Erkeklerin Utangaç (Çekingen) Kızlardan Hoşlanmasının 19 Nedeni

Erkekler, neden utangaç (çekingen) kızlardan hoşlanır? Yapılan araştırmalara göre, erkeklerin utangaç kızlardan hoşlanmasının 19 nedeni şunlardır;

 1. Utangaç kızlar kapalı kutu gibidir. Bu nedenle bir erkek asla bu tür bir kızı nasıl etkileyeceğinden emin olamaz. Bu mücadele erkeklerin hoşuna gider.
 2. Eğer bir utangaç kız aynı zamanda güzelse, o zaman erkekler ona ulaşılamaz gözüyle bakmakta ve onun soğukluğunu kırmak için birbirleriyle yarışa girmektedir.
 3. Utangaç kızlar genellikle gizemlidir. Duyguları kolay anlaşılamadığı için erkekler onlara daha çok ilgi duyarlar.
 4. Utangaç kızlar daha kadınsı görünürler ve erkekler bu görünüme karşı koyamazlar.
 5. Erkekler, fazlaca dışa dönük kızların yanında kendilerini çok güvende hissetmezler. Özellikle de bu tür kızların etrafında çok fazla erkek olduğunda. Bunun aksine utangaç kızlar genellikle sevgililerinden başka erkeklerle çok fazla iletişime girmedikleri için erkekler bu tarz kızlara daha fazla güvenirler.
 6. Utangaç kızlar sessiz ve tatlıdır. Bir erkek utangaç bir kızla iletişime girdiğinde onun masumiyeti ve kırılganlığı erkeği hemen etkiler.
 7. Utangaç bir kız her erkeğin yatak odası hayallerini süslemez. Çünkü onlar daha masumdur ve erkekler bu tür kızlarla ancak evlilik hayalleri kurabilirler.
 8. Bir erkek kendini utangaç bir kızın yanında daha koruyucu hissedebilir. Zaten erkekler yapısal olarak yanındaki kadını koruyup kollamak isterler. Erkekler utangaç bir kızla birlikteyken bu duyguları daha da ön plana çıkar ve onlar bu duyguya bayılırlar.
 9. Erkekler, utangaç bir kızın vücut dilini ve yüz ifadelerini çok çekici bulurlar. Utangaç bir kız fark etmeden konuştuğu bir erkeği cezbedebilir.
 10. Dünyada utangaç kız sayısı çok azdır ve bu onları erkeklerin gözünde daha bir değerli ve çekici hale getirir.
 11. Utangaç bir kızın yaptığı sakarlık erkeklere çok çekici gelirken, dışa dönük bir kızın yaptığı sakarlık ise komik gelir.
 12. Erkekler ilişkinin kontrolünü ellerine almak isterler. Fakat bu istek çok konuşan her şeye müdahil olan bir kızla değil, masum ve utangaç bir kızla daha mümkün hale gelir. Bu nedenle erkekler utangaç kızlara bayılırlar.
 13. Utangaç kızlar, erkeklerin gözünde daha dürüst, incinebilir ve masumdur. Bu özellikler de onları utangaç kızlara iten en önemli sebeplerdendir.
 14. Erkekler utangaç bir kızla konuşurken kendilerini çok daha rahat hissederler. Çünkü bilirler ki, utangaç kızlar onların sürekli sözünü kesip karşı gelmeye çalışmayacaktır. Aksine daha uzlaşmacı bir diyalog içinde olacaklardır.
 15. Utangaç kızlar içinde sürprizler gizli çikolatalar gibidir. Erkekler onları bir anda çözüp, yatağa atamadıkları için daha uzun süreli ilişkileri bu tarz kızlarla yaşarlar. Bu da erkeklerin onlara daha çok bağlanmasına neden olur.
 16. İlişkiler utangaç kızlarla daha uzun süreli olur. Çünkü erkekler bu tür kızları daha güvenilir bulur.
 17. Utangaç bir kızla birlikte olmak ve onu uzun süre içinde yavaş yavaş tanımak bir erkeğe kendini çok özel hissettirir.
 18. Utangaç kızlar erkelerin kendilerini daha romantik hissetmelerine yardımcı olur. Çünkü erkekler sürekli onları mutlu etmek için romantik sürprizler yapma ihtiyacı hissederler.
 19. Utangaç kızlar çok fazla konuşmadıkları için erkekler onları anlamak için yüz ifadelerine ve vücut dillerine daha fazla dikkat ederler. Bu sayede erkekler en ince detaylarına dikkat ederek onları güzel yapan noktaları daha iyi keşfederler. Bu da onların çok hoşuna gider.

Peki bu konuda sizin düşünceniz nedir? Lütfen yorumunuzu bizimle paylaşın. Bunun için aşağıdaki yorum kutusunu doldurmanız yeterlidir.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir