaşmaktır, almadan verebilir misiniz?

Hastalık, sağlık, mutluluk, zenginlik, parasızlık… Bazen kendinizi verici taraf olarak hissedeceksiniz. Yaptıklarınıza karşılık birşey alamıyormuşsunuz gibi gelecek belki de. Evet, evlilik bir şeyleri karşılık beklemeden yapmak olabilir ama unutmayın bu ayarsız bir terazidir. Almadan, verebilecek misiniz?

4. Evlilik farklı iki kişinin dünyası, alışkanlıklarınızdan vazgeçebilir misiniz?

Siz titiz biri olabilirsiniz, o dağınık; siz savurgan olabilirsiniz, o tutumlu; siz sosyalleşmeyi sevebilirsiniz, o evde oturmayı… Çoğaltılabilecek bu binlerce örnek için hazır mısınız?

Eğer gerçekten evlenmek istiyorsanız onun rahatsız edici alışkanlıklarını bile “sevimli” olarak görmeye çalışın. Çünkü evliliğinizin bir ömür boyu sürmesi için sevdiğiniz insanın iyi ve kötü özelliklerini bütünüyle kabul etmenin bir yolunu bulmalısınız. Bunu yapmanın en kolay yolu da, onun bu özelliklerini sevimli bulmaya hazır olmaktır.

5 Yorum

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir