Eşinizin Sizi Aldattığını Anlamanın 10 Yolu

İçinizden bir ses aldatıldığınızı mı söylüyor?

Bazı zamanlarda görmezsiniz ama bilirsiniz ya da hissedersiniz. Nasıl olduğunu anlamazsınız ama içinizden bir ses, eşinizin sizi aldattığını söyler. Fakat ona bu konuda bir şeyler sormaya kalktığınızda ise “saçmalıyorsun, iyice paranoyak oldun!” gibi bir tepkiyle karşılaşırsınız. Tabii hisleriniz her zaman doğru olacak diye bir kaidenin olmadığını da unutmamak lazım.

Eşinizin (ya da sevgilinizin) sizi aldatıp aldatmadığına ilişkin kafanızdaki soru işaretlerinden kurtulmanın 2 yolu vardır. Bunlardan ilki, eşinizle (ya da sevgilinizle) konuşup, onun söylediklerine güvenmek ki, hiçbir zaman hiçbir erkek bu konuda itirafta bulunmaz. İkincisi de, bu konuda eşinize hiçbir şey söylemeden ipuçları aramaya başlamaktır. Çünkü onunla bu konuları konuşursanız, sizin bir şeylerden şüphelendiğinizi anlayan eşiniz (ya da sevgiliniz) tüm delilleri ortadan kaldırabilir. O halde hiçbir zaman gerçeği öğrenme imkanınız olmaz ve içinizdeki kurt sizi yer bitirir.

Peki, eşinizin (ya da sevgilinizin) sizi aldatıp aldatmadığını öğrenmek için toplamanız gereken kanıtlar nelerdir? Aşağıdaki 10 öneriyi dikkatle takip ettiğinizde, yeteri kadar kanıt toplayabilir, içinizi kemirip duran bu kurttan tamamen kurtulabilirsiniz.

1. Sevgilinizin davranışlarını izleyin.

Son zamanlarda sevgilinizin davranışlarında bir değişiklik sezdiniz mi? Örneğin; hiç spor yapmayan adam spora başlayabilir, daha iyi giyinmeye, kokular sürünmeye ve saçlarını daha özenli bir şekilde taramaya başlayabilir. Bu davranışlar sonradan gerçekleşmeye başladıysa ondan şüphelenmekte haklı olabilirsiniz.

2. Sevgilinizden habersiz işyerini ziyaret edin.

Sevgilinize ya da eşinize hiç haber vermeden işyerinde onu ziyaret edin. Eğer aniden yaptığınız bu ziyaret onu mutlu ettiyse, davranışları gayet rahat ve gülümsüyorsa şüpheleriniz yersiz olabilir. Fakat habersiz ziyaretiniz onun şaşırmasına, bir şeyleri gizlemeye çalışmasına ya da sinirlenmesine neden olduysa, ondan şüphelenmeye başlayabilirsiniz.

3. Sevgilinizin çöp kutusunu inceleyin.

Çöp kutusu gizli yapılan şeyler hakkında ipucu bulmanın en iyi noktalarından biridir. Eğer sevgiliniz bilgisayarını çok sık kullanıyorsa, siz de onun bilgisayarındaki çöp kutusunu, son girdiği sayfaları ve arama yaptığı isimleri kontrol edin. Bu kontroller sırasında herhangi bir isim, resim ya da yazışmaya rastlayabilirsiniz.

4. Sevgilinizin telefonunu kontrol edin.

Sevgiliniz ya da eşiniz tuvalete bile giderken telefonunu yanında mı taşıyor? Yanınızdayken telefonun sesini kısıyor mu? Eğer bunlar daha önce yapmadığı davranışlarda ondan şüphelenmekte haklı olabilirsiniz. Bu nedenle cep telefonunu kontrol etmenizde yarar vardır. Belki telefonunu sürekli yanında taşıyorsa kontrol etmeniz zor olabilir. Ama uyduğu ya da herhangi bir şekilde telefonunu ortalıkta unuttuğu bir an olabilir. İşte bu sırada en çok görüştüğü numaralar, isimsiz son arananlar/arayanlar, mesajlar, Whatsapp yazışmaları, Instagram’daki yazışmaları, Facebook ve Twitter mesajları gibi alanların hepsini kontrol edin. Tabi eğer telefonuna şifre koyduysa ve siz bu şifreyi bilmiyorsanız işiniz biraz zor.

5. Cinsel yaşamınızı gözden geçirin.

Aktif bir cinsel yaşantınız varken bir anda sizin zorlamanızla arada sırada birlikte olabiliyorsanız, eşinizden kesinlikle şüphelenmelisiniz. Eğer bir erkek ciddi bir sağlık sorunu yoksa, cinsel yönden mutlaka kendini tatmin etmek ister. Bunu sizinle yapmıyorsa bir başkasıyla yapar. Bu nedenle eşiniz eve geldiğinde onunla birlikte olmak isteyin, eğer sizi istemiyor, çok yorgun olduğunu söylüyor ve hatta sinirleniyorsa araştırmalara ara vermeden devam etmelisiniz.

6. Sevgilinizi takip edin.

Genellikle hiç âdeti olmamasına rağmen mesaiye kalacağını ya da iş için şehir dışına çıkacağını söylüyorsa ya da evde durup durduğu yerde kavga çıkarıp dışarı çıkıyorsa, onu takip etmelisiniz. Kavgadan sonra nereye gidiyor?, Şehir dışındaki toplantı nerede?, Gerçekten mesaiye kalıyor mu?, Yanında hangi arkadaşları var? Arkadaşlarının eşleriyle de çaktırmadan mesainin doğru olup olmadığı hakkında görüşüp bilgi almaya çalışın. Evden çıktıktan sonra hemen peşine düşün. Ama sakın ona görünmeyin.

7. Uyku alışkanlıklarını kontrol edin.

Partneriniz sizi aldatıyorsa, muhtemelen uyku alışkanlıklarında da değişiklik olacaktır. Eve geç gelip size görünmeden uyumak isteyebilir ya da normalde hemen uyumasına rağmen yatağa yattığı gibi uyuyamaz. Yatağa yattığınızda hemen uyumuş gibi yapıp onun neler yaptığını gözlemleyebilirsiniz. Yanınızdan sessizce kalkıp salona mı gidiyor, yoksa gözlerini tavana dikip aptal gibi sırıtıyor mu? Ondaki farklılıkları bu şekilde gözlemleyebilirsiniz.

8. Size nasıl davrandığına dikkat edin.

Partneriniz size karşı mesafeli mi davranıyor? Hatta sizden biraz ayrı kalıp sağlıklı düşünmek için zaman istiyor bile olabilir. Her ilişkide tarafların biraz kendileriyle baş başa kalmaya dinlenmeye ihtiyacı vardır. Eğer partnerinizden gelen bu teklifi kabul ederseniz, onu daha rahat izleme şansına kavuşursunuz. Örneğin; şehir dışında yaşayan bir akrabanızın yanına gideceğinizi ve bir müddet tatil yapacağınızı söyleyip evden ayrılabilirsiniz. Bu süre zarfında da çok uzaklarda olduğunuzu düşünen sevgilinizin ya da eşinizin neler yaptığını geriden takip edersiniz.

9. Davranışlarını ve konuşmalarını bizzat gözlemleyin.

Tabi ki davranışlarını ve konuşmalarını gözlemleme işini karşısına geçerek yapamazsınız. Partnerinizin sürekli kullandığı ve yalnız kaldığı odasına gizli kamera ya da ses kayıt cihazı koyarak ne yaptığını ve kiminle konuştuğunu çok net bir şekilde öğrenebilirsiniz. Üstelik herhangi bir delil yakalamanız halinde bunu inkâr etme gibi bir lüksü de olmaz. Gerçekleri öğrenmeye cesaretiniz varsa bu yöntemi deneyebilirsiniz.

10. GPS cihazı ile onu takip edin.

Şüpheler beyninizi kemirip duruyor ve buna bir son vermek istiyorsanız, partnerinizin arabasına küçük bir GPS cihazı yerleştirebilirsiniz. Bu sayede onun nereye gittiğini teknolojik bir yöntemle yorulmadan öğrenmiş olursunuz.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir