Erkek Arkadaşınızdan Özür Dilemenin 6 Adımı

Bazı insanlar için haksız olduğunu kabullenmek ve kavga ettiği kişiden özür dilemekoldukça zordur. Hele ki kavga ettiği kişi erkek arkadaşı ise, özür dilemek gurur meselesi yapılır ve işler daha çıkmaza girer. Eğer sizde bu tip sorun yaşayan bir kadınsanız, aşağıdaki özür dileme adımlarını takip ederek, erkek arkadaşınızdan kolayca özür dileyebilir ve onun size affetmesini sağlayabilirsiniz.

1. Özür dilemek için uygun zamanı kollayın.

Özür dilemek için uygun zamanı kollayın. Eğer erkek arkadaşınız kötü bir ruh hali içindeyse veya o anda meşgulse, özür dilemek için uygun bir zaman değil demektir.  Özür dilemek için erkek arkadaşınızın sakin ve rahat olduğu, ikiniz için de sessiz olan bir zamanı kollayın. Erkek arkadaşınız tarafından özrünüzün kabul edilmesi için doğru zamanda özür dilemeniz son derece önemlidir.

2. Özür dilerken inandırıcı olun.

Erkek arkadaşınızdan özür dilemek için doğru zamanı yakaladığınızda, onu karşınıza alın, gözlerinin içine bakıp, uygun bir ses tonu ile onu kırdığınız için çok üzgün olduğunuzu söyleyin. Sözlerinizde mutlaka samimi olun ve pişmanlığınızı gösterin. Unutmayın, sözlerinizin samimi olup olmadığı, gerçekten pişman olup olmadığınız gözlerinizden anlaşılacaktır.

3. Özür dileme faslını kısa tutun.

Özür dileme faslını kısa tutun ve kesinlikle çok fazla açıklama yapmaya çalışmayın. Çoğu zaman, “seni kırdığım için özür dilerim aşkım” gibi basit bir cümle özür dilemeniz için yeterli olacaktır. Eğer özür dileme faslını uzun tutar ve çokça açıklama yapmaya kalkarsanız, erkek arkadaşınızın bilinç altında yalan söylediğinize ve samimi olmadığınıza dair şüpheler oluşacaktır.

4. Ona özür hediyesi alın.

Erkek arkadaşınızın hoşuna gidecek basit bir hediye alın. Bu basit hediye,  erkek arkadaşınızın bilinç altında, sizin gerçekten onu kırdığınız için üzgün ve pişman olduğunuzu  hissettirecek duygular uyandıracaktır. Erkek arkadaşınızın tuttuğu takımın maçına alınmış bir bilet yada onun için özel olarak hazırlanmış bir akşam yemeği  işinizi görecektir.

5. Ondan gelecek her tepkiye hazırlıklı olun.

İşler ne yazık ki her zaman kolay olmayabilir. Siz her ne kadar doğru zamanda doğru şekilde özür dilemiş olsanız bile, erkek arkadaşınız bu özüre negatif bir tepki verebilir. Her ne kadar özrünüzü kabul etmiş olsa dahi (sizi sevdiği için muhtemelen özrünüzü kabul edecektir), erkek arkadaşınızın size hala kızgın olabilir. Bunun için her türlü negatif reaksiyona hazır olmalısınız. Erkek arkadaşınızın bu olumsuz tepkilerine karşılık sizde olumsuz tepkiler vermek yerine, bunun normal bir süreç olduğunu kabul edin. Burada yapmanız gereken tek şey, bir süre daha erkek arkadaşınızın sakinleşmesini beklemek ve pişmanlığınızın samimi olduğunu hissettirecek davranışlarda bulunmaktır. Samimiyetinizi gören erkek arkadaşınız, kısa süre içinde sizi affedecektir.

6. Hatanızı kabullenin ve telafi etmeye çalışın.

Erkek arkadaşınızla kavga etmenize sebep olan hatanızın sonucu ne olursa olsun hata ettiğinizi kabullenin. Herşey insanlar içindir. Bir hata ettiniz ve karşılığında bir özür dilediniz. Özür dilerken gerçekten samimi olduğunuzu ispatlayın. Bunun en kolay yolu, yaptığınız hatadan geri dönmek ya da en azından hatayı telafi etmeye çalışmaktır. Örneğin; erkek arkadaşınızın arabasına istemeden zarar mı verdiniz, gidin arabayı yaptırıp getirin.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir