Erkekler, Utangaç Kızlardan Hoşlanır mı?

Erkekler utangaç kızlardan hoşlanır ve onları çekici bulurlar mı? Tabi ki evet! Erkeklerin zihin yapılarını çözdüğünüzde utangaç bir kız olmanın çeşitli avantajları olduğunu da keşfedersiniz.

Utangaç bir kişilik yapısına sahip olduğunuzda hayat sizin için biraz daha zor hale gelir. Bütün kızlar sizin utangaç olduğunuzu düşünür ve bazı erkekler bu nedenle sizinle konuşmaktan bile kaçınabilir. Yakınınızda bulunan kişiler de size insanlarla daha sık iletişime girmeniz gerektiğini, ancak bu şekilde utangaçlığınızdan kurtulabileceğinizi söyleyebilir.

Peki, hayat utangaç bir kızın gözüyle nasıldır?

Belki siz de utangaç yapınızdan bıkıp, insanlarla çok daha rahat iletişime girebilen bir kız arkadaşınız gibi davranmaya çalışıyor olabilirsiniz. Şunu bilmelisiniz ki, zihinsel olarak hazır hissettiğiniz zaman utangaçlığın üstesinden de kolaylıkla gelebilirsiniz. Çünkü utangaçlığı sizin sosyal kaygılarınız tetiklemektedir. Siz topluluk içine girdiğinizde kendi kendinize “benim bu konuşmaya katabileceğim değerli bir düşüncem yok” diye düşünüp susmayı tercih edersiniz. Ya da muhtemelen insanların sizin söylediklerinizle dalga geçeceğinden korkarsınız. Fakat bundan korkmanıza gerek yok. Yalnızca yaşadığınız anın tadını çıkarmaya bakın ve başkalarının ne söyleyeceğini düşünerek kendinizi kısıtlamayın.

İş, flört oyunlarına geldiğinde, duruma bir erkeğin bakış açısından bakmaya çalışın. Şuna inanın ki, siz utangaç ve narin bir kız olarak bir erkeğin kalbini utangaç olmayan kadınlardan daha kolay çalabilirsiniz.

Peki, erkekler utangaç kızlardan hoşlanırlar mı?

Evet, erkekler utangaç kızlardan hoşlanırlar. Tabi bütün utangaç kızların, erkekleri etkileyebilme yetisine de sahip olduğunu söylemek biraz abartı olabilir. Utangaç olmak bir uğursuzluk ya da buna benzer kötü bir durum değildir. Yalnızca kişinin çevresine karşı kendi kendine ördüğü duvarlarla alakalıdır. Bu duvarlar arasından bir erkeğe kaçamak bir bakış attığınızda ise tüm erkekler sizin dikkatinizi çekmeye çalışır.

Dışa dönük ve konuşmayı çok seven kızlar, size, erkeklerin içine kapanık kızlardan hoşlanmadığını söyleyerek moralinizi bozabilirler. Fakat gerçekte erkekler utangaç kızlardan hoşlanmaz diye bir kural söz konusu bile değildir. Aksine, birçok erkek, susmak bilmeyen kızlarla flört etmekten hoşlanmazlar. Bu nedenle utangaçlığın büyük bir avantaj olduğunu bile söyleyebiliriz.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir