Erkeklerin Etkilemek için 8 Davranış

Yaşı, işi, kariyeri veya nereli olduğu gibi demografik özellikleri farketmeksizin, her erkeğin etkilendiği bir takım kadın davranışları vardır. Hiç şüphesiz, bu ortak davranışları yerine getiren kadınlar, getirmeyen kadınlara göre erkeklerin bilinçaltını çok daha fazla olumlu etkileyebilmektedirler. Eğer siz de, bu 8 davranışı hayatınızda uygularsanız, erkeklerin gözünde bir kraliçe olmasanız da, oldukça etkili bir kadın olabilirsiniz. Peki bu davranışlar nelerdir?

1. Gülümsemek 🙂

Gülümsemek, bir erkeği etkilemenin en iyi yoludur. Belki bir ortamda kimseyi etkilemek için özel bir şey yapmayabilirsiniz. Fakat yalnızca çevrenize gülümsüyor olmanız, romantik olarak bir erkeğin göz hapsine girmenizi sağlayabilir. Gülümsemek, çevrenizdeki erkeklere sizin mutlu ve arkadaş canlısı bir yapınız olduğu mesajını verir. Bu nedenle gülümsemeyi kendinize alışkanlık haline getirin ve hatta kendi kendinize ayna karşısında gülümseme pratikleri yapın.

Bir ortama girdiğinizde model gibi giyinmiş, dikkat çekici kadınlar görebilirsiniz. Fakat onların bu şekilde görünmeleri erkekler tarafından çekici bulundukları anlamına gelmez. Tamam, ilk bakışta biraz dikkat çekebilirler, fakat şunu unutmayın ki, modaya uygun birçok şey erkeklerin umurunda bile değildir. Sonuç olarak sıcak bir gülümseme bu tür kadınların bile önüne geçmenizi sağlar.

2. Özgüvenli Olmak

Tüm dünyadaki erkekler hem evde hem de dışarıda kendine güvenen kadınları çekici bulurlar. Kendine güvenme konusu, asla ortam içinde çok konuşmak ya da böbürlenmekle alakalı bir durum değildir. Bu öncelikle kendi içinizde hissetmeniz gereken bir duygudur ki, yeri geldiğinde bunu doğal olarak dışa yansıtabilesiniz. Eğer kendinize güvenmiyorsanız, özgüveninizi yerine getirmek için birtakım çalışmalar yapabilirsiniz. Örneğin; kendinizle alakalı yetersiz hissettiğiniz noktalar varsa bunları bir kâğıda dökün, örneğin; “fiziğime güvenmiyorum” ve “ortamda konuşacak şey bulamıyorum” gibi. Şunu unutmayın ki, hayatta çözümü olmayan hiçbir şey yoktur. Eksik alanlarınızı tespit edin ve geliştirmenin yollarına bakın.

3. Kendini Geliştirmek

Erkekler, değişmelere ve gelişmelere açık, konuştuklarında onlardan bir şey öğrenebilecekleri, yeri geldiğinde siyaset ya da ekonomiden, yeri geldiğinde futboldan bahsedebilecekleri kadınları çekici bulurlar. Bu nedenle kendinizi geliştirmeyi ve sürekli yeni şeyler öğrenmeyi hayat felsefesi haline getirmelisiniz.

4. Çekingen Olmamak

Genetik yapı olarak bazı kadınlar diğerlerinden daha utangaç olabilmektedir. Fakat utangaçlık ve çekingenlik arasında büyük fark vardır. Utangaç kadınlar kendilerini sahneye atmaya pek istekli olmayabilir, fakat hala yeni tecrübeler edinmeye ve eğlenmeye açıktır. Çekingen kadınlar ise daha tutucu, genellikle “onu yapmaya ne gerek var, bunu yapmaya ne gerek var” diyen, hayatın tadını çıkaramayan, çekingenlikten hiçbir ilgi alanları ya da hobileri olamamış ve negatif düşünen kadınlardır. Böyle bir kadın birlikte olduğu erkeğin de mutsuz olmasına neden olacağından, genellikle erkekler bu tip kadınlardan uzak dururlar. Bu nedenle eğer çekingen huylarınız varsa bunları bir kenara bırakın, kendinize ilgi alanları bulun ve hayattan zevk almaya bakın. Ancak bu şekilde erkeklerin çekici bulduğu bir kadın haline gelebilirsiniz.

5. Sorunlu Olmamak

Erkekler çok fazla duygusal bunalıma giren, sürekli ağlayan ve negatif düşünen kadınlardan hoşlanmazlar. Tabi ki uzun süreli ilişkiler de üzüldüğünüz, ağladığınız ve negatif duygulara büründüğünüz anlar olacaktır. Fakat yeni başlayacak ya da başlamış bir ilişkide sürekli “dramatik kadın” ya da “acıların kadını” rolüne bürünmek çok iç karartıcıdır. Böyle kadınlarla bırakın erkekleri, kız arkadaşları bile vakit geçirmek istemez.

6. Vücuduna Özen Göstermek

Genellikle güzellik deyince kadınların ilk aklına gelen şey kuaföre gitmek ve makyaj yapmaktır. Peki ya vücut? Onunla ilgilenmek zor olduğu için genelde kadınlar spor konusunu atlarlar. Fakat hiçbir erkek yanında bir “patates çuvalı” ile gezmek istemez. Çocuk sahibi olmak ya da spor yapmaya vakit bulamamak birer bahane değildir. Haftada en az 3 gün spor yapmayı adet haline getirmeyen bir kadın sağlıklı ve şekilli bir vücuda sahip olamaz. Dolayısıyla erkekler tarafından çekici hale gelemez. Bu nedenle spor salonuna gitmeye vaktiniz yoksa her gün yürüyüş yapın ya da haftada en az üç gün evinizde bireysel bir antrenör ile çalışın. Bu şekilde vücudunuza yatırım yaptığınızda kısa süre sonra çevrenizde ilgi gören bir kadın haline geleceğinizden eminim.

7. Güzel Giyinmek

Modaya uymak, marka ve pahalı kıyafetler almak hiç önemli şeyler değildir. Önemli olan üzerinize renk ve kesim olarak yakışan kıyafetler seçmeyi bilmektir. Bunun için önce vücudunuzu tanıyın, size yakışan renkleri belirleyin ve buna göre alışveriş yapın.

8. Sade Makyaj Yapmak

Erkekler, yüzünü fondötene boğmuş, boya fıçısının içine girmiş ve çıkmış tiplerden hiç hoşlanmazlar. Bu nedenle özel bir gün ya da geceye katılmayacaksanız, günlük yaşantınızda kendinize yakışan renklerle hafif ve doğal makyaj yapmayı öğrenin.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir