Erkekler için Moda: Kadınlar, Ne Tür Giyinen Erkeklerden Hoşlanırlar?

İş erkek modasına gelince, giydiğiniz kıyafetlerle kadınları kolaylıkla etkileyebilirsiniz. İyi giyinmek, iyi hissetmenizi sağlar ve bu da kendinize olan güveninizin artmasına yardımcı olur. Böylece, kendinizi daha çekici hissedersiniz ve kadınlar da bundan mutlaka etkilenirler. Bunun yanında vücudunuza uygun kıyafet seçimi yapmayı bilmek zaman ve tecrübe gerektirir. Tabii ki, her erkek biraz efor sarf edince kendi başına alışveriş yapmayı öğrenebilir. Önemli olan kendi moda zevkinizi geliştirmek veya bu konuda uzman kişilerden destek almaktır. Buna göre, kadınları etkilemek için size yardımcı olacak 7 moda önerim aşağıdaki gibidir;

1. Kıyafetlerinizin fit kesim olduğundan emin olun.

Erkeklerin büyük çoğunluğu daha konforlu hissetmek için bedenlerine çok büyük gelen bol kesimli kıyafetleri tercih etmektedir. Tamam, belki böyle giyinmek kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlıyor olabilir. Ama ilk bakışta bir kadına içinde “çuval” gibi göründüğünüz kıyafetlerle çekici görüneceğinizi sakın düşünmeyin! Bu nedenle, kıyafetleriniz ne olması gerekenden dar, ne de bol olmamalı, tam üzerinize göre “fit kesim” olmalıdır. Tabii çok kiloluysanız, fit kesim kıyafetler üzerinize olmayacaktır. O zaman siz öncelikle vücudunuzu spor yaparak şekle sokun. Çünkü kadınlar güçlü fiziksel yapıya sahip erkekleri daha çekici bulurlar.

2. Alışverişe yalnız gitmeyin.

Satış personeline çok fazla güvenemezsiniz. Satın aldığınız ürünlerden komisyon almak için her giydiğinize, “Bu size çok yakıştı.” diyecek bir satış personeline güvenmektense, zevkine güvenebileceğiniz bir kadın ya da erkek arkadaşınızı sizinle alışverişe gelmeye ikna etmelisiniz.

3. Hoş ayakkabılar alın.

Kadınların bir erkekte dikkat ettiği noktalardan biri ayakkabılardır. Hatta her kadın, ilk olarak erkeğin ayakkabına bakar bile diyebiliriz. Çünkü ayakkabıların durumu (örneğin; eski mi?, temiz mi?), şekli ve kalitesi gibi faktörler kadının erkeğe dair birçok ipucu edinmesine yardımcı olur. Ayakkabı seçimi yaparken, mağazadaki kadınların da fikrini almayı ihmal etmeyin.

4. Rahat giyinmekten daha fazlasını yapın.

Hiç daha önce şık kıyafetler içindeki bir erkekle konuştunuz mu? Jilet gibi ütülenmiş fit kesim kumaş pantolonunun üzerine, omuzlarının genişliğini ve belinin inceliğini ortaya çıkaracak tertemiz, ütülü ve fit kesim de bir gömlek giymiş… Pırıl pırıl ayakkabıları ile aynı renkte de bir kemer takmış. Saçları taranmış ve hoş da bir parfüm sürmüş bir erkek… Ne kadar hoş bir edası var öyle değil mi? Siz de tıpkı bu şekilde giyinmeli ve kendinize özen göstermelisiniz. Çünkü sıradan olmak sizi çekici yapmaz.

5. Renklerinizi bilin.

Her insanın kendine yakışan bir renk tonu vardır. Hatta bazı zamanlarda farklı bir renk giydiğinizde “Bugün sende bir canlılık var.” ya da “Bugün biraz solgun görünüyorsun.” gibi yorumların yapıldığını fark etmişsinizdir. Renkler iyi ya da kötü sizin nasıl göründüğünüzü etkilediği gibi bir kadının dikkatini de çekmenize yardımcı olur.

6. Siyah her şeyin üstüne olur.

Siyah; asaletin, gücün ve otoritenin rengidir. Aynı zamanda her şeyin üstüne giyilebileceğinden kullanışlıdır. Fakat bu demek değildir ki, tüm dolabınızı baştan aşağı siyah ile donatın. Çok fazla siyah kullanmak da iç karartıcı olabilir.

7. Arkadaşlarınıza ve ailenize danışın.

Dürüstlüğüne inandığınız, mantıklı fikirler veren ve zevkli birine hangi ne tar kıyafetler ve hangi renkleri kullanmanızın daha iyi olacağını sorun. Aynı şekilde kuaförünüzden (berberinizden değil!) tarafsız bir saç stili önerisi isteyin. Hatta modadan anlayan kişilere online ortamda ulaşıp onlardan fikir almaya çalışın. Zaten tecrübe edindikçe neyin kadınları etkilediğini ve etkilemediğini öğreneceksiniz.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir