Erkeklerin Aldatmasının 5 Nedeni

Erkekler kadınlardan ne ister de, bulamayınca onları aldatma yoluna giderler? Bu soru karşısında muhtemelen “ne olacak, tabi ki seks” diye cevap verdiğinizi duyar gibiyim. Fakat hepsi bu değil. Yapılan araştırmalara göre, erkeklerin eşlerini aldatmasına şu 5 psikolojik sebep neden olmaktadır;

1. Takdir Edilmek

Eşlerini aldatan erkeklerin büyük çoğunluğu yaşamlarındaki kadınlardan görmedikleri takdir edilme ve saygıyı tatmak üzere başka kadınlara yöneldiklerini belirtmekteler. Başarılı ve akıllı bir adam, güzel de bir eşi varsa, neden durup dururken tek gecelik bir ilişki yaşasın ya da kendine bir sevgili bulsun? Bunun sebebi, dışarıdan görüldüğü gibi sadece fiziksel tatmin değildir çoğu zaman.

Kadınlar olarak atladığımız en önemli nokta, erkeklerin de tıpkı kadınların olduğu gibi duygularının olduğudur JAncak kadınlar birlikte oldukları erkek tarafından sevilmeyi ve korunmayı isterken, erkekler ise öncelikli olarak kadınlar tarafından sevilmeyi değil, sayılmayı istemektedir. Siz, onun bu duygularını tatmin ettiğinizde, o da (erkek de) sizi daha fazla sevecektir.

2. Arkadaş Ortamı

Esasında eşiniz çok masum, ama o arkadaşları yok mu, hep onlar huyunu bozuyor değil mi? Şaka gibi görünün bu tespit, son derece doğru bir tespittir. Şunu hiçbir zaman unutmayın, “erkek erkeğe takılmak” demek, konunun dönüp dolaşıp kadınlara gelmesi demektir. Özellikle evli ve hissettirmeden karısını aldatan “başarılı” arkadaş, yakın arkadaşlarının da aklını çeler. Öyle ki, erkek grubundaki bu arsızın gaza getirmesiyle, bir bakmışsınız hepsi birden çapkınlık turlarına çıkmaya karar vermiş. Şimdi bu konuda kısa bir örnek diyaloğa kulak verelim;

O =Ozan

A = Ali

O: Ali ne haber?

A: İyiyim Ozan senden ne haber?

O: İyiyim bende abi ne olsun. Hatun işleri nasıl gidiyor? 🙂

A: Yok abi benim öyle şeylerle işim olmaz, evliyiz artık. Hem karımı seviyorum ben.

O: Bırak şu kılıbık ağızları, herkesin karısı var oğlum. Ama kimse senin gibi evde pinekleyip durmuyor. Bak sana ne anlatacağım, geçen gün bir yabancı hatuna gittim, sanırsın podyumdan fırlamış. Hele bir de kucak dansı yapıyor feleğimi şaşırdım, 2 gün kendime gelemedim inan 🙂

A: Yapma ya, o kadar iyi diyorsun!

O: Tabi oğlum sen iste hemen iki tane ayarlarım. En fazla 200 Dolar’a patlar.

A: Parası önemli değil de, Zehra’ya ne diyeceğim peki? Anlarsa biterim vallahi 🙁

O: Korkmana gerek yok, burada tecrübe konuşuyor. Toplantı için şehir dışına çıkıyorum dersin olur biter.

A: Peki, bir deneyelim bakalım.

Tabii, eşinize “arkadaşlarınla görüşmeni istemiyorum” diyemezsiniz. Çünkü içinde varsa arkadaşı olmadan da sizi aldatır. Tek başına hareket edemeyen bir tipse sürü psikolojisiyle hareket eder, özellikle erkekliğin şanına laf getirmemek ve arkadaşlarından geri kalmamak için yine sizi aldatır.

3. Ego

Erkeklerin büyük çoğunluğu, fırsatını yakaladıklarında kendilerini kanıtlamaktan geri durmak istemezler. Diğer bir ifade ile, bu tür erkekler diğer “zavallı” kadınlara da “gerçek erkek” neymiş göstermek ve onlar da bu güçten mahrum olmasın isterler. Hani o sözde “güç”, bir tek kendilerine mahsus ya… Kısacası, bu erkekler sanki dünyada başka erkek yokmuş gibi, olsa da kendileri kadar performansları iyi değilmiş gibi hissedip önce kendilerini, sonra da eşlerini aldatırlar.

4. Rutin İlişki

Evlilikte zaman geçtikçe çiftlerin ilişkisi rutine girer, birbirlerine karşı heyecanlarını kaybederler ve bu durumda genellikle cinsel yaşamları da sona erer. Yakınlığın sona ermesiyle birlikte, bu konuyu eşleri ile konuşmaktan ziyade, kolay yolu seçerler, yani sessizce onları aldatma yoluna giderler. Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta da, erkeğin karısını yalnızca bir ihtiyaç için mi aldattığı yoksa başka birine âşık mı olduğudur. Aldatılmak kabul edilemez bir durum olsa da, görüldüğü gibi onun da kendi içinde dereceleri var. Eğer erkek başka bir kadına âşık olduysa, artık o evlilikten hiçbir hayır beklememek gerekir ve evlilik dışı bu tür ilişkiler genellikle evliliğin sonunu getirir.

5. Sadık Bir Eş

Türk kadını ne kadar fedakâr, saçını süpürge eden ve her ne olursa olsun kocasının yanında duran bir yapıya sahiptir değil mi? Bunlar esasında dünyanın hiçbir yerindeki kadınlarda bulunmayan değerli özelliklerdir. Fakat günümüzde erkekler, saçını süpürge eden ve her daim erkeğinin yanında olan kadını, “ana kraliçe” olarak, yani çocuklarının anası ve evinin direği olarak evde tutup, kendileri başka kadınlarla vakit geçirmeyi tercih ederler. Ne yazık ki durum böyle! Böyle bir durumla karşılaştığınızda, ne yaparsa yapsın eşinizi kabul etmekten vazgeçin. Eğer eşiniz “nasılsa karım beni asla terk edemez, beni yine de kabul eder” mantalitesini zihnine yerleştirmesine asla izin vermeyin.

Araştırmalara göre erkeklerin büyük çoğunluğu aldatma olayından sonra yaptıklarından pişmanlık duymaktadır. Fakat bu duygular erkekleri eşlerini tekrar aldatmak için durdurmaya yetmez. Çünkü erkekler kadınlardan farklı olarak, kısa süre içinde vicdani duygularına hâkim olup, kötü hisleri ile başa çıkabilirler. Eğer eşiniz sizi asla aldatmayacağını söylüyorsa, bunun, o an için söylenmiş bir söz olduğunu, ilerisi için bu sözün tutulmama ihtimalinin çok yüksek olduğunu unutmayın.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir