Eski Erkek Arkadaşınızı Özlemenizin 5 Sebebi

Genellikle daha duygusal bir yapıya sahip olan kadınlar, ayrıldıktan sonra uzunca bir müddet erkek arkadaşlarını düşünürler. Ne yazık ki bazı zamanlar bu düşünceler ilişki bittikten 1 yıl sonrasına kadar ve hatta daha da uzun süre devam edebilir. Geceleri uykusuz kalmak, onu çok özleyip hüzünlenmek ve belki de gecenin bir yarısında ona mesaj atmak yaşanabilecekler arasındadır. Bir müddet sonra ise kişinin depresyona girmesi olasıdır.

Eğer eski sevgilinizi özlemek istemiyor ve buna bir son vermek istiyorsanız, öncelikle onu özlemenizin sebeplerini ortaya koymanız ve daha sonra kendi kendinizi telkin ederek bu durumdan kurtulmanız gerekir.

İşte eski sevgiliyi özlemenizin 5 temel sebebi;

1. Yaşam tarzı

Muhtemelen eski sevgilinizle birlikte geçirdiğiniz zamanları ve o yaşam tarzını özlüyorsunuz. Farklı yerlerde yediğiniz yemekler, arkadaşlarınızla gittiğiniz ve gülüp eğlendiğiniz kulüpler ve yeni yerlere yaptığınız heyecan verici seyahatler sizin en çok özlediğiniz noktalar olmalı.

2. Arkadaşlık

Belki, ilişkiniz devam ederken sahip olduğunuz arkadaşlarınızı özlemiş olabilirsiniz. Bazı zamanlar ilişkinin bitişi, mükemmel arkadaşlıkların da sonunu getirmektedir. Arkadaşlarınıza karşı duyduğunuz özlem bile eski erkek arkadaşınızı düşünmenize neden olabilir.

3. Güzel zamanlar

Eski sevgilinizle birlikte geçirdiğiniz güzel zamanlar mutlaka olmuştur. Size yaptığı sürprizler, aldığı hediyeler, gittiğiniz yerler… Bu güzel zamanları hatırlamak, doğal olarak eski erkek arkadaşınızı da düşünmenize neden olur.

4. Bitmemiş işler

Çoğu zaman eski sevgilinizle yapmaya başladığınız fakat bitiremediğiniz işler, yanıtlanmamış sorular ve ona ait eşyalar, zihninizi sürekli onunla meşgul etmenize neden olur.

5. Birleşme hayalleri

Eski erkek arkadaşınızı düşünme sebeplerinizden biri de tekrar birleşme hayallerinizdir. “Acaba tekrar birleşebilir miyiz?, Eski sevgilim bana geri döner mi?, Yeniden bir araya gelsek nasıl olur?” gibi düşünceler sizin açınızdan tehlikelidir. Çünkü genellikle böyle düşündükten sonra eski sevgiliyi arama ya da mesaj gönderme girişiminde bulunmanız ve muhtemelen de karşılığında yanıt alamayıp üzülmeniz olasıdır.

Eski sevgilinizi düşünmenize neden olan her ne olursa olsun, bu durumun onun da sizi düşündüğünü gösteren bir işaret olmadığını bilmelisiniz. Eski anları düşünmek, arkadaşlarla bu konuda sohbet etmek ve gülmek güzeldir. Fakat daha sonra hayal kırıklığı yaşamamak adına onu düşünmeyi çok abartmamak ve bitmiş bir şeyi tekrar canlandırmaya çalışmamak gerekir.

Her şeye rağmen “eski erkek arkadaşımı geri döndürmek istiyorum ve onsuz bir yaşam düşünemiyorum” diyorsanız da, profesyonel fikirlere ihtiyacınız var demektir. Bu konuda size profesyonel destek sağlayabilecek Eski Erkek Arkadaşı Geri Kazanma Formülü adlı e-rehber için buraya tıklayın.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir