“Erkek Arkadaşım Ayrılmak ve Artık Normal Arkadaş Olmak İstiyor. Ne Yapmalıyım?”

Erkeklerin ilişkiyi bitirmek istediğinde en çok kullandıkları cümlelerden biri “arkadaş kalalım”dır. Esasında bu durum karşıdaki insanın çok fazla tepkisini çekmeden ilişkiyi bitirmek, diğer bir ifade ile ayrılma isteğini yumuşatarak ifade etmektir.

Dila soruyor:

Erkek arkadaşım ayrılmak ve artık benimle arkadaş olarak görüşmek istediğini söyledi. Onu ikna etmek için birkaç mesaj gönderdim. Fakat o ayrılığın her ikimiz için de çok daha iyi olacağını, bu konuda daha fazla ısrarcı olmamam gerektiğini belirtti. Dün akşam onunla karşılaştık ve bana gayet iyi göründüğümü söyledi. Hatta biraz kekeleyerek konuştu, çünkü ayrılalı 1 ay oldu ve gerçekten çok hoş ve kendinden emin görünüyordum. Sizce bana geri dönmesi için bir umut var mı?

Dila’ya önerilerim:

1. Eski erkek arkadaşınla normal arkadaş olmayı kabul etmemelisin. Eğer ayrıldığın erkek arkadaşın kendine istediği gibi bir sevgili bulamazsa, senin ona olan duygularından yararlanarak hoş vakit geçirmek için seni arayacaktır. Onun elinin altında, yedekte tuttuğu bir kız arkadaş olursan, eski erkek arkadaşının sana dönmesi için ortada bir sebep kalmaz.

2. Eski sevgilini geri getirmek için bir şansın var. Fakat bunun tam anlamıyla bir garantisi olduğunu söylemek zor. Yalnızca bu noktada kendini eve kapatıp salya sümük ağlamak yerine, kendine bakarak onsuz da hayatın çok güzel gittiğini ona göstermen en iyi tercihtir.

3. Aynen bu şekilde davranmaya, kendine bakmaya ve arkadaşlarınla eğlenmeye devam et. Eski erkek arkadaşına asla mesaj gönderme ya da onu arama. Fakat senin ne kadar mutlu olduğunu bilmesini sağla. Bu konuda sosyal medya hesaplarının büyük faydasını görebilirsin. Gerçekten eski erkek arkadaşından gelen ayrılma fikrinin, senin açından çok mükemmel olduğunu onun görmesini sağlamalısın.

3 Yorum

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir