Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak için Basit Bir Strateji

Hiç şüphesiz, bir ilişkiyi bitirmek ne kadar kolaysa, bir ilişkiyi sürdürmek de o kadar zordur. Ancak bir ilişkiyi başarıyla sürdürmekten daha zor bir iş varsa, kesinlikle ayrılmış olduğunuz eski sevgiliyi geri kazanmaktır. Dolayısıyla, yapılacak en doğru şey, böylesine zor bir işe kalkışmadan önce gerçekten onunla yeniden birlikte olmak istediğinizden emin olmalısınız. Eğer onda size çekici gelen birşeyin olduğunu düşünüyor ve gerçekten eski sevgilinizi geri kazanmak istiyorsanız, ilk olarak onunla geçmişte kalan ilişkinizin tarafsız bir değerlendirmesini yapmalısınız. Onunla ilişkiniz süresince ilişkinizin istikrarını ve sağlığını bozan ve ayrılmanıza neden olan sebeplerin neler olduğunu iyi belirlemelisiniz. Bu değerlendirme kesinlikle onu suçlama  ya da onu haksız görme işlemi değildir. Bu değerlendirme, işe nereden başlayacağınızın değerlendirmesi olacaktır.

Birçok ilişkinin bitmesi belirli sebeplere bağlı görünmez çoğu zaman. Genellikle ilişkideki genel uyumsuzluk bahane edilir ilişkiyi bitirmek için. Aslında gerçek bu değildir. İlişkinin bitmesinde mutlaka ve mutlaka belirli bir sebep ya da sebepler vardır. Ancak kimi zaman kişi kendisine ya da karşısındakine gerçeği ifade edemediği için sebepsiz yere öylece bitiverir. Bundan dolayı eski sevgiliyle yeniden ilişki kurmak isteyen kişi olarak siz, daha önce sevgilinizle neden ayrıldığınızı genel sebeplere bağlamadan iyi analiz etmelisiniz. Burada elde edeceğiniz sonuçlar, eski sevgilinizi geri kazanmanızda oldukça etkili olacaktır.

Eski sevgilinizle ayrılık sebeplerini net olarak belirledikten sonra yapacağınız şey, onunla iletişime geçmek olmalıdır. Kişiden kişiye değişmekle birlikte, genellikle direkt olarak onun karşısına çıkıp yeniden beraber olmayı teklif etmek muhtemelen işe yaramayacaktır. Bunun nedenleri, ya eski sevgilinizin sizi hala terk ettiği o kişi olarak algılaması, ya da halen sürmekte olan bir ilişkisi olması olabilir. Bu tip sorunlarla karşılaşmamak için eski sevgiliyle iletişime geçerken ince bir strateji belirlemelisiniz. Bu stratejiye göre herşey yavaş, doğal ve sağlıklı ilerlemelidir.

Eski sevgilinizle iletişime geçmek için sosyal medyayı kullanabilirsiniz. Eminim eski sevgilinizin bir Facebook ya da Instagram (kimin yok ki?) hesabı vardır. Aranızda her ne yaşanmış olursa olsun, sosyal medya üzerinden ona basit ve kısa bir mesaj göndererek onunla iletişime geçmenin ilk adımını atabilirsiniz. Mesajınız aşağıdaki gibi olabilir;

Merhaba Ayşe,

Aramızdaki tüm kırgınlıkları unutup sana bir “merhaba” demek istedim. Görüşmeyeli nasılsın? Umarım herşey yolundadır.

Ahmet,
Sevgilerimle

Yukarıda da söylediğim gibi, bu basit ve kısa mesaj kesinlikle eski sevgilinizin dikkatini çekecektir. Eğer bu mesajınıza cevap gelmezse, muhtemelen eski sevgilinizin bir sevgilisi vardır ya da size hala çok kızgın olduğu için sizinle görüşmek istemiyor demektir. Bu durumda eski sevgilinizi geri kazanmak için bir müddet daha bekleyip, doğru zamanda tekrar atağa kalkmalısınız. Eğer bu mesajınıza eski sevgilinizden cevap gelirse, onu geri kazanmak için doğru yoldasınız demektir. Eski sevgilinizin size gönderdiği mesajın içeriği her ne olursa olsun, cevaben yazacağınız mesajları oldukça nazik, kibar ve saygı çerçevesinde yazmanız gerektiğini asla unutmayın.

Ortamı ısıtmak için gidişata göre üçüncü veya dördüncü mesajdan sonra beraber paylaştığınız eski güzel anılarınızdan bahsedebilirsiniz. Böylece mesajlaşmalar gitgide daha samimi olacak ve flörtleşme moduna dönüşecektir. Artık ona açılmanın uygun zaman olduğunu hissettiğinizde, onu dışarıda bir yemeğe davet edebilir veya düşüncelerinizi paylaşmak için onu telefonla aramak istediğinizi söyleyebilirsiniz.

Onunla konuşurken, onu çok özlediğinizi, hayatınıza giren hiç kimsenin onun yerini dolduramadığını, onu kaybettikten sonra çok pişman olduğunuzu ama ona geri dönmekte gururunuzun size engel olduğunu söyleyebilirsiniz. Daha önce sevgilinizin sizi neden terk ettiğini, ya da bu ilişkinin neden bittiğini iyice analiz etmiş ve sebepleri doğru şekilde belirlemiştiniz. Konuşmanız sırasında bu analiz sonuçlarını kullanarak, söylemleriniz ve davranışlarınızla artık sevgilinizin sizi terk etme sebeplerini bir şekilde ortadan kaldırdığınızın hissini vermelisiniz. Örneğin; sevgiliniz sizi ona yeteri kadar vakit ayıramadığınızdan terk etmiş ise, cümleleriniz arasında artık işlerinizi yoluna koyduğunuzu ve kendinize ve sevdiklerinize yeteri kadar vakit ayırabildiğinizi söyleyebilirsiniz. Konuşmanızda, lafı çok fazla dolandırmadan, yeniden onunla birlikte olmak istediğinizi söyleyin. Bunu söylerken samimi ve özgüvenli davranın.

Unutmayın, eski sevgilinizi size geri döndürecek sihirli bir formül yok. Eğer onu gerçekten geri kazanmak istiyorsanız, bunun için emek vermelisiniz. Onunla ilişkinizin neden bittiğini iyi analiz etmeli ve ilişkinin bitmesine neden olan sebeplerin artık üstesinden geldiğinizi ona hissettirmelisiniz.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir