Erkeklerin Bir Kadını Çekici Bulmasını Sağlayan 20 Şey

Kadınlar, her daim erkeklerin dikkatini çekmenin bir yolunu ararlar. Fakat her zaman kasıtlı olarak bir erkeğin dikkatini çekmek mümkün değildir. Örneğin; normalde topuklu ayakkabı ve mini etek kombinine dayanamayacak bir erkek, çok meşgul olduğu bir anda önünden geçen kadının çıkardığı topuk sesinden bile rahatsız olabilir. Buna karşılık; bazen de bir kadın, kasıtlı olmadığı halde sergilediği doğal bir davranışla erkeklere çekici gelebilir. Erkeklerin bir kadını çekici bulmalarını sağlayan özellikler ya da davranışlar durumdan duruma değişse de, normalde tüm erkeklerin etkilendikleri noktalar aynıdır.

Peki, erkeklere çekici gelen şeyler nelerdir?

Yolda yürürken yanından geçen bir kıza, bir de arkasını dönüp bakan erkekleri fark etmişsinizdir. Yalnızca hoş bir kız ya da eğlenen bir kız arkadaş grubu, erkeklerin dikkatini çekebilir ve onlar bunu izlemeye bayılır. Bu bakış sırasında erkeklerin kadınlarda çekici, tatlı ya da seksi buldukları birtakım özellikler vardır. İşte erkeklerin kadınlarda çekici buldukları 20 şey;

1. Özgüven

Erkekler, kendine güvenen bir kadını çok seksi bulurlar. Konuşmanız, yürüyüşünüz ve davranışlarınızla kendinize olan güveni yansıtabildiğinizde erkeklerin beğenisini kazanabilirsiniz.

2. Yüksek topuklar

Yüksek topuklu ayakkabılar bacakların daha uzun ve seksi görünmesini sağlar. Bir kadın topuklu ayakkabı ile bir erkeğin önünden geçtiğinde, erkek ayaklardan başlayarak yüze kadar kadını süzecek ve gözlerini alamayacaktır.

3. Eğlenceli yapı

Erkekler çok ciddi görünen kadınlardan ziyade, eğlenceli olanları daha çekici bulur. Cıvıl cıvıl, gülen ve güldüren bir yapıya sahip olmak erkeklerin dikkatini çekmek için idealdir.

4. Kıvrımlar

Kıvrımlı hatlara sahip olmak bir erkeğin asla dayanamayacağı bir özelliktir. Güzel hatlara sahip ve üzerine oturan kıyafetler giymiş bir kadın, erkeklerin dikkatini kolaylıkla çekebilir.

5. Bakış

Bir kadın, beğendiği bir erkeğe bakış attığında o erkeğin dikkatini kolaylıkla çekebilir. Yalnızca uzaklara bakmak ya da bön bön erkeğin yüzüne bakmak da etkileyici değildir. Her şeyin dozunu iyi bilmek ve ufak bir bakışla onu yakalamak gerekir.

6. Yüksek enerji

Erkekler sürekli ağır duran, sessiz sakin kadınlardan ziyade, enerjisi yüksek ve hareketli kadınları daha çekici bulurlar.

7. Zekâ

Eğer zekiyseniz, bir erkeğin dikkatini çekmek için kendinizi şekilden şekle sokmanız gerek yoktur. Çünkü bir müddet sonra siz aptal erkekleri topuklarınızın altında ezmeye başlarsınız.

8. Espri anlayışı

Bir kadının komedyen olmasına gerek yok. Yine de, ince bir espri yeteneğinin olması, onu erkeklerin gözünde çekici hale getirir.

9. Saygı

Bir kadının kendine duyduğu saygı, onun erkeklerin gözündeki çekiciliğini arttırır. Eğer kadın kendine saygı duymuyorsa, erkekler de ona saygı duymayacak ve dolayısıyla çekici de bulmayacaklardır.

10. Gülümseme

Hoş bir gülümseme, bir erkeğe çekici gelen en önemli özelliklerden biridir. Bu nedenle sıklıkla gülümseyin ve daha çekici hale gelin.

11. Gizem

Gizemli olmak, her zaman seksidir ve erkekler açık bir kitap gibi kolayca okunamayan kadınlara daha fazla ilgi duyarlar. Bu nedenle erkeklere karşı çok açık olmak ya da hemen istediğini ona vermek kadının çekiciliğini bir anda öldürür.

12. Esneme

Bir kadının kollarını kaldırıp esnemesi ve yanlışlıkla biraz teninin görünmesi, erkeklerin pür dikkat ona bakmasına neden olur. Yine de, esnerken ağzınızı fazlaca açmamaya dikkat edin. Aksi halde, sempatik olmak yerine antipatik görünebilirsiniz.

13. Saçlar

Erkekleri etkilemenin en önemli noktalarından biri kadının saçlarıdır. Saçlarla oynamak, onları alıp tek omuza atmak ve boynunuzun bir tarafının açılmasını sağlamak erkeklere çekici gelmektedir.

14. Çapraz Çanta

Evet, biraz tuhaf gelebilir ama çapraz çanta kullanıyorsanız, çanta bandının göğüslerinizin arasından geçmesi erkeklere çok çekici gelmektedir. Çünkü göğüslerin şekli bu çantalar sebebiyle tamamen ortaya çıkmaktadır. Eğer erkeklerin bu şekilde bakışlarını yakalamak hoşunuza gitmezse çantanızın bandını göğüslerinizin tam ortasından geçirmemeye özen gösterin.

15. Öpücük

Bir erkeğe uzaktan öpücük göndermek onun erimesine neden olur. Tabi tek başına öpücük atmak ve başka tepki vermemek biraz tuhaf görülebilir. Gülümsemeyi ve göz kırpmayı da öpücüğe ekleyebilirsiniz.

16. Gözlük

Erkekler genellikle okuma gözlüğü takmış kadınları çok seksi bulurlar. Gözlüğün yanında ve saçların atkuyruğu yapılması da beğeni oranını arttırır.

17. Kız arkadaş grubu

Bir grup kız arkadaş, erkeklerin gözlerini bu gruba çevirmesini sağlar. Özellikle kızlar kol kola mutlu vakit geçiriyor ve kahkahalar atıyorlarsa erkekler bu duruma kayıtsız kalamazlar.

18. “Lütfen”

Yanından geçerken “Lütfen müsaade eder misiniz?” şeklinde yumuşak bir söz söylemek ve sonrasında göz kontağı kurarak teşekkür etmek, her ne kadar sıradan görünse de erkeklerin dikkatini çekmek için yeterlidir.

19. Yemek

Erkekler genellikle dondurma ve kek gibi yiyecekler yerken kadınları çok daha çekici bulur. Belki bu durumda reklamların da etkisinin olduğu söylenebilir.

20. Yardım

Bir erkeğin dikkatini çekmek ve egosunu tatmin etmesine izin vermek için ondan yardım istemek idealdir. Örneğin; elleriniz doluyken gözlerinin içine bakarak ve gülümseyerek “Rica etsem kapıyı açar mısınız?” diye sormak onun heyecanlanmasına yetecektir.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir