Erkeklerin Kadınlarda Dış Görünüşten Başka Dikkat Ettikleri 12 Özellik

Bir erkeğin beğenisini kazanmak için güzel bir dış görünüş önemlidir. Öyle ki dış görünüş fiziksel çekiciliğin en büyük parçasını oluşturmaktadır. Eğer iyi bir dış görünüşe sahipseniz, hemen hemen her erkeğin dikkatini çekebilirsiniz. Fakat fiziksel güzellik erkeklerin dikkatini ilk bakışta çeker ve daha sonrasında bu dikkatin size karşı ilgiye dönüşmesi için daha farklı özellikler gerekir. Çünkü günümüzde neredeyse her kadın güzel bir dış görünüşe sahiptir. Dolayısıyla erkeklerin ilgi duydukları ve hoşlandıkları bir kadın olabilmek için yalnızca dış görünüşe odaklanmamalı, bunun yanında aşağıdaki özelliklere de dikkat etmelisiniz;

1. Dişilik

Dişi olmak bir kadının sahip olabileceği en büyük varlıklardan biridir. Dişilik, yumuşak olmaktır fakat ezilmek demek değildir. Dişi kadın güçlüdür, kişisel sınırlarını çizmeyi bilir ve erkeğini kendi seçer. Düşünüldüğü gibi dişi kadın, kendi parasını kazanan, kariyerli ve bir erkeğe muhtaç olmadan yaşabilen kadın değildir. Sevdiğiniz erkekten değer görmediğinizde bile güçlü durabiliyor, kendinizle barışık ve mutlu olabiliyorsanız gerçek anlamda dişisinizdir. Kısacası erkeğinize kendini “erkek” gibi hissettirebiliyorsanız dişisiniz demektir ve erkekler bu tür kadınlardan çok hoşlanır.

2. Eğlenceli kişilik

İlişkilerin uzun süreli ve başarılı olmasında kadınların eğlenceli kişilik yapısına sahip olması önemli bir rol oynar. Mutlu olmak ve eğlenmeyi sevmek hayatta olmanın bir göstergesidir ve bu tarz kadınlar erkeklerin ilgi odağıdır. Erkekler, eğlenceli ve neşeli kadınlardan ne kadar çok hoşlanırlarsa, sürekli depresif hareketlerde bulunan mutsuz kadınlardan da o kadar çok nefret ederler. Bu nedenle gülmek ve mizah anlayışına sahip olmak erkeklerin bir kadında tutuklu kalmasını sağlayacak önemli özelliklerdendir.

3. İfade

Tatlı bir yüz, ifade şekli olmadan boş ve anlamsızdır. Erkeğinizle konuşurken göz kontağı kurmak, gülümsemek, yüzünüze yakışacak tatlı mimikler kullanmak onun çok hoşuna gidecektir. Gülümseme şekliniz, gözlerinizi ve ses tonunuzu kullanışınız onu kendinize hayran bırakmak için önemli unsurlardır.

4. Özsaygı

Öncelikle kadın olarak kendinize saygı duymanız, kendi sınırlarınızı koymanız, bir erkeğin de size aynı şekilde saygı göstermesi ve sizden hoşlanması için oldukça önemlidir. Bunun için yeteneklerinize odaklanın ve sezgilerinize güvenin. Daha iyiye gideceğinizi düşünmediğiniz müddetçe kendinizi hiç kimse için değiştirmeye çalışmayın. Kendinize inanın ve olduğunuz gibi davranarak hoşlandığınız erkekle birlikte olun. Bu şekilde davrandığınızda karşınızdaki erkeğin sizi daha çok sahiplendiğini göreceksiniz.

5. Zekâ

Kendine güvenen zeki erkekler, aynı şekilde kendileri gibi zeki ve içinde yaşadığı dünyayı tanıyan kadınlarla birlikte olmaktan hoşlanır. Zeki bir kadınla herhangi bir konu üzerinde konuşmak ve tartışmak onlara zevk verir. Çok güzel ve çekici bir kadın olabilirsiniz, fakat hoşlandığınız erkekle muhabbet edemiyorsanız, bu noktada onun hoşlanabileceği bir kadın olmaktan çıkarsınız.

6. Yardım

Erkekler kendilerini koruyucu gibi hissetmekten ve kadınlarına bakmaktan hoşlanırlar. Eğer erkeğinize arada bir ona ihtiyacınız olduğunu hissettirirseniz sizi daha çok sevecektir. Fakat bu durumu ona sürekli muhtaç olarak yaşamaktan ve her şeyde ondan yardım istemekten ayırmak gerekir.

7. Özgüven

Kendinize duyduğunuz güven, kim olduğunuzu ve yaşamınızı ne kadar kontrol edebildiğinizi gösterir. Eğer hoşlandığınız erkeği etkilemek istiyorsanız, ona kendinize ne kadar güvendiğinizi hissettirin. O ne derse kabul eder ve kendinizi bir paspas gibi ezdirirseniz, onun gözünde hiçbir değeriniz olmaz.

8. Nezaket

Erkekler tartışmasız bir şekilde nazik kadınlardan etkilenirler. Bu sebeple fiziksel unsurların yanında ne kadar nazik davranışlar sergilediğiniz, hoşlandığınız erkeği etkilemek için önemlidir. Peki, siz kendinizi nazik olarak mı yoksa kaba ve kibirli olarak mı değerlendiriyorsunuz? Eğer inatçı, kaba ve kibirli bir yapınız varsa, bunu bırakıp iyi yönünüzü ön plana çıkarmanızın zamanı geldi demektir. Bu şekilde yalnızca erkekler değil, çevrenizdeki herkes sizi daha çok sevecektir.

10. Koku

Koku, çevrenizdeki erkekleri etkilemenin belki de en önemli noktalarından biridir. Her defasında sizin hoş kokunuzun esintisini duymak bir erkeğin sizden etkilenmesini sağlayabilir. Bu nedenle kullandığınız parfümün sizi yansıtıp yansıtmadığına dikkat etmeli ve sürekli parfümünüzü değiştirmemelisiniz.

11. İç güzellik

Belki karşınızdaki erkeğin sizin fiziksel görünüşünüze âşık olduğunu düşünebilirsiniz, fakat o fiziksel görünüşün yanında huy ve karakter olarak ona nasıl bir izlenim yarattığınızla da ilgilenir. Çünkü iç güzellik özellikle karşısındaki kadınla ciddi bir ilişki düşünen erkekler için önemli bir kriterdir. Yoksa çevrenizde dış görünüşü çok güzel olmayan fakat sizden önce evlenen birçok genç kız görmeniz mümkün olmazdı değil mi?

12. Sağlık

Spor yapan, cildi ve vücudu düzgün ve sağlıklı yaşayıp sağlıklı görünen kadınlar erkeklere çok çekici gelir. Çünkü kendine iyi bakan kadın, eşine ve doğacak çocuklarına da iyi bakar. Yoksa kendini sigara ve içkiye vermiş, sürekli sağlıksız beslenen ve cildi sağlıksızlıktan kararmış bir kadını hiçbir erkek çekici bulmaz.

13. Yaşam sevinci

Yaşamayı seviyor musunuz? Renkli ve spontane bir yaşam sürdüğünüzü düşünüyor musunuz? Erkekler enerji dolu ve her zaman yeni bir maceraya açık olan kadınlardan çok hoşlanırlar. Bir grup kız içinde bir erkek için en dikkat çekici olan en enerjik ve hayat dolu olandır. Bu nedenle enerjinizi ve yaşam sevincinizi hiçbir zaman kaybetmemelisiniz.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir