Eski Kız Arkadaşınızı Geri Kazanmanın 7 Adımı

Kız arkadaşınızla ayrıldınız ve kendinizi çok kötü hissediyorsunuz. Ne yazık ki, onu hala çok seviyorsunuz ve tutku ile geri istiyorsunuz. Ancak o sizi artık istemiyor. Durumunuz her ne kadar umutsuz gibi görünse de, gerçekte öyle değil. Eski kız arkadaşınızı geri kazanmak için yapabileceğiniz çok şey var. Hatta ayrılalı epey süre geçmiş ve o yeni bir ilişkiye bile başlamış olsa dahi, onu yeniden elde etmek imkânsız değil. Yapmanız gereken tek şey, onun, size karşı bilinçaltını olumlu bir şekilde etkilemektir. İşte, şu 7 adımı takip ederek, kız arkadaşınızın bilinçaltını, size karşı olumlu etkileyebilir ve onu geri kazanabilirsiniz.

1. Bir müddet ondan uzak durun.

Yeniden birleşmeyi isterken, ondan uzak durma fikri size pek sıcak gelmemiş olabilir. Fakat yaşadığınız kötü olayların etkisini ortadan kaldırmak ve biraz da eski kız arkadaşınızı sizin hakkınızda meraklandırmak için en azından 2 hafta (1 ay olursa daha iyi olur) ondan uzak duracağınızı garanti etmelisiniz. Duygusal olarak zor zamanlar geçirdiğiniz için biraz nefes almak ikinize de iyi gelecek ve daha mantıklı hareket edebileceksiniz. Bu süreçte hatanın kaynağını daha iyi değerlendirmenizin yanında, onu gerçekten geri isteyip istemediğinizi de net olarak anlayabilirsiniz.

2. Ne istediğinizi netleştirin.

Eski kız arkadaşınızla ayrı kaldığınız süre içerisinde kendinize daha fazla zaman ayırın, arkadaşlarınızla gezin ve eğlenin. Bu dönemi hayatınızda yalnız ve özgür olduğunuz birkaç hafta olarak düşünün. Spor salonuna gidin, alışveriş yapın, yeni hobiler edinin. Eğer geçirdiğiniz bu 2-3 hafta sonunda hala onu geri kazanmak istiyorsanız 3. adıma geçin.

3. Kız arkadaşınızın sizi terketme sebebini anlamaya çalışın.

Kız arkadaşınız sizi neden terk etti? Bunun üzerine etraflıca düşünün. Eğer bunun sebebini bulamazsanız, onu geri kazanmanız da oldukça zor olacaktır. Belki kız arkadaşınız ayrılmak istemesinin nedenleri ile ilgili çok fazla açıklama yapmamış olabilir. Fakat onun size olan davranışlarından, tam olarak hangi olaydan sonra iplerin incelmeye başladığını ve hatta koptuğunu anlayabilirsiniz. Kendi kendinize bazı sorular sorarak bunun yanıtını bulmaya çalışın. Örneğin; “kız arkadaşım ayrılmadan önce ne söylemişti?” ve “ayrılma sinyalleri tam olarak ne zaman başladı?” gibi.

4. Ona ulaşın.

Ortalama 3-4 haftalık ayrılığın sonunda ona hoş bir mesaj yollayabilirsiniz. Sakın ona “konuşmamız lazım”, “bu işi halletme zamanı geldi” ya da “yeniden birlikte olmak istiyorum” gibi ağır ve ürkütücü mesajlar göndermeyin. Halini hatrını soran kısa ve hafif bir mesaj gönderin. Eğer yanıt alamadıysanız, aşağıdaki adımla yola devam edin.

5. Çiçek gönderin.

Kadınlar nazlıdır ve kolay kolay yola gelmeyebilir. Onları şaşırtarak ve romantik hediyeler göndererek gönüllerini kazanmak her zaman işe yarar. En sevdiği çiçeklerden bir buket yaptırarak, onu yanında küçük bir özlem notu ve küçük bir kutu kaliteli çikolata ile hiç beklemediği anda eski kız arkadaşınıza gönderdiğinizde buna kayıtsız kalamayacaktır.

6. Buluşma teklif edin.

Çiçeklerin eski kız arkadaşınızın eline ulaştığından emin olduktan sonra onu arayın. Sanki aranızda hiçbir problem olmamış gibi flörtöz bir ses tonu ile onunla konuşmaya başlayın ve onu görmek istediğinizi belirtin. Bu aşamada kız arkadaşınız görüşmek istemediğini belirtse de kibar bir şekilde ısrar edin. Sonunda dayanamayıp teklifinizi kabul edecektir.

7. Kendinizi affettirin.

İlk buluşmayı gerçekleştirdikten sonra kendinizi affettirmek size kalmış. Bundan sonra sabırla, ona sımsıkı sarılarak ve severek aranızdaki buzları eritebilirsiniz.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir