Eski Sevgilinizi Unutmak için Yapabileceğiniz 13 Şey

Daha yeni ayrıldınız ve onu hala unutamıyorsunuz. Unutmak bir yana onu bir an olsun aklınızdan bile çıkaramıyorsunuz. Ancak onun size karşı tüm duyguları bitmiş, yani yeniden birleşmeniz neredeyse imkansız. Artık sizin için de en iyisi onu aklınızdan çıkarmak. Ama bunu bir türlü başaramıyorsunuz. İşte bu durumda eski sevgilinizi unutmak için yapmanız gereken 13 şey;

1. En yakın arkadaşınızı arayın.

Hani sizin kalbinizi kırıp kendinizi zavallı hissetmenize yol açmamış olan biri vardı, hatırladınız mı? Hani iyi gününüzde de kötü gününüzde de sizin yanınızda olan? Hah işte, evet o, en yakın arkadaşınız! Neden onu arayıp onun hayatınızda olmasından ne kadar mutlu olduğunuzu söylemiyorsunuz? Hatta daha iyisini yapın, eski sevgilinizi aramamak için kendinizi zor tuttuğunuzu ve bunu yapmamak için onun sizi ikna etmesine ihtiyacınız olduğunu söyleyin!

2. Annenizi arayın.

Annenizi en son ne zaman arayıp onu ne kadar çok sevdiğinizi söylemiştiniz? Büyürken yüksek ihtimalle ona çok zor anlar yaşatmışsınız. Buna rağmen ne yapmış olursanız olun bütün hatalarınıza rağmen sizi sevmeye devam etti. İşte şimdi onu aramanın zamanı bence.

3. Spor yapın.

Cidden, şu anda yapabileceğiniz en iyi şey spor yapmaktır. Kendinizi daha kötü hissetmenize yol açacak bir şey yapmaktansa neden biraz ağırlık kaldırmayı ya da koşuya çıkmayı tercih etmiyorsunuz? Spor sonrası vücudunuzun salgıladığı endorfin hormonu ile kendinizi hem daha iyi hissederseniz, hem de zaman geçtikçe daha iyi ve çekici bir dış görünüşe kavuşursunuz. Böylece belki de siz eski sevgilinizi aramadan, o sizi aramak isteyebilir.

4. Bir yardım kuruluşunda gönüllü çalışın.

Size ihtiyacı olmadığını söyleyen birini aramaktansa, size gerçekten ihtiyacı olan birilerine yardım etmeye ne dersiniz? Eski sevgilinizin size vereceği değerden çok daha fazlasını görmenize yarayacak o kadar çok iş yapabilirsiniz ki. Çocuk esirgeme kurumlarındaki öksüz ve/veya yetim çocuklara ya da huzur evindeki yaşlılara gönüllü hizmet etmekten daha fazla kendinizi iyi hissettirecek bir aktivite bulamazsınız.

5. Eski sevgilinizin sevmediğiniz özelliklerini içeren bir liste yapın.

Evet kulağa çok yapıcı bir işmiş gibi gelmeyebilir ama her halükarda eski sevgilinizi aramaktan iyidir. Tabii onu arayıp bu listeyi telefonda okumamanız kaydıyla. Listeyi hazırlarken aslında onun mükemmel biri olmadığını ve hatta sizin minimum gereksinimlerinizi bile karşılayamadığını göreceksiniz. Bu da, onu arama isteğinizi köreltecektir.

6. Kickboks yapın.

Elinizde eski sevgilinize dair nefret ettiğiniz şeylerin listesi olduğuna göre neden hırsınızı bir boks çuvalından çıkartmıyorsunuz? Hem spor yapmış, hem de deşarj olmuş olursunuz.

7. Alışverişe yapın.

Her zaman istediğiniz o ayakkabıları alın! Ya da sadece yeni kıyafetler için alışverişe çıkın. Alışveriş hiçbir zaman kendinizi olduğunuzdan daha kötü hissetmenize yol açmaz, eski sevgiliniz ile birlikte yapmadığınız sürece tabii ki.

8. Bir evcil hayvan sahiplenin.

Ayrılığınızdan beri yakalanmış olduğunu hastalığınızı –yalnızlık– tedavi edecektir. Ayrıca eski sevgilinize hissettiğiniz bütün sevgiyi evcil hayvanınıza yöneltebilirsiniz. Emin olun ki o da size karşılık verecektir ve asla kalbinizi kırmayacaktır.

9. Kendinizi SPA ve masaj ile şımartın.

Rahatlayın, yenilenin ve eski sevgilinizi aklınızdan çıkartın. Stresinizi almak ve sizi şımartmak için özel olarak eğitim almış insanlar sizinle ilgilenirler. Masaj yaptırırken inanın eski sevgilinizi düşünmek aklınıza bile gelmeyecek.

10. Hayatınıza değişiklik katın.

Bu eşyalarınızın yerini değiştirmekten bir model uçak yapmaya kadar her şey olabilir. İlginizi çeken herhangi bir şey bulun ve işe koyulun.

11. Bilgisayar oyunları oynayın.

İster bir spor oyunu, isterseniz stratejik bir oyun ya da sadece şeker öldürme oyunu olsun fark etmez. Kendinizi bilgisayar oyunlarına vererek eski sevgilinizi düşünmeye engel olabilirsiniz. Bilgisayar oyunları oynamak gereksiz düşüncelerden kurtulup vakit öldürmenin en iyi yoludur. Ama bunu çok abartıp günlük işlerinizin önüne geçmesine müsaade etmeyin.

12. Geleceğinizi planlayın.

Gelecekle alakalı hedefler koyun ve bir yere not edin. Kariyerinizle, sağlığınızla hatta gelecekteki ilişkinizle alakalı istekleriniz nelerdir? Şu anda itibaren kendinize 1 yıl zaman tanıyın ve bu ay içerisinde tamamlayacağınız hedefleri belirleyin.

13. Yaratıcı bir şeyler yapın.

Bir şeyler yazmaktan resim yapmaya kadar her şey olabilir. Yaratıcı bir duygu durumuna girmek duygularınızın farklı bir yöne çekilmesine, düşünce yoğunluğunuzun beyninizin sağ tarafından sol tarafına geçmesine yardımcı olacaktır. Böylece eski sevgilinizi düşünmek aklınıza bile gelmeyecektir.

BONUS: Yine de eski sevgilinizi unutamıyor ve onu geri kazanmak mı istiyorsunuz…

Eğer eski sevgilinizin size geri dönmesini istiyor ve bununla ilgili profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyuyorsanız, eski erkek arkadaşını geri kazanmak isteyenler için hazırlamış olduğumuz Eski Erkek Arkadaşı Geri Kazanma Formülü adlı e-kitabı alıp bir an önce çalışmalara başlamalısınız. Eski Erkek Arkadaşı Geri Kazanma Formülü’ndeki teknikleri uygulayan kadınlar, 90% başarı oranı ile eski sevgililerini yeniden elde etmişlerdir. Üstelik bu defa, onları kendilerine aşık ederek. Eski Erkek Arkadaşı Geri Kazanma Formülü ile ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayın.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir