Erkekler için İlk Buluşma Önerileri

İlk buluşma, ilişkinin bundan sonraki gidişatını belirlemek açısından önemlidir. Bu esnada neler söylediğiniz ve yaptığınız kız arkadaşınızın aklında bir hoş bir müzik ya da romantik bir film gibi kalmalıdır.

İşte erkekler için ilk buluşma önerileri;

1. Müstakbel Kız Arkadaşınızın Nelerden Hoşlandığını Bir Düşünün.

Kız arkadaşınızla daha önce yaptığınız konuşmaları şöyle bir hatırlayın, size daha önce ne tür yemeklerden hoşlandığından ya da gitmek istediği bir restorandan bahsetmiş miydi? Eğer daha önce ondan bu tür ipuçları aldıysanız, bunları değerlendirmelisiniz. Örneğin; kız arkadaşınız vejetaryense, onu bulunduğunuz şehirdeki en iyi kebapçıya götürmeniz onun açısından pek bir anlam ifade etmez. Bu sebeple kız arkadaşınız için de iyi yemek seçenekleri olabilecek bir restoran seçmelisiniz. Daha önce müstakbel kız arkadaşınızla uzunca konuşma fırsatınız olmadıysa ortak arkadaşlarınızdan ya da onun yakın kız arkadaşlarından, onun tam olarak ne tür yerlerden hoşlandığı hakkında bilgi almaya çalışabilirsiniz. Eğer kimseden hiçbir bilgi alamıyorsanız, onu geniş menü seçeneği bulunan maddi imkanlarınızın elverdiği kaliteli bir restorana götürün.

2. Kibar Olmaktan Geri Durmayın.

Esasında kibarlık, kız arkadaşınızı belirlediğiniz saatte evinden almakla başlar. Eğer ilk buluşmadan itibaren, bir yer belirleyip “burada buluşalım” derseniz, birçok adayın gözünde eksi puanla işe başlarsınız. Gittiğiniz mekânda kapıyı açıp önce onun geçmesini beklemek ve sandalyesini çekerek masaya oturmasını sağlamak centilmen erkek davranışlarındandır. Herhangi bir içecek sipariş etmeden önce onun fikrini almanız ve daha sonra sipariş vermeniz gerekir. Örneğin; kız arkadaşınız kırmızı şarap siparişi verdiyse ve uzun süre boyunca içkisini yudumlamadıysa, muhtemelen şarabın tadını beğenmemiştir. Ona nezaketen başka bir şey içmek isteyip istemediğini sormalısınız. Bunun yanında daha ilk buluşmadan “Bir yemek ya da bir tatlı siparişi verip ikimiz yiyelim mi?” gibi itici bir teklifte bulunmayın. Yiyemeyecek durumunuz olsa dahi böyle bir davranışta bulunmayın. Çünkü karşınızdaki kadın, sizin cimrilikten böyle bir teklifte bulunduğunuzu düşünür.

3. İyi Bir İzlenim Bırakın.

Kız arkadaşınıza odaklanmalı, yemek boyunca onun ailesi, kardeşleri, varsa çocuğu ve işi gibi sevdiği şeylerden bahsetmelisiniz. Konuşmasını dikkatle dinlemeli, göz kontağı kurmalı ve söylediklerini hareketleriniz ve sözlerinizle desteklemelisiniz.

4. Parayı Düşünmeyin.

Cimri erkeği hiçbir kadın sevmez. Hele ki ilk buluşmadan itibaren para hesabı yapmak, ikinci buluşma için şansınızı ortadan kaldırır. Bu nedenle paranızın yetmeyeceği kadar pahalı bir restorana gidip, orda hesap yapmaya çalışmayın. Böyle bir ortamda hareketleriniz de gerginleşeceğinden, sağlıklı bir ilk buluşma gerçekleştiremezsiniz.

5. Hesabı Sakın Kız Arkadaşınıza Ödetmeyin!

“İlk buluşma, zaten tam olarak kız arkadaşım da değil, hesabı onun ödemesinde ya da ortaklaşa ödememizde bir sakıca yok.”  Eğer bu mantalitedeyseniz, iyi bir izlenim yaratmanız ya da ikinci bir buluşma şansı elde etmeniz çok zor. Günümüzde “Hayat müşterek değil mi canım?” hesabı da ortak öderiz diye düşünen “modern erkekler” çoğunlukta. Fakat siz bu modern erkekler grubundan olmayın ve hesabı kız arkadaşınız fark etmeden ödeyiverin.

6. Evine Kadar Bırakmayı İhmal Etmeyin.

Yine günümüzün modern dünyasında gece saat kaç olursa olsun, “modern erkek” kız arkadaşı ile buluştukları yerde ayrılıp, onun kendi kendine eve gitmesine izin verebiliyor. Aslında bunun modernlikle falan ilgisi yok. Eğer karşınızdaki kadına değer verdiğinizi göstermek istiyorsanız, özellikle de ilk buluşmada ve geç saatlerde, onu gideceği yerin kapısının önüne kadar bırakmalısınız.

Evet, aslında kendinizi kız arkadaşınıza göstermenin en iyi yollarından biri onu yemeğe çıkarmaktır. Bu şekilde kendinizi ona en iyi şekilde ifade etme şansı elde edersiniz. Cimri misiniz?, bonkör müsünüz?, kibar mısınız?, kaba mısınız? hepsi yemek esnasında ortaya çıkar. Yukarıda verdiğim 6 öneri, kadınların ilk buluşmada dikkat ettikleri en önemli davranışları içerir. Bu önerileri tam olarak uyguladığınızda ise etkileyemeyeceğiniz kız yoktur.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir