“Erkek Arkadaşımın Yalan Söylediğini Nasıl Anlarım?”

Erkek arkadaşınızın bir süredir şüpheli davranışlar sergilediğini fark ettiniz. Sonuçta 7 gün 24 saat yanında olmanız mümkün değil, öyle değil mi? Erkek arkadaşınız size karşı dürüst mü, yoksa yalan mı söylüyor? Bunu anlamak için aşağıdaki 8 soruyu kendinize sorun ve tarafsız bir gözle cevaplayın;

1. Bahsettiği bir olayda sürekli değişiklikler oluyor mu?

Erkek arkadaşınız yalan söylüyorsa, hikâyeden hikâyeye atlar ve çoğu zaman da ilk söylediğini unutup, ikinci defa farklı bir şey anlatır. Örneğin; sevgiliniz öncelikle sosyal yaşamdan erkek arkadaşlarıyla dışarı çıktığını söylemiş, konunun sonunda ise işyerinden erkek arkadaşlarıyla oldukça iyi vakit geçirdiğini belirtmiş olabilir. Konuştuklarında bu şekilde tutarsızlıklar varsa, muhtemelen yalan söylüyordur. Tutarsızlık gördüğünüz yerden onu sıkıştırmaya başlayabilirsiniz.

2. Gözlerinize bakmıyor mu?

Eğer erkek arkadaşınız konuşurken direkt olarak gözlerinizin içine bakamıyorsa ve /veya gözleri sizin sol tarafınıza doğru bakıyorsa muhtemelen size yalan söylüyordur. Sizin sol tarafınıza doğru baktığı sırada bir sonraki cümlesinde ne söyleyeceğini düşünüyordur. Eğer sağ tarafınıza bakıyorsa, erkek arkadaşınız hafızasında yer alan şeyi hatırlamaya ve size söylemeye çalışıyordur. Bu muhtemelen doğruyu söylediğini gösterir.

3. Elleri ne durumda?

Eğer erkek arkadaşınızın elleri cebinde ya da avuç içlerini bir şekilde kapamaya çalışıyorsa bu içgüdüsel bir davranıştır ve muhtemelen yalan söylediğini gösterir.

4. Sinirleniyor mu?

Sakladığı bir şeyi ortaya çıkarmanıza az kaldığında, erkek arkadaşınız sinirlenebilir ve sizi azarlayıp üste çıkmaya çalışabilir. Hatta bazı erkekler kadınları bu aşamada durdurmak için şiddet bile göstermeye kalkabilir. Bu kesinlikle size yalan söylediğinin kanıtıdır.

5. Ayakları ne durumda?

Eğer erkek arkadaşınız bir sandalyede oturuyorsa ayaklarına bakın. Ayaklarını sandalyenin bacağının arkasına doğru dolamışsa, bazı şeyleri gizlemeye çalıştığını düşünebilirsiniz. Tabi kollarını da bu sırada incelemeniz daha fazla çıkarımda bulunmanızı sağlar. Kollarını birbirine bağlamış olması da sizin için bir kanıttır.

6. Yüzü ne durumda?

Yüzünde korku, şaşırma, renk değiştirme, sinirlenme ya da kızarma gibi bir belirti olup olmadığına bakın. Esasında normalde olmayan belirtilerin, siz bazı sorular sorunca ortaya çıkması onun yalan söylediğini işaret eder.

7. Sorularınıza hemen yanıt vermiyor mu?

Eğer sorduğunuz sorulara yanıt verirken bir müddet bekliyor ya da siz soruyu daha bitirmeden çok hızlı bir şekilde cevap vermeye çalışıyorsa bu yalan söylediğinin bir işaretidir. Ayrıca soru sorduğunuzda “ne?”, “anlamadım” gibi şeyler söyleyip, tekrar etmenizi istiyorsa ondan şüphelenebilirsiniz.

8. Vücut dili nasıl?

Vücut dilini kullanma şekline dikkat edin. Bir şey anlatırken normalden daha fazla ya da daha az el kol hareketi kullanması onun yalan söylediğinin bir işaretidir.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir