Erkek Arkadaşınızın Sizi Gerçekten Sevip Sevmediğini Anlamanın 13 Yolu

Kadınlar en çok “Acaba sevgilim beni gerçekten seviyor mu?” sorusuna kafa yorar. Erkekler genellikle böyle bir sorunun cevabını açıkça söylemez. Fakat erkek arkadaşınızın ilişki içinde gösterdiği davranışlardan ve konuşmalarından sizi gerçekten sevip sevmediğini anlayabilirsiniz. Aşağıda verilen 13 soruyu kendinize sorarak, onun sizi gerçekten sevip sevmediği ile ilgili çıkarımda bulunabilirsiniz;

1. Sizi sahipleniyor mu?

Bazı zamanlarda ortada tek taraflı bir ilişki söz konusu olabilmektedir. Şöyle ki, eğer erkek arkadaşınız nerede, ne zaman, kiminle olduğunuzu pek önemsemiyor ve kendi ile ilgili de pek bilgi vermiyorsa, ortada doğru düzgün bir ilişkinin varlığından söz edilemez. Sevgili olduğunuzda karşınızdaki insanın normal bir arkadaşınızdan daha fazla sizi önemsemesi, sahiplenmesi ve bazı durumlarda kıskanması gerekir. Durum böyle değilse, bu adam için çok fazla çaba göstermenize gerek yoktur.

2. Sizi dinliyor ve fikirlerinize önem veriyor mu?

Erkek arkadaşınız siz bir şey anlatırken dinliyor ve saygı gösteriyorsa, sizi önemsiyor demektir. Sizi gerçekten dinleyen adam, çoğu zaman bir konu hakkında ne düşündüğünüzü ya da nelerden hoşlanıp hoşlanmadığınızı keşfeder ve yeri geldiğinde ona uygun bir davranış sergiler. Örneğin; laf arasında çilekli pasta sevdiğinizi öğrendiyse, doğum gününüzde size böyle bir pasta ile sürpriz yapabilir.

3. Size karşı dürüst mü?

Erkek arkadaşınız hakkınızda ciddi düşünüyorsa, kesinlikle her konuda size karşı açık olacaktır. Fakat size şeffaf davranmıyor ve bir şeyleri gizlemeye çalışıyorsa, sizinle uzun süreli bir ilişki düşünmüyor demektir.

4. Eski kız arkadaşından bahsediyor mu?

Sizi gerçekten seven bir adam, yanınızda eski kız arkadaşından bahsetmez. Hatta tüm eskiler ve diğer adaylarla ilişkisini keser ve yalnızca size odaklanır. Aksi halde bu adam için çaba harcamanıza değmez.

5. Ortamda siz yokken, yine de sizden bahsediyor mu?

Eğer erkek arkadaşınızın ailesi ya da arkadaşları, siz ortamda değilken onun sürekli sizden bahsettiğini söylüyorsa, bu durum sevgilinizin sizi gerçekten önemsediğini göstermektedir.

6. Sizinle ilgili her şeyi bilmek istiyor mu?

Erkek arkadaşınız sizinle ciddi bir ilişki içindeyse, kesinlikle sizin hakkınızda daha fazla şey bilmek isteyecektir. Çocukluğunuz, aile yaşantınız, iş yaşantınız ve hedefleriniz gibi bilgiler onun ilgisini çekecektir. Örneğin; eğer telefonda “Yarın okulda bir sunumum var.” dediyseniz, o merak edip daha sonra sunumunuzun nasıl geçtiğini öğrenmek üzere sizi arayacaktır.

7. Sizinle vakit geçirmek için plan yapıyor mu?

Erkek arkadaşınız sizinle daha fazla vakit geçirmek için plan yapıyorsa, sizi önemsiyor demektir. Örneğin; sevdiğiniz bir sanatçının 2 ay sonraki konserine bilet alıyor ya da tatil planı yapıyor olması sizinle vakit geçirmek istediğini gösterir.

8. Aktivitelerine sizi de dâhil ediyor mu?

Erkek arkadaşınız araba kullanmak, tenis oynamak ya da yüzmek gibi en sevdiği aktivitelere sizin de katılmanızı istiyor ve bundan büyük mutluluk duyuyorsa, bu durum sizi sevdiğinin bir işaretidir.

9. Sizi arkadaşları ve ailesi ile tanıştırdı mı?

Erkek arkadaşınız, sizi sevgilisi olarak arkadaş çevresi ve ailesine tanıtıyorsa, bu olumlu bir işarettir. Diğer bir ifade ile o, sizi başkalarına göstermek istiyor ve diğer insanların tepkisinden çekinmiyor demektir.

10. Yakınlarınızla tanıştırırken iyi görünmeye çabalıyor mu?

Erkek arkadaşınızı, arkadaş çevreniz ve yakınlarınızla tanıştırırken onlar üzerinde iyi izlenim oluşturmaya çalışıyorsa, sizi gerçekten önemsiyor demektir. Ayrıca, ciddi bir ilişki düşünen her erkek kız arkadaşının hayatındaki önemli insanlarla tanışmayı ve onlar üzerinde iyi bir izlenim bırakmayı ister.

11. Fiziksel yakınlaşma için acele ediyor mu?

Erkek arkadaşınız, fiziksel yakınlaşma için yavaş davranıyor ve bu durumu genellikle sizin isteğinize bırakıyor ve hazır olmanızı bekliyorsa, bu kaçırılmaması gereken bir erkektir :). Eğer sizinle birlikte olmak için tensel uyumunuzun olup olmadığına bakması gerektiğini söylüyor ve ciddi bir ilişki için bunu şart koşuyorsa, bu erkekle çok fazla vakit harcamanıza gerek yoktur.

12. Sizi merak ediyor mu?

Geç saatte sizi yalnız başınıza evinize göndermiyor, bizzat kendisi bırakıyorsa güvenli ellerdesiniz demektir. Tabi bunu geceyi sizinle geçirmek için yapmadığından emin olmalısınız. Örneğin; aileniz evdeyken, yani eve girme ihtimali olmadığında da sizi mutlaka kapıya kadar bırakıyorsa, sizi önemsiyordur. “Sen modern ve özgür bir kızsın, kendin evine gidebilirsin.” diyorsa o adamdan uzak durabilirsiniz.

13. Sizi ortada bir sebep yokken arıyor mu?

Erkek arkadaşınız ne yaptığınızı, halinizi–hatırınızı  sormak, sizi ne kadar özlediğini söylemek için arıyor ya da mesaj gönderiyorsa, seviliyorsunuz demektir.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir