Erkekleri Sizden Uzaklaştıran 3 Temel Neden

Bir erkekle tanıştınız, belki online ortamda, belki spor salonunda, belki de arkadaş ortamında. Nerede olduğunun bir önemi yok. Ondan çok etkilendiniz ve midenizde kelebekler gezinmeye başladı bile. Bakışı, konuşması, dış görünüşü ve kokusu ile tam istediğiniz gibi biri. Bir mucize oldu ve flört etmeye başladınız ve birkaç defa dışarı çıktınız. Tam her şey çok güzel gidiyor derken, bir daha ondan haber alamadınız. Mesajlarınıza ve telefonlarınıza cevap vermemeye başladı. Bu durumdan dolayı kalbiniz kırıldı ve belki çok sinirlendiniz. Peki neden bir anda sizden uzaklaştı?, Neden sizinle iletişimini kesti?, Neden erkekler çok güçlü duygularla gelip kadının kalbini kazandıktan sonra ondan uzaklaşır? Temelde bunun 3 basit nedeni vardır;

1. Aşırı sevgi gösterisinde bulunmak.

Erkekler, kendilerine ilk günden itibaren duygusal olarak yapıştığını hissettikleri kadınlardan ürkerler. Çünkü henüz erkek, o kadar duygu yoğunluğunu kaldırabilecek kapasitede değildir. Unutmayın çoğu erkek, bir kadını elde etmek için çaba sarf etmekten hoşlanır. Ama siz zaten ondan çok hoşlanıyorsanız, sizin için bir çaba sarf etmesine gerek yoktur. Bu nedenle de sizi kolaylıkla terk edebilir.

2. Ona istediğini hemen vermek.

Bazı erkekler ayran gönüllüdür ve gönlü kolaylıkla başka bir kadına kayabilir. Eğer ciddi bir ilişki aramıyorsa, görüşmeye başladıktan sonra hemen onunla yatağa girmek, onun sizden hevesini almasına ve bir an önce gitmeyi istemesine neden olur. Bu nedenle biraz kendinizi ağırdan satmanız karşınızdaki insanın niyetini anlamak ve onun sizinle daha fazla uğraşmasını sağlamak açısından daha iyidir. Bunun yanında, “ciddi bir ilişki için ten uyumuna bakmam gerek” diyen erkeğe kesinlikle güvenmemelisiniz. Yoksa istediğini verdikten sonra terk edildiğinizle kalırsınız. Bizler insanlar olarak doğadaki diğer canlılardan farklıyız ve her zaman canımızın istediği gibi davranamayız, öyle değil mi? Bu nedenle her şeyin bir zamanı olduğunu ve kendinizi böyle bir şey için hazır hissetmediğinizi karşınızdaki erkeğe net bir şekilde ifade etmelisiniz.

3. Büyük sözler istemek.

İlişkiye başlarken “ben ciddi bir ilişki ve ömür boyu benimle birlikte olacak bir erkek arıyorum” demeniz, daha ortada fol yok yumurta yokken, karşınızdaki erkeğin gözünü korkutmaya neden olur. Tamam, sizin niyetiniz ciddi ve evlenmek üzere birileriyle tanışmak istiyorsunuz. Fakat görücü usulüyle biriyle görüşmediğiniz sürece bu tür konuşmaları yapmanız pek de doğru değildir. Her yeni tanıştığınız insana anında tüm duygularınızı açık etmemelisiniz. Siz, “ciddi bir ilişki arıyorum” sözünü geçirmeden, davranışlarınızla zaman içinde bunu karşınızdakine hissettirin.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir