Erkek Arkadaşınızın Evlenmeye Hazır Olup Olmadığını Anlamanın 9 Yolu

Mükemmel bir adamla uzun süredir devam eden harika bir ilişkiniz var. Sorumluluk sahibi, kibar ve çalışkan olan bu adama hayransınız. Arkadaşlarınız ve aileniz çok iyi bir ilişkiye sahip olduğunuzu düşünüyor ve ne zaman evleneceğiniz herkesin merak konusu. Fakat evlilik hususunda henüz çevrenize verebileceğiniz müjdeli bir haberiniz yok. Çünkü erkek arkadaşınız size bir yüzük dahi almadı. Doğal olarak, siz de, erkek arkadaşınızın sizinle evlenip evlenmek istemediğini tam olarak bilemiyor ve telaşa kapılıyorsunuz. Esasında erkek arkadaşınızın bazı tutum ve davranışları, söz ve hareketleri onun sizinle evlenmek isteyip istemediğini ortaya çıkarabilir. Bunu anlamak için yapmanız gereken tek şey, erkek arkadaşınıza ilişkin şu 9 ayrıntıya dikkat etmektir.

1. “Biz” Kelimesini Kullanması

Erkek arkadaşınız, sizin de dahil olduğunuz herhangi bir konudan bahsederken ya da bir şey anlatırken, “biz” kelimesini kullanıyor mu? Örneğin; bir arkadaşınız tatil planınızı sorduğunda erkek arkadaşınız, “biz bu sene Avrupa’ya gitmeyi düşünüyoruz” gibi bir yanıt veriyor olabilir. “Biz” kelimesi sıradan bir kelime değildir ve erkek arkadaşınızın sizi tamamen benimsediğinin bir kanıtıdır. Çünkü birçok evli çift bile çoğu zaman kendilerinden bahsederken “biz” kelimesini kullanmazlar. Bu durum, onların tam olarak bir çift olmadığının göstergesidir.

2. Evlilik Hakkındaki Fikirleri

Dünyada evliliğin kutsallığına inanan insan sayısı azalmakta ve bu nedenle boşanma oranlarında ciddi artış görülmektedir. Fakat erkek arkadaşınız, belki evliliğin kutsal bir mefhum olduğuna inanan o nadir insanlardan biridir. Örneğin; eşini terk eden, aldatan ya da herhangi bir sebepten dolayı boşanan çiftler için ne kadar üzüldüğünü belirten konuşmalar yapabilir. Bu durum onun evlilik kurumuna saygısı olduğunu ve evliliğe de yakın olduğunu gösterir.

3. Evlilik Haberlerine Olan Tepkisi

Sosyal medya, insanların evlilik tarihlerini ilan ettikleri bir platform haline geldi. Arkadaşlarınızdan ya da akrabalardan biri evlilik haberini bu platformdan paylaştığında erkek arkadaşınız nasıl tepki veriyor? Örneğin; “tebrik ediyorum arkadaşım, bir ömür boyu mutluluklar” gibi bir yorum mu yazıyor, yoksa bu haberi görmezden mi geliyor? Buradaki davranışlarına bakarak bir çıkarımda bulunabilirsiniz.

4. Ailesi

Erkek arkadaşınız, aile yemeklerine ya da aktivitelere hep sizinle birlikte gidiyor ve onun ailesi size tıpkı onlardan biriymişsiniz gibi davranıyorsa, sizin için evlilik yakın demektir. Öte yandan, erkek arkadaşınızın ailesinden sonra yakın akrabalarının da sizi yakından tanıması ve ilişki geliştirmesi ailenin bir parçası olmanızı hızlandıracaktır.

5. Gelecek ile ilgili Hayalleri

İlişkilerin çoğunluğunda çiftler birlikte gelecek ile ilgili planlar yapmazlar. Özellikle erkeklerin büyük çoğunluğu bir an önce kurtulmak istedikleri kadınları hayallerine dahil etmezler. Peki, erkek arkadaşınız gelecekle ilgili planlarına ya da kurduğu hayallere sizi de dâhil ediyor mu? Örneğin; “çocuğumuz olursa erkek olsun isterim ya da ileride yurtdışında yaşabiliriz” gibi.

6. Doğacak Çocukları ile ilgili Hayalleri

Belki zaman zaman erkek arkadaşınızla doğacak çocuklarınızın isimleri ya da nerede okula gidecekleri konusunda tatlı tartışmalar yaşıyor olabilirsiniz. Çocuklar hakkında konuşmak erkek arkadaşınızın sizinle gerçekten evliliği düşündüğünün bir kanıtıdır. Fakat erkek arkadaşınız bu tür konular üzerine konuşmaktan hoşlanmıyorsa, henüz evlilik fikrine yatkın olduğunu söylemek zordur.

7. Sizinle Olan Paylaşımı

Düşündüklerini ya da yaptıklarını paylaştığı ilk insan genellikle siz misiniz? Herhangi bir karar alırken mutlaka sizin fikrinizi de alır mı? ya da erkek arkadaşınız sizinle yalnızca herkesin bileceği konular üzerine mi konuşuyor? Eğer erkek arkadaşınız size gerçekten değer veriyor ve sizinle bir gelecek düşünüyorsa, sizinle herşeyini (ya da en azından birçok şeyini) paylaşır. Aksi halde sıradan bir insanla neler paylaşıyorsa, size de onlardan bahseder. Buna göre, size ne kadar değer verdiğini anlayabilirsiniz.

9. Düğünle ilgili Hayalleri

Erkek arkadaşınız size gelecekte olabilecek düğünüzle ilgili sorular soruyor mu? Örneğin; “düğünün nerede olmasını istersin?”, “kimleri çağırmak istersin?” ya da “balayına nereye gitmek istersin?” gibi. Eğer aranızda bu tür konuşmalar geçiyorsa, erkek arkadaşınız yakında bir yüzük alıp, sürpriz bir evlenme teklifi yapacağı beklentisi içine girebilirsiniz.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir