Erkeklere En Önemli Tavsiye: Bir Kadını Asla Sadece Dış Görünüşü ile Değerlendirmeyin!

Bu öğüdümün ne kadar klişe olduğunun fakındayım, ama doğru. Ne yazık ki, bir çoğumuz herhangi bir şeyi veya birini genellikle dış görünüşü üzerinden yargılıyoruz. Bu tür bir davranış, bir kadını elde etmek istediğinizde son derece sıkıntı verici olabilir. Kadınlar, çok güzel kadınlar da dahil olmak üzere nasıl göründükleri ile değil, kim oldukları ile değer görmek isterler. Çünkü bilirler ki, birgün onları değerli kılan dış güzellikleri ellerinden uçup gidecektir.  Bunun temelde 2 sebebi vardır;

1. Hamilelik

Her kadının bilinç altında birgün anne olmak istediği yatar. Zamanı gelince de o güzel duyguyu tatmak için hamile kalırlar. Hamilelik esnasında en fit vücuda sahip kadının vücudu bile genişler, kilo alır. Hamilelik sonrasında o kiloları verip eski görüntüsüne dönmek ise hayli zor ve zaman isteyen bir süreçtir. Hatta bazı kadınlar ne yazık ki, bu süreci asla başarıyla götüremezler ve fiziksel olarak eski görünüşlerine bir daha asla kavuşamazlar.

2. Yaşlılık

Cinsiyet farketmeksizin her insan zaman içinde yaşlanır ve git gide o genç görüntüsünden eser kalmaz. Erkekler genellikle artık eskisi kadar genç ve fit görünmemeyi kafaya fazla takmazlar. Hatta bir çok kadın beyaz saçlı olgun erkeklerden (örneğin; George Clooney, Richard Gere, Kevin Costner gibi) hoşlanmaktadır. Ama iş kadınlara geldiğinde durum çok farklıdır. Daha önce gençliğinin vermiş olduğu güzelliği ile dikkatleri üzerine toplayan kadın, yaşlanmış hali ile artık kimseyi cezbetmemektedir. Eğer şimdiye kadar gördüğü değeri sadece güzelliğinden dolayı görmüşse, artık onun için yolun sonu demektir.

Bütün bu söylediklerimin, size çekici gelmeyen bir kadınla beraber olup ömür boyu mutsuz olun demeye çalışmıyorum. Söylemek istediğim şey, dış güzellik bir gün öyle veya böyle gelip geçecektir. Geçtiğinde ise sizin o kadına hala tutkuyla bağlı olmanızı sağlayacak, kişilik, karakter ve akıl gibi başka olgularda olsun. O yüzden hayatınızın kadınını ararken yalnızca dış görünüşe dikkat etmeyin ki, daha sonra hayal kırıklığı yaşamayın. Üstelik size tüm bu söylediklerimi, yani güzelliklerinin birgün gideceğini kadınlar da bilmektedir. Dolayısıyla, onları sadece dış görünüşlerinden dolayı isteyen erkeklerle beraber olmaktan ziyade, onları bütün benliği ile isteyen erkeklerle beraber olmak eğilimindedirler.

1 Yorum

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir