“Erkek Arkadaşım Beni Kullanıyor mu?”

Erkek arkadaşınız genellikle çok mu meşgul? Sizi yalnızca arada sırada arayıp, evde mi buluşmak istiyor? Eğer erkek arkadaşınızın sizi kullanıp kullanmadığını öğrenmek istiyorsanız bu yazı, tam size göre.

Aşağıdaki önerileri takip ederek erkek arkadaşınızın sizi kullanıp kullanmadığını anlayabilirsiniz;

1. Erkek arkadaşınızın sizinle nasıl iletişim kurduğuna dikkat edin.

 • Erkek arkadaşınız genellikle hava karardıktan sonra mı sizi arıyor ve evde mi buluşmak istiyor? Eğer öyleyse bu onun romantikliğinden kaynaklanıyor diyemeyiz. Erkek arkadaşınız normal zamanda sizinle el ele dolaşmak, sinemaya gitmek ya da yemek yemek gibi aktiviteler yapmıyor, sizi arada bir arayıp, gece buluşması organize etmeye çalışıyorsa, bu adamdan uzak durmanız tavsiye edilir.
 • Özellikle hafta için geceleri yalnızlıktan sıkıldığı için (diğer bir ifade ile başka kadın bulamadığı için) sizi araması dikkat etmeniz gereken önemli noktalardandır. Genellikle erkek arkadaşınız hafta sonlarında sizi aramaz çünkü bu zamanlarda seçeneği fazladır.
 • “Merhaba, nasılsın aşkım?” gibi bir mesaj yazdığınızda cevap alamıyor olabilirsiniz. Çünkü sizinle basit günlük konuşmalar yapmak istemiyordur. Ama “Seni istiyorum!” yazdığınızda anında cevap veriyorsa sizi sevmediğinin, yalnızca kullanmak için birlikte olduğunun resmidir.
 • Erkek arkadaşınızın çok yoğun bir çalışma programı varsa, meşgul olması da normaldir. Fakat ortada gözle görünür bir şey yapmadığı halde sizinle normal bir aktiviteye (örneğin; arkadaşlarla birlikte yemek yemek gibi) katılmamak için çok meşgul olduğunu söylüyorsa ondan uzak durmalısınız.
 • Sizi evden başka bir yere davet edip etmediğini gözlemleyin. Ailesiyle ya da arkadaşlarıyla tanıştırıyor mu? Günlük aktivitelerine ve ilgi alanlarına katılmanız için sizi davet ediyor mu? Eğer bunları yapmıyorsa muhtemelen bu adam sizi kullanıyordur.

2. Birlikte neler yaptığınıza dikkat edin.

 • Erkek arkadaşınız yaşantınız ve ailenizle ilgili detayları merak ediyor ve bu konu hakkında konuşuyor mu? Ya da kendi yaşantısı ve gelecek planlarından size bahsediyor mu? Eğer bu tür konulardan bahsetmiyorsa sizinle ciddi bir ilişki içinde olmadığı söylenebilir.
 • Birlikteyken yalnızca odak noktanız cinsellik mi? Birlikte olduktan sonra çok fazla muhabbet etmeden hemen sizi göndermeye mi çalışıyor? Eğer bu sorulara cevabınız, “Evet” ise bu adamdan uzak durmalısınız.
 • Sevgililer normal zamanda birbirlerine sevgilerini göstermek için sarılabilir ya da öpüşebilir. Bunu şehvet olmadan, sırf aralarındaki bağı kuvvetlendirmek için yaparlar. Peki ya sizin erkek arkadaşınız normal bir zamanda size sımsıkı sarılıp öpüyor mu? Yoksa sizi yatağa atmak istediği zamanlar da mı öpmeye çalışıyor?
 • Erkek arkadaşınız, arkadaş çevresi ile dışarı çıkınca sizi de davet ediyor mu? Yoksa birlikteliğinizden bu yana o arkadaşlarıyla ayrıca çıkıyor ve sizi onlarla tanıştırmıyor mu? Eğer sevgiliniz sizi sosyal hayatına dahil etmiyorsa, kısa süre içinde sizden kurtulmayı amaçlıyor demektir.

3. Size nasıl davrandığına dikkat edin.

 • Erkek arkadaşınız kendinizle ilgili bir şeyler anlatmaya başladığınızda arkasını dönüyor ya da sizi dinlemiyor mu? Nelerden hoşlandığınızı, hobilerinizi, zevklerinizi ya da günlük aktivitelerinizi bilmiyor ve öğrenmek de istemiyor mu? Eğer bu şekilde davranıyorsa sizi önemsemiyor demektir.
 • Erkek arkadaşınız moraliniz bozuk olduğunda ya da herhangi bir problemle karşı karşıya olduğunuzda bu durumu önemsemiyor mu? Eğer sevgiliniz neler yaşadığınızla ilgilenmiyor ve size destek olmaya çalışmıyorsa hayatınızda uzun süre kalmayı düşünmüyor demektir.
 • Peki, erkek arkadaşınız size hiç ciddi bir ilişki düşünmediğini söyledi mi? Ne yazık ki kadınların büyük çoğunluğu hoşlandıkları kişiden böyle bir cümle işitseler dahi bunu anlamak istemez ve ilişkilerine devam etmek isterler. Fakat sevgiliniz sizinle bu şekilde konuşup mesajı verdiyse, sizi açıkça kullanıyor demektir.
 • İlişkiniz ve geleceğiniz hakkında bir konu açtığınızda morali bozuluyor, konuşmak istemiyor ya da konuyu değiştirmek istiyorsa, bu adam sizinle ciddi bir ilişki içinde değil demektir.
 • Peki ya cinsel içerikli konuşmalarda size nasıl davranıyor? Eğer bu tür konularda sınırsızca konuşuyor, fakat sizinle gelecek vadeden konulardan uzak duruyorsa, durumun farkına varmanızın zamanı geldi demektir.

4. Telefon ve sosyal medya hesaplarına dikkat edin.

 • Erkek arkadaşınız yanınızdayken telefonunu ortalığa bırakmıyor, sesini kısıyor ya da kapatıyor mu? Muhtemelen bu şekilde davranmasının sebebi onu arayan diğer kadınları görmenizi istememesidir. Tabi durum bunun tam tersi de olabilir. Erkek arkadaşınız uzun süredir ciddi bir ilişkiye sahip, hatta nişanlı bile olabilir. Dolayısıyla o kişinin sizden haberi olmaması için bu şekilde davranıyor olması da muhtemeldir. Bu nedenle erkek arkadaşınızın telefon alışkanlıklarına dikkat edin. O ortamda yokken ona kesinlikle hissettirmeden telefonuna bir göz atın.
 • Erkek arkadaşınızın sosyal medya hesaplarına da göz atmanızda yarar vardır. Kız arkadaşları, mesajlaşmaları ya da fotoğrafların altına yapılan yorumlar size ipucu verecektir. Hatta erkek arkadaşınızın yakın arkadaşlarının profillerine de girip fotoğraflarını kontrol edebilir ve farklı ipuçları elde edebilirsiniz.
 • Daha önce hiç başka bir kadın tarafından “Sevgilimden uzak dur!” şeklinde uyarı aldınız mı? Eğer öyleyse bu adam tam bir güvenilmez kadın avcısıdır.
 • Arkadaş çevreniz sizi bu adamın güvenilmez bir tip olduğu ile ilgili uyardı mı? Eğer bu şekilde bir uyarı aldıysanız, sakın çevrenizdeki kişilerin ilişkinizi kıskandığını düşünmeyin ve onların söylediklerini dikkate alın.

5. Kendinizi kullandırmayın.

 • Eğer yukarıdaki belirtilerden birçoğunun sizin ilişkinizde de var olduğunu düşünüyorsanız dikkatli olun ve erkek arkadaşınızın sizi kullanmasına izin vermeyin. Siz yalnızca onun yatak odası eğlencesi olmamalısınız. Bunun için telefon numarasını silin ve aramalarına cevap vermeyin. Bu durum onun yüzüne tokat gibi çarpacaktır. Fakat üzülecek midir? Tabi ki hayır. Muhtemelen bedenini kullanmak üzere başka birini bulacaktır.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir