Erkek Arkadaşınızı Elde Tutmaya Devam Edebilmeniz için 6 Öneri

Uzun süredir uzaktan göz süzerek izlediğiniz o adam sonunda sevgiliniz oldu. Fakat onu elde etmeye çalışan bir sürü rakibiniz, beraber olmaya başlamanıza rağmen pes etmiş değil. Bildiğiniz üzere bir erkeği, özellikle gözde bir erkeği elde etmek zordur, ancak onu elde tutmaya devam etmek çok daha zordur. Böylesine bir durumda, onu elde tutmaya devam etmenin yolu, stratejik ve akıllı davranmaktır. Buna göre, erkek arkadaşınızı elde tutmaya devam edebilmeniz için ihtiyaç duyduğunuz o stratejisini oluşturabilmeniz için yerine getirmeniz gereken 6 öneri şunlardır;

1. Erkek arkadaşınızla ilgilenin.

Erkek arkadaşınızı elde tutmak için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, onunla ilgilenmektir. Erkekler, onlarla ilgilenen, tutkulu, saygılı ve cıvıl cıvıl kadınlardan çok hoşlanırlar. Bu şekilde ona olan sadakatinizi de ifade etmiş ve en önemlisi sizinle birlikte olduğu anların çok güzel geçmesini sağlamış olursunuz.

Bunun yanında eğer erkek arkadaşınızın ilgilendiği birkaç hobisi varsa, bunlardan kendinizi rahat hissedeceğiniz birini seçin ve bu alanda tecrübe edinin. Örneğin; erkek arkadaşınızın ilgi alanı fitness ise, siz de bu alanda kendinizi geliştirebilir ve spor yaparken birlikte çok iyi vakit geçirebilirsiniz. Birlikte geçirdiğiniz kaliteli vakitler ise onu elinizde tutmak için size büyük fayda sağlayacaktır.

2. Erkek arkadaşınıza neyi iyi yaptığınızı gösterin.

Bu yalnızca sevgilinizin ilgi alanlarına ve yeteneklerine odaklanma anlamı taşımamaktadır. Aynı zamanda sizin de kendinize has ilgi alanlarınız ve yetenekleriniz olmalı ve bu alanlarda parlamalısınız. Bu şekilde erkek arkadaşınızın gözünde diğer kadınlardan farkınızı ortaya koymuş olursunuz.

Eğer bir yeteneğiniz varsa ya da bir şeyleri çok iyi yapıyorsanız, bunu ona göstermelisiniz. Örneğin; çok iyi yemek yapıyor, keman çalıyor ya da profesyonel fotoğraflar çekiyor olabilirsiniz. Bu tür bir yeteneğinizle, kendinizi erkek arkadaşınızın zihninde “benim kız arkadaşım profesyonel bir fotoğrafçı” şeklinde konumlandırabilir ve rakiplerinize göre üstün farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Erkekler bu şekilde bir yeteneği ile ön plana çıkan kadınlardan çok hoşlanırlar. Hatta böyle bir kadına sahip oldukları için gurur duyarlar ve diğer erkeklerin onları kıskandıklarını düşünürler.

3. Hayatı çok ciddiye almayın.

Bazı zamanlarda ciddi olmak önemliyken, erkeklerin büyük çoğunluğu genellikle neşeli ve eğlenceli kadınlardan hoşlanırlar. Erkek arkadaşınızı elinizde tutmak için mutluluğunuzu ona göstermeli ve gülümseyerek onu etkilemelisiniz. Hiç kimse yanında sürekli somurtan, dertlenen ve negatif olaylardan bahseden biriyle birlikte olmak istemez. Aksine birlikte olmaktan mutluluk duyduğu ve keyif aldığı insanları tercih eder. Bu nedenle birlikte eğlenceli sohbetler etmeyi ve hatta kahkaha atmayı ihmal etmeyin.

4. Erkek arkadaşınızın destekçisi olun.

Erkekler, uzun süreli ciddi bir ilişki yaşayacakları kadınların, onların bir destekçisi olmalarını beklerler. Erkek arkadaşınıza yardım etmek ve onun her şeyiyle ilgilenmek, potansiyel bir eş olduğunuzu ona gösterir. Bu nedenle ilginizle onun bir destekçisi gibi hareket ettiğinizi gösterin. Tabi bu demek değildir ki, sevgilinize annelik yapın. Önemli olan iyi ya da kötü gününde onun yanında olduğunuzu hissettirmektir. Bir problemi olduğunda ona destek vermek ve ihtiyaç halinde çözüm önerileri sunmak en iyisidir.

5. Kendinize bakın.

Kadınlar, bir erkeği etkilemeye çalışırken kendileri ile ilgili tepeden tırnağa her ayrıntıya dikkat etmekte, fakat onu elde ettikten sonra kendilerine bakmayı bırakmaktadır. Hoşlandıkları erkeği etkilemeden önce epey çaba sarf ettikleri için artık bir müddet bakıma ara vermeleri gerektiğini düşünmektedirler. Fakat bu yanlış bir düşüncedir. Çünkü erkek arkadaşınız sizi o bakımlı halinizle beğenmiş ve sizinle birlikte olmaya karar vermiştir. Eğer siz ilişkiye başladıktan sonra değişirseniz, onun da size karşı olan duyguları değişebilir. Bu nedenle gerek kıyafetlerinize gerekse saç ve makyajınıza özen göstermeye devam etmelisiniz. Tabi ağır makyaj ve abartı kıyafetlerden de uzak durmanız tavsiye edilir.

6. Kendinize ait bir yaşantınız olsun.

Kendinize ait bir yaşantınız, hobileriniz, arkadaş çevreniz olsun ki, erkek arkadaşınız size karşı ilgisini yitirmesin. Erkekler, kendilerine yapışık yaşayan ve tüm yaşamını kendilerine adayarak kendi yaşamlarını unutmuş kadınlardan hoşlanmazlar. Erkek arkadaşınızla aranızdaki bağı güçlendirmek için onunla birlikte vakit geçirmeniz önemlidir. Fakat bu 7/24 birlikte olun anlamına gelmez. Aksi takdirde kısa süre sonra sizden sıkılır ve kendine farklı heyecanlar aramaya başlayabilir.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir