Erkek Arkadaşınızın İlişkinizi Gizli Tutmak İstemesinin 5 Sebebi

Yeni bir sevgiliniz var ve o sizinle olan ilişkisini gizli tutmak mı istiyor? Gizli aşk yaşamak heyecan verici olabilir, fakat bunun altında yatan gerçek neden nedir?

Yakın zaman içinde hayallerinizin erkeği ile tanıştınız ve onunla birlikte olma düşüncesi sizi gerçekten çok mutlu etti. Fakat o size en azından bir müddet ilişkinizi gizli tutmak istediğini belirtti. Hatta bunun için kendince bazı nedenleri de vardı. Siz ondan çok hoşlandığınız için bu nedenleri normal karşılamış olabilirsiniz, fakat ilişkisini gizlemek isteyen erkeğin, aynı zamanda şüphelenilmesi gereken bir erkek olduğunu unutmayın. Gizli aşklar çoğu zaman heyecan verici gibi görünür, fakat genellikle altında yatan nedenler ilişkiler için kaçınılmaz sonu getirir.

Erkeklerin ilişkilerini gizlemek istemelerinin 5 sebebi şunlardır;

1. Yakın zamanda sevgilisinden ayrılmış olabilir.

Erkek arkadaşınız, yakın zaman içinde onu çok üzen bir ilişkiyi sonlandırmış ve bu nedenle yeni biriyle başladığı ilişkinin hemen adını koymak istemiyor olabilir. Öncelikle karşılıklı güveni oturtup, daha sonra bunu insanlara söylemek onun için mantıklı olabilir. Bunun yanında çevresindeki insanların “daha yeni birinden ayrıldın, acele etmiyor musun?” gibi yorumlarına maruz kalmak istememesi de onu bu şekilde davranmaya itebilir.

2. Sizinle ciddi bir ilişki düşünmüyor olabilir.

Yeni tanıştığınız bu adam, çok mükemmel ve ne isterseniz hepsine “evet” diyor. Gel gelelim, siz onu aileniz ve arkadaşlarınızla tanıştırmak istediğinizde, “hayır” yanıtı alıyorsunuz. Sizce de bu biraz tuhaf değil mi? Eğer erkek arkadaşınız sizin çevrenizle tanışmak istemiyorsa, muhtemelen sizinle geçici bir ilişki yaşamak ve sonrasında sizden hemen kurtulmak istiyor olabilir. Kalp kırıklığı yaşamamak adına dikkatli olmanızda yarar var.

3. Bir sevgilisi olabilir.

Eğer erkek arkadaşınız uzun süredir birlikte olduğu kız arkadaşından ayrılmadıysa, ilişkinizi gizli tutmak istiyor olabilir. Belki kız arkadaşıyla bir tartışma yaşamış ve fakat ayrılmamıştır, ama size ayrıldığını söylüyordur. Bu nedenle de sizi ne kendi çevresiyle tanıştırmak ne de sizin çevrenizle tanışmak istemiyordur. Çünkü sevgilisine geri dönmeyi planlıyordur.

4. Evli olabilir.

Evli erkekler, kaçamaklarını gizlemek için ellerinden geleni yaparlar. Genellikle akşamları telefonlarınıza cevap vermezler ya da verseler de çok kısık sesle acele bir şekilde konuşup kapatmak isterler. Sizinle şehir dışına kısa seyahatler yapmayı tercih ederler. Ama kesinlikle çevresindeki kimsenin sizi görmesini ya da bilmesini istemezler. Aynı şekilde sizin çevrenizle de görüşmek istemezler. Evli erkekler, hayal kırıklığı yaşamanıza neden olabilecek en tehlikeli tiplerdendir. Çünkü kaybetmeyi göze alamadıkları eşleri ve çocukları vardır. Bu nedenle sizi bir anda silkip atmaları olasıdır.

5. Psikolojik sorunları olabilir.

Erkek arkadaşınızın sizinle olan ilişkisini gizlemesi için ortada herhangi bir sebep yoktur. Fakat yine de gizli bir aşk yaşamak istiyordur. Bu şekilde gizli bir aşk yaşadığını hissetmek, onun fantezilerini süslüyor ve psikolojik olarak onu mutlu ediyor olabilir. Eğer böyle hayalperest bir adamla vakit geçirmek hoşunuza gidiyorsa, hiç durmadan ilişkinize devam edebilirsiniz.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir