Erkek Arkadaşınızı (ya da Eşinizi) Kendinize Sımsıkı Bağlamak için 13 Öneri

Muhakkak her kadın, erkek arkadaşını mutlu etmek ve kendine bağlamak ister. Tabii, ilişki içinde erkek arkadaşınızın mutlu olmasını sağlamanız, sizin de mutlu olmanızı sağlayacaktır. Fakat her erkeğin birbirinden farklı olduğunu ve birini mutlu eden davranışın diğerinde kötü bir etki bırakabileceğini unutmamalısınız. Bu sebeple öncelikle tüm erkekleri genel olarak mutlu eden ortak davranışları belirlemeniz, daha sonra kendi erkek arkadaşınızın karakterine göre bu davranışlarda değişiklikler yapmanız en doğrusu olacaktır.

İşin ilk kısmını, yani tüm erkekleri mutlu eden davranışları belirlemeyi biz sizin yerinize hallettik. Buna göre; farklı gelir seviyesi, eğitim düzeyi ve yaş grubundaki 20 erkekle görüştük ve onların bir kadından beklentileri konusunda 13 ortak davranış ortaya çıkardık. Bu davranışları, kendi erkek arkadaşınızın karakterine göre uyarlamak da sizin işiniz. İşte tüm erkekleri mutlu eden o 13 ortak davranış;,

1. Erkek arkadaşlarıyla vakit geçirmesine izin verin.

İster 3 haftalık bir ilişkiniz olsun, isterse 30 yıllık bir evliliğiniz, nasıl ki sizin kız arkadaşlarınızla vakit geçirmeye ihtiyacınız varsa, partnerinizin de erkek arkadaşları ile vakit geçirmeye ihtiyacı vardır. Bu nedenle sizi evde yalnız bırakıp arkadaşları ile vakit geçirdiği için ona kızmamalısınız.

2. Bazı zamanlarda kazanmasına izin verin.

Her zaman siz onu yönetiyorsunuz ve sizin istediğiniz oluyor. Tamam, hiç kimse savaş meydanında silahı elinden bırakmak istemez ama bazı zamanlarda tartışmaları erkek arkadaşınızın kazanmasına izin verin. O zaman erkek arkadaşınız ya da eşiniz kendini biraz daha güçlü hissedecek ve mutlu olacaktır.

3. Güzel yemek yapın.

Evet, çok klasik bir söz ama “erkeklerin kalbine giden yol midesinden geçer.” Erkekler güzel yemek yapan kadınların, yapamayanlara göre daha çekici ve özgüvenlerinin yüksek olduğunu düşünmektedir. Kısacası bir erkeği mutlu edecek ve eve bağlayabilecek en güzel yöntemlerden biri mis kokulu ve lezzetli ev yemekleridir.

4. Beklenmedik zamanda erkek arkadaşınızı mutlu edin.

Erkek arkadaşınızın hiç beklemediği bir anda kucağına atlamanız ya da onu öpmeniz bir anda heyecanlanmasını sağlayacaktır. Erkekler bu tür küçük sürprizlerden hoşlanırlar. Tabi bu sürprizleri yaparken zamanlamayı iyi yapmalısınız. Örneğin; erkek arkadaşınız pür dikkat maç izlerken ona sürpriz yapmaya çalışmamalısınız.

5. Arabası ile arasına girmeyin.

Markası ne olursa olsun, erkekler için arabaları çok değerlidir ve kimse arabaları hakkında kötü konuşsun istemezler. Erkekler için araba önemli olduğu gibi iyi araba kullanan kadın da önemlidir. Öyle ki, bazı zamanlarda ağır araç kullanan kadınların erkeklere nasıl çekici geldiğini anlayamazsınız.

6. Sevdiği aktivitelere katılın.

Bazen, çok hoşlanmasanız bile onunla iyi vakit geçirmek ve mutluluğuna ortak olmak için erkek arkadaşınızın sevdiği aktivitelere siz de katılın. Dağ yürüyüşü yapmaktan mı hoşlanıyor, tenis oynamayı ya da ata binmeyi mi seviyor? Hobileri ne ise siz de zaman zaman ona katılabilirsiniz.

7. Annesine kendi anneniz gibi davranın.

Erkekler içgüdüsel olarak hiç kimseyi annelerini sevdikleri kadar çok sevmezler ve siz de bu durumu kabul etmelisiniz. Eğer ilişkinizin iyi gitmesini istiyorsanız annesi ile iyi anlaşmaya özen göstermelisiniz. Erkek arkadaşınız annesi ile iyi anlaştığınızı gördüğünde sizi daha çok sevecektir. Aynı şekilde tüm ailesini de kendi aileniz gibi görmeniz ilişkinizin daha sağlıklı olması açısından önemlidir.

8. Bağımsız olun.

Erkek arkadaşınıza hiçbir yönden bağımlı olmayın. Erkekler, birlikte oldukları kadınların çocuklar gibi yardıma muhtaç olmasından hoşlanmaz. Eğer bir çocuk isteseler bunu kolaylıkla yapabilirler. Dolayısıyla bir yetişkin gibi davranmayı, güçlü ve özgüvenli olmayı becerebilmelisiniz.

9. Eğlenceli yanınızı gösterin.

Kadınlar eğlenceli erkekleri severler ve aslında erkekler de öyle… Kendinizi çok kasmayın ve zaman zaman kendinizle dalga geçmeyi, gülmeyi ve güldürmeyi bilin.

10. Kavgadan sonra ona zaman verin.

Erkeklerin büyük çoğunluğu kavgadan sonra kendi kendilerine biraz vakit geçirmek isterler. Buna göre, kavgadan hemen sonra duygularını ifade etmek herkese göre değildir. Bu nedenle, erkeklerin bu isteklerine saygı göstermekte yarar vardır.

11. Acımasız olmayın, yumuşak olun.

Kibar olmak bir ilişki içindeki en önemli noktalardandır. Belki erkek arkadaşınız kıyafetlerini ortalığa atıyor ya da banyoyu sel basmış gibi ıslatıyor olabilir. Önemli olan bu durumdan duyduğunuz rahatsızlığı yumuşak bir şekilde ona ifade etmektir.

12. Destekçi olun.

Erkeğinizin yanında her zaman onu destekler şekilde durun. Özellikle zor zamanlar geçirdiğinde yanından ayrılmayın. Bazı zamanlarda başından geçen kötü olay nedeniyle sinirli olabilir ve bu siniri size de yansıyabilir. Bu durumda sabırlı olmanızda yarar vardır. Çünkü bu, geçici bir durumdur.

13. Bakımlı olun.

Erkeklerin hepsi de bir kadının bakımlı olması gerektiği konusunda hemfikirdir. Tabi bakımlı olmak demek yalnızca kuaföre gidip, makyaj yapmaktan ibaret değildir. Bunun yanında vücuduna dikkat etmek ve spor yaparak formunu korumak da önemlidir.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir